v 12 tyzdni sa baby prestalo vyvijat.

tehotenstvo, šestonedelie, ne/plodnosť, "ženské" problémy
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

v 12 tyzdni sa baby prestalo vyvijat.

Odoslaťod ScoobyDoo »

v 12.tyzdni sa prestalo baby vyvijat.Dali mi na vyber tri sposoby; Bud v nemocnici, tabletkou alebo aby to vyriesil organizmus sam..Tazke neviem ci si vybrat , nemam s tymto skusenost.Len som vystresovana s toho vsetkeho.
ScoobyDoo

začiatočník

Obrázky: 3

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: v 12 tyzdni sa baby prestalo vyvijat.

Odoslaťod Kalea »

ScoobyDoo píše:v 12.tyzdni sa prestalo baby vyvijat.Dali mi na vyber tri sposoby; Bud v nemocnici, tabletkou alebo aby to vyriesil organizmus sam..Tazke neviem ci si vybrat , nemam s tymto skusenost.Len som vystresovana s toho vsetkeho.

Na Slovensku by ti na výber nedali, rovno by ťa vyčistili v nemocnici. Ťažko sa k tomu vyjadrím, keď nie som odborník. Ale počula som a aj tu vo fóre som kedysi čítala, že napríklad v Španielsku nechajú organizmus ženy, aby sa so situáciou vysporiadal sám. Teda čakajú, ona začne krvácať a vyčistí sa, potom skontrolujú ultrazvukom, či sa vyčistila úplne a ak áno, nie je potrebný žiaden cudzí zásah do jej organizmu. Tabletka je asi taká stredná cesta.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Odoslaťod ScoobyDoo »

Dakujem za nazor, no ja to asi zoberiem vylucovacou metodou, co je najlepsie. S tabletkou to udajne boli a som po operacii zlcnika a asi by mi to vsetko potrhalo vnutri aj to co sa mi zahojilo, alebo hoji. Zazila som v UK uz oparaciu a uz nikdy, ako v masiarni..Ale aspon som nic necitila a pospala si, po operacii do mna tlacili sendvic, hned ma poslali domov, muz ma viezol taku vyoperovanu 20mil domov autom zo stehmy, nepracoval mi zaludok, nikto mi nic nepovedal,tak som skoncila na jednotke intenzivnej starostlivosti..Nikdy viac boze.Tu to trva 5 az 10 min v plnej narkoze, budu za mna zodpovedny ak nieco pokaslu.Ked som dnes toho gynekologa videla a bavila sa s nim , bala som sa ho ako cert svatenej vody. A vidiet plod doma po tabletke, tak to by som sa psychicky zrutila asi. Radsej nech ma uspia a doma si polezim par dni a daju mi nieco silne od bolesti, antibiotika. Je to uz jedno, len som s toho vystresovana, neviem co ma caka..Dik.
ScoobyDoo

začiatočník

Odoslaťod corky »

asi závisí od osobného naladenia ženy ... sú ženy, ktoré majú radi všetko čo najprirodzenejšie a radšej sa rozlúčia s bábom doma, prirodzene. Iné to chcú mať čo najskôr za sebou a radšej nič nevedieť. Sama si musíš povedať, čo bude pre teba osobne najlepšie. Zo zdravotného hľadiska je vraj najlepšie, ak si s tým telo poradí samo a ak by som mala tú možnosť byť pod lekárskym dozorom a počkať určitý čas, asi by som si vybrala tú možnosť.

Ja som prišla o bábo 2x v 6-7.tt, u mna sa to prejavilo krvavým výtokom, šla som k lekárovi a on mi povedal, že už "nič" nevidí a že počkáme. Ak by som vraj dostala väčšie bolesti, alebo moc silno krvácala, mám prísť. Nechali sme to na prírodu, krvácanie bolo asi 9 dní a bolesti v norme. Potom som si robila ešte tehotenské testy, po skončení krvácania boli ešte 2 slabé čiarky a po týždni už nič. Išla som potom ešte raz k lekárovi, myslela som, si že spraví nejaké kontrolné sono, ale len sme sa porozprávali a klasicky ma vyšetril. Ďalšia menštruácia prišla normálne, akoby sa nič nestalo.
Bol to taký starší lekár, stará škola, on mal názor, že ženu treba naháňať do nemocnice čo najmenej, až ako posledná voľba. Keďže som sa dobre cítila, nemala bolesti ani teplotu, nevidel dôvod... Niekto povie, že slabá starostlivosť, no s odstupom času som rada, že som nemusela absolvovať neprirodzený zákrok v nejakej nemocnici.
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod ScoobyDoo »

Skutocne neviem ako to vyriesit, som viac s toho vystresovana a nenachadzam riesenie, akurat mam bolest na dusi a slzy v ociach...Boze je to hrozne...Doktorov uz nehcem ani viediet, mam plne zuby a len stresy z nich, boze ako ma dopichali infuziami na operacii.Len co som v tv videla trpiaceho cloveka, radsej som to vypla.Rozhodla asom sa definitve pockat doma ako si stym poradi moj organizmus a potom baby pochovame a rozlucime sa s nim ako sa patri, nezasluzi si , aby bolo ponechene v nemocnici a nenecham sa , aby niekto vo mne kutral . Moja gynekologicka v SR mi krckok maternice liecila ked som bola v SR a az potom sa narodil moj prvy syn, nenecham , aby mi ho niekto nasilnym sposobom mechanicky nicil...ako u masiara...vcera som citala o tom clanok ako to spravila jedna mamicka a tiez sa musela rozhodnut pre nejaky sposob..Myslite si, ze takto to bude spravne?
ScoobyDoo

začiatočník

Odoslaťod Kalea »

ScoobyDoo píše:Skutocne neviem ako to vyriesit, som viac s toho vystresovana a nenachadzam riesenie, akurat mam bolest na dusi a slzy v ociach...Boze je to hrozne...Doktorov uz nehcem ani viediet, mam plne zuby a len stresy z nich, boze ako ma dopichali infuziami na operacii.Len co som v tv videla trpiaceho cloveka, radsej som to vypla.Rozhodla asom sa definitve pockat doma ako si stym poradi moj organizmus a potom baby pochovame a rozlucime sa s nim ako sa patri, nezasluzi si , aby bolo ponechene v nemocnici a nenecham sa , aby niekto vo mne kutral . Moja gynekologicka v SR mi krckok maternice liecila ked som bola v SR a az potom sa narodil moj prvy syn, nenecham , aby mi ho niekto nasilnym sposobom mechanicky nicil...ako u masiara...vcera som citala o tom clanok ako to spravila jedna mamicka a tiez sa musela rozhodnut pre nejaky sposob..Myslite si, ze takto to bude spravne?

Ahoj, nebola som tu niekoľko dní a až teraz som si všimla tvoje novšie príspevky, čítala som, že to máš už za sebou a áno, myslím, že si sa rozhodla veľmi správne, keby som ja pred rokmi tušila o takej možnosti, myslím, že by som sa rozhodla tiež tak ako ty. Ale vtedy ešte nebola doba internetu, človek sa nemal ako dostať k informáciám, nahnali ma na čistenie a ja som vtedy ani netušila, že existuje aj iné riešenie a dokonca lepšie a bezpečnejšie.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Odoslaťod ScoobyDoo »

Ahoj. Som vazne proti potratom, ale ak raz sa nieco take stane, myslim ze je to bolo najlepsie riesenie.Moj organizmus sa s tym vysporiadal sam, za 6.hodim bolo po vsetkom.Ja som sa toho gynekologa bala ako cert svatenej vody.Tu to beru ako na beziacom pase a nieze by Vas nechali v klude po zakroku lezat v nemocnici, ale poslu Vas domov, aj po operacii zlcnika , zasiju, ani mi nepomohli obliect , taka otapnuta z narkozy som sa musela sama obliekat a este sme vtedy museli 20 mil autom domov. Aj ked som velmi plakala.Cokolada a pitie tekutin mi pomahali a aj muz mi dost pomohol.Ked som bola na sone uz tam nebolo nic.Vsetko ciste a krvacanie mam slabe teraz. Teraz len oddychujem, muz sa stara o deti a o domacnost a v praci mu predlzili dovolenku. Rozlucila som sa s babatkom..Moje malinke.Kebyze mozem tak mu dam aj svoj zivot, len aby zilo.Aj tak rozmyslam, ze sa pokusime este raz len co sa zotavim, mozno boh da a bude dobre..Myslim, ze by sa zeny mali rozhodnut sami v takychto pripadoch.Pretoze su to nase deti. Som Vam vsetkym velmi povdacna za podporu, je lepsie sa o tom porozpravat medzi sebou. Anglicanky sa nerozpravaju medzi sebou o takychto veciac..Som Vam velmi vdacna za vase riadky.Dufam, ze ak taketo problemy bude musiet nejaka mamicka riesit, najde si tu odpoved a spravi dobre rozhodnutie, aby to bolo pre nu co najmenej stresujuce..Dufam, ze takychto veci sa udeje co najmenej, lebo je to zazrak ked sa v brusku narodi malinke stvorenie a ked robi prve kroky neskor...Este raz Vam velmi dakujem, neviem ako by som to zvladla bez vasich prispevkov...
ScoobyDoo

začiatočník

Odoslaťod Kalea »

Máš zlatého manžela. A áno, ešte sa raz pokúste, určite to dobre dopadne. Ja mám po spontánnom potrate počas prvého tehotenstva štyri zdravé deti. Pri nasledujúcich štyroch tehotenstvách som v podstate nemala žiadne problémy, ak sa aj niečo vyskytlo, boli to len drobnosti. Držím palce :4: :4: :4: .
Kalea

expert

Odoslaťod ScoobyDoo »

Moja dakujem. Uz je to trosku lepsie. Musim ten smutok dostat zo seba von aj ked je to velky zial. Zivot musi ist dalej.Konecne som sa dobre vyspala v spalni. Musela som ist spat na muzovu stranu. Hej je velmi zlaty, v noci ma drzi za ruku a dost mi pomaha to zvladnut.Zienky nikto mi tu nedal ziadne info, kedy mozem zacat cvicit na treadmille a kedy mozme s muzom mat sex. Neviem tu v UK ziaden slov. alebo cesky gynekolog nie je.Krvacanie mam v pohode.A bolesti ziadne.Chudak moj composer, napisala som tak smutny a depresivny text, ze aj na neho to musi byt vela, ale aspon som to vsetku tu bolest a zial dostala zo seba von ciastocne, je to velmi smutna song..Ale uz mi je na lepsie na dusi.Kazdym dnom je to lepsie..Uz som trochu vstala aj s postele a pomalinky sa motkam, bolesti dole mi kazdym dnom ustupuju, ale este nemozem dvihat nic tazke..Boze, zienky zasluzili by sme si zlatu medailu, za tolku bolest , ktoru si prezijeme...Moja som rada,ze si teraz happy.
ScoobyDoo

začiatočník

Odoslaťod LusyB »

Ahoj Scoobydoo. cvicit by si nemala dolial krvacas a sex minimalne 2 tyzdne, to mne povedali v nemocnici,robili mi ju vo Viedni,ziadna vana,len sprcaha ani nic tazke dvihat,,,,ale ja osobne si myslim a som sa aj docitala na roznych forach a mam aj znamych v zdravotnictve na SK, tak sport az po mesiaci a sex po prve menstruacii,,,teda skor by som pockala ako prilis sa ponahlala pokial sa maternica nezotavi a otrasy pri cviceni jej nemusia pomahat, a takisto z hladiska sexu ide o mozne infekcie....ale ja som zacala napriklad behat po necelych 3 tyzdnoch kedze sa citim ok a uy ani spinenie nemam, ale dnes som pri behu citila malinke otrasy ,kazdopadne minimalne pohyb nie ,pokial ams este spinenie.....a o dalsie baby sa mozte pokusat po dvoch mesiacoch, v toms a tiez doktori nezhoduju, niektori tvrdia 3 mesiace ti starsi 6 mesiacov a no a mne povedali hned po prve menstruacii, ale a pockam minimalne 2 a potom myslim si , ze ty si mala to co ja ,prazdny plodovy vacok -Anemryomola,to znamena ye sa stala chyba pri deleni chromozomov,,u teba to asi slo o nahodnu geneticku poruchu,,, ja si idem dat urobit geneticke testz pre istotou i ked sa to robi az po 2 potrtoch ,,a pozitivum je ze Anembryomola sa opakuje minimalne,esteze aspon nieco pozitivne na tej cele hroznej veci je......tak sa dobre uzdrav :4:
LusyB

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ženské veci (gynekológ)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.