Tabletka PO

tehotenstvo, šestonedelie, ne/plodnosť, "ženské" problémy
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Tabletka PO

Odoslaťod Daniela22 »

Pred par dnami som zistila ze som tehotna. Zijem v Indii, ale o tyzden sa vraciam na Slovensko. Bojim sa tu ist k lekarovi, a zistit ako na tom som, radsej pockam a pojdem na vysetrenie doma. Viem, ze to je strasne co napisem teraz, ale uvazujem aj nad potratom. Niesom rozhodnuta. Vec sa ma tak, ze som po jednom styku s mojim priatelom pouzila tabletku PO, lebo sme zistili, ze nasa antikoncepcia zlyhala. Po tomto incidente uz nebola moznost, ze by som otehotnela. Chcem sa opytat, aky ma tato tabletka vplyv na plod. Je mozne ze som bola tehotna uz predtym. Bojim sa ze to zanecha na dietatku nasledky.
Dakujem za odpoved.
Daniela22

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Tabletka PO

Odoslaťod corky »

Taká tabletka buď spôsobí krvácanie alebo nezaberie. Ale tu ti do brucha nikto nevidí a odpoveď o tom, vi je babo v poriadku ti dá jedine lekar
corky

I choose to be happy...

expert

Re: Tabletka PO

Odoslaťod domonkosova007 »

Tabletka PO ma na ulohu , aby vajicko so spermiou nesplynulo. Ak sa tak nahodou stene, a zigota vznikne, vplyvom hromonov v tabletke spomaľuje rast sliznice maternice a bráni tak uhniezdeniu.

Takze ak si tehotna , znamena to, ze vajicko so spermiou splynulo. Ak sa mu napriek podanym hormonom podarilo zahniezdit (ak sa nezahniezdi, nastane spontanny potrat do par dni), podane tabletky na bábätko nemajú žiaden negatívny vplyt. Ak si povedalo ze sa chytí, tak sa chytí.
Vo vseobecnosti , a to ti povie kazdy gynekolog, 50 % tehotenstiev konci prirodzenym potratom do par dni ... tj mnohe ani na to neprideme ze sme boli tehotne. Mozno pride len menzes o par dni neskor a s nim odchadza aj neuspesny pokus " vesmiru" o noveho cloveka.

Daniela. Mozno to tvoje rozhodovanie ulahčí rozhodnutie prírody.
Ale ak my malo byt na tebe - polož si otázku. Je na svete niečo viac " exciting" viac " výzva do bitky" , niečo viac , ako byť spolutvorcom noveho cloviecika? Hm... je pravda, ze asi nevies velmi o com hovorim, ked si zatial tu sancu nemala... a ja tu len tak do vetra hádžem svoje pocity. Ano, ja tie deti mam. A mam ich viac. A jedno prislo aj mimo plan... kedy som par tyzdnov krcila čelom že ale chcela som predsa teraz niečo iné.... Dnes má ten môj " komlikátor mojich plánov" 10 rokov, a už x krát v živote som si povedala - napriek tomu, že nebol na pláne, je skvelé že tu je. A mám tu česť byť jeho mamou:)
domonkosova007

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ženské veci (gynekológ)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.