Tehotenstvo a diagnoza FV Leiden heterozygot

tehotenstvo, šestonedelie, ne/plodnosť, "ženské" problémy
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Tehotenstvo a diagnoza FV Leiden heterozygot

Odoslaťod Schiffa »

Ahojte. Pred pol rokom som prekonala missed abortion a kyretaz. Takto smutne skoncilo nase prve tesenie sa na babatko. Moj gynekolog ma poslal na hematologiu na vylucenie trombofilie.. Bohuzial sa ale potvrdila,a po dvojmesacnom cakani na vysledky som zistila, ze mam diagnozu FV Leiden heterozygot - zvysenu zrazanlivost krvi, co bola zrejme aj pricina potratu. Ma niekto podobnu skusenost? Ako prebieha dalsie tehotenstvo? Trochu sa toho bojim :unsure:
Schiffa

Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Tehotenstvo a diagnoza FV Leiden heterozygot

Odoslaťod alenka76 »

tuna trosku o tom piseme......

viewtopic.php?f=24&t=105252
alenka76

expert

Obrázky: 0

Odoslaťod Schiffa »

Dakujem Alenka, ja som nastastie ziadnu emboliu nezazila, nemala som nikdy ani zrazeninu, mala som iba stastie na gynekologa, ktory ma hned po prvom potrate poslal na hematologiu. Dovtedy som ani netusila, ze mam trombofiliu (a to som bola aj operovana na pruh) mne gynekolog povedal, ze staci ked pridem nabuduce, ked zistim ze som tehotna, ze potom nasadime bud injekcie alebo tabletky. Bojim sa ci nebude vtedy neskoro?.. Chodila si na kontroly omnoho castejsie ako pri bezproblemovom tehu? a aku stanovili tebe presne diagnozu? Pekny dnik prajem
Schiffa

Odoslaťod alenka76 »

Ahoj Schiffa,

No emboliu som nastastie tiez nemala,aj tak je uz samotna trombofilia otravna :bored:

Mne ju lekar tiez diagnostikoval po viacero abortoch.
Ked som potom otehotnela -hned mi nasadil liecbu fraxiparinom.Denne som si potom pichala injekcie az do sestonedelia.
Neboj neskoro nebude...vsak ak nemas problem s oteho.tak potom zistis rychle ze si tehu a mozes ist hned po vynechanej menstruacii k lekarovi.

Mna vsak kontrolovali este aj na hematologii -a u gyndosa som nemala ziadne extra ko.

Dokonca ani pri druhom tehu.

Neskor vsak uz je kontraindikovane HAK a ine hormonalne tablety atd.

Drzim palce ,nech co najskor hojdas babetko v naruci :dudel: :pa
alenka76

expert

Odoslaťod alenka76 »

ozaj a diagnozu mam vrodena trombofilia (FV Leiden heterozygot) a este nejake znacky ale nemam papiere pri sebe...tak neviem co to tam bolo presnejsie.
alenka76

expert

Odoslaťod Schiffa »

Dakujem pekne za info :)
ja mam tu istu Dg. Ako ta to este obmedzuje? Viem, ze HAK by som nemala uz potom brat, bo riadne zvysuje riziko zrazeniny. Inak som ju brala 6 rokov.. Aj ze je dolezite upozornit lekarov, ak by som isla na operacie (pri com ma napada, ked si brala injekcie na riedenie krvi, ako potom pri porode? Nevadi to? Ci treba ist cisarskym?) Zaujimave, ze na taku diagnozu pridu tak neskoro, ved to ohrozuje v niektorych veciach aj zivot. Takze ty si zacala brat injekcie tiez az ked si zistila, ze si tehu, nijake preventivne opatrenia? Dakujem ti este raz za vsetky odpovede, lebo nepoznam nikoho, kto ma podobny problem a som rada, ze si sa ozvala ;)

Pekny dnik prajem :4:
Schiffa

Odoslaťod alenka76 »

Schiffa,

Ja to nejak neriesim.
Kedze nezijem uz na SK,nechodim ani na lekarske KO.Viem ze by sa malo chodievat sem tam na odber.
U nas mi lekar povedal ze si mam davat zv.davky cecka alebo "nas anopyrin" tbl.sem tam ako prevenciu.

Pri lekarskych zasahoch-alebo operaciach treba upozornit na tuto chorobu.
(u nas vsak vzdy po operacii davaju injekcie proti zrazanlivosti automaticky)
Pri porode som ich neprestala brat.Brala som ich non stop az do sestonedelia. (ale poznam dievcata ,co prestali tesne pred porodom a potom po porode este dva tyzdne a stop)
Ja som zacala injekcie brat ihned ako som zistila ze som tehu.
Je to od nastavenia -ako ti ich lekar nastavi.(alebo hematolog)

Inac,zas nejak sa kontrolovat alebo obmedzovat netreba.Myslim ak budes zdravo zit,normalne sportovat,nic sa nedeje. :wink: :4:

Drzim prsty :4:
alenka76

expert

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ženské veci (gynekológ)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.