spotnánny potrat v 1.trimestri

tehotenstvo, šestonedelie, ne/plodnosť, "ženské" problémy
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

spotnánny potrat v 1.trimestri

Odoslaťod turbik »

chcela by som sa spýtať na možné príčiny spontánneho potratu v 10.týždni tehotenstva. Na ultrazvuku lekárka zistila, že plod nevykazuje srdečnú činnosť...od poslednej kotroly (pred mesiacom) vôbec nerastie, vraj bol zastavený vývoj. Je nejaká šanca, že sa to ešte zmení? Môže odkladanie tzv.vyčistenia maternice predstavovať pre mňa nejaké riziko? Má vôbec zmysel tento nepríjemný zásah odkladať, resp. je vhodné počkať ako si s tým moje telo samo poradí??? Je tu nejaká mamička, čo túto situáciu zažila? :( ĎAKUJEM
turbik

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: spotnánny potrat v 1.trimestri

Odoslaťod slniecko »

U mojho syna v 10. tyzdni tiez este nebolo pocut srdiecko, ale doktor mi len odporucil pockat, neskor uz pocut bolo...myslim, ze s cistenim sa da pockat...
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod turbik »

Ďakujem "slniečko", troška si mi vrátila nádej...aj keď neviem či reálnu, turbik narastol za mesiac len 2 mm, teda lekárka povedala že vôbec, ale ja si pamätám, že na prvej kontrole pred mesiacom povedala 6mm a teraz ďalší lekár, nezávisle od nej že má 8 mm, tak predsa aspoň niečo, že? S týmto lekárom sme sa dohodli, že týždeň počkáme a uvidíme, či si s tým príroda poradí...Je to moje prvé bábo a dosť ťažko to znášam, nikdy som nemala žiadne ženské problémy a celkovo sa cíim dobre, tak mi to moc neberie hlavička:(((
turbik

Odoslaťod slniecko »

verim a velmi drzim palce :4: :4: :4:
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod cottoncandy »

držím palce :4:
cottoncandy
začiatočník

Mood: Happy

Odoslaťod Hariet »

ahoj turbik. je mi luto cim si prechadzas. Zazila som presne to iste - na prvej kontrole v 8 tyzdni doktorka nevidela akciu srdiecka. dohodli sme sa, ze pridem o 2 tyzdne a uvidime co bude...Boli to hrozne 2 tyzdne, striedavo som verila aj neverila. Zial, o 2 tyzdne na utrazvuku nebola ziadna zmena :( Dala mi na vyber co chcem - kyteraz alebo pockat na spontanny potrat. Vybrala som si pockat....cakala som dalsie 2 tyzdne ale nic sa nedialo, bolo to dost psychicky narocne a chcela som, aby to uz bolo za mnou, tak som sa objednala na kyret. Ak to zvladas psychicky, je podla mna lepsie, ked si s tym telo poradi samo - teda pockat na spontanny potrat. Predsalen - kyretaz je zasah - narkoza, roztahovanie krcka, atd. Na Slovensku je zial prax posielat zeny hned na kyret, v zahranici to nechavaju na zene, resp. caka sa na spontanny potrat - a ma to svoje dovody. Myslim na teba v tomto tazkom obdobi a posielam objatie :cry: Ak mas nejake otazky, tak sa ozvi.
Hariet

Mood: Happy

Odoslaťod Prskavka »

mozno ti pomoze pribeh, ktory jedna zienka zverejnila o svojom potrate http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/ked-n ... d-abortion
Prskavka
začiatočník

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ženské veci (gynekológ)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.