Nedostavam menstruaciu

tehotenstvo, šestonedelie, ne/plodnosť, "ženské" problémy
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Nedostavam menstruaciu

Odoslaťod evicka10 »

Ahojte, je tu niekto kto ma podobny problem ako ja? mam dve deti 5,5 a 3,5 rocne dievcatka, po druhom porode a naslednom 9 mes. kojeni som dostala menstruaciu este asi 2x a potom som ju prestala dostavat. Dnes je tomu uz 2,5 roka co ju nedostavam... Po druhom porode som zacala cvicit a schudla som priblizne zo 64kg na 55 kg asi za polroka. odvtedy nechudnem no myslim ze nemam ani zlozenie stravy dobre. Teraz mi doktor zacal robit vysetrenia a trochu ma aj naplasil ze moje telo vlastne momentalne funguje ako telo 50 rocnej zeny v prechode... ze mi vobec nepracuju vajecniky. PO vysledkoch z krvi budem musiet absolvovat nejake vysetrenia a potom bude nasledovat hormonalna liecba ktorej sa velmi bojim...ze ci mi tie hormony nesposobia nejake zmeny na tele alebo v tele... Mala niektora mamina z vas podobny problem? a ak ano ako ste ho riesili? dakujem za kazdu odpoved
evicka10
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Nedostavam menstruaciu

Odoslaťod Trencanka »

Dnes je tychto problemov ozaj vela. Mas ale stastie, ze mas uz 2 deti a ze ta to nepostihlo este ovela skor.
Ja som tymto problemom prechadzala tento rok. V januari som vysadila antiku a menzes nikde, par mesiacov vobec nic, vypadalo mi aj dost vlasov a pribrala. Tiez mi povedal, ze moje telo funguje ako po prechode :scared: Bola som u gynekologa, no a ten mi len pichol agolutin, urobil sono, vsetko OK. Krv mi nebral, odtial sa da zistit kolko mas hormonov.
Videla som, ze lekar vie predpisat len hormon a nic viac... :( Na nejakych forach na nete som sa snazila ziskat info a zistila som, ze firma Energy (nie som poradca) ma produkt Gynex.http://www.energy.sk/sk/menu_x1135x.asp Ja som to kupila tu u nas v takom obchodiku ktory sa orientuje na aleternativnu liecbu. Mne tento Gynex velmi pomohol. Mne konkretne po 2 mesiacoch. Na tvojom mieste skusam aj taketo moznosti najskor. Skoda, ze si to nechala tak dlho bez menzesu. Gynex nestoji vela, cca 16 eur. V pribalovom letaku je napisane aj davkovanie. Ale mozno by bolo vhodne v tvojom blizkom okoli vyhladat dobreho poradcu Energy, ten by ti poradil najlepsie. Jasna vec, lekari neradi pocuju, ze ti pomohlo nieco, co oni nepredpisali. Ja som to tomu mojmu ani nehovorila.
Trencanka
expert

Odoslaťod evicka10 »

ahoj, velmi pekne dakujem za radu ohladne toho gynexu nevedela som o tom pripravku a hned som si ho aj objednala. vyskusam vsetko len aby sa mi menstruacia vratila... a velmi dufam ze by mi to pomohlo lebo necchcem brat hormony co mi predpise gynekolog... uz mam aj vysledky len som musela odcestovat takze v pondelok si idem pre ne ale skusim najprv gynex a uvidim ... len neviem co bude ked mi gynekolog da lieky a objedna ma co ja viem o dva tyzdne na nejake testy ako posobialieky v mojom tele a ja to nebudem brat...je asi zbytocne gynekologovi hovorit ze chcem skusit najpr s kvapkami a potom zacnem lieky.. nie?
evicka10
začiatočník

Odoslaťod Trencanka »

Evi, a kolko mas estrogenov v krvi? Gynex je fajn, ale ak mas malo estrogenov, vajecniky nepracuju, doktor ti zrejme ponukne umely hormon. Bolo by vhodne vyskusat najskor fytoestrogeny! Urcite by som to konzultovala s lekarom. Ti zvycajne moc nie su naklonení alternativnej medicine. Môzem ti len odporucit http://www.just.sk/news
Vyrobok je urceny pre vsetky zeny, ktore maju nedostatok estrogenov, nielen po 40-tke!
Prave v tychto dnoch sa doma borim s problemom mojej 24rocnej dcery. Vajecniky nepracuju, je bez menzesu, chodi na agolutiny kazdy mesiac. Postupila pred 2 tyzdnami laparoskopiu, vajecniky ako v 50-tke, estrogenu minimum. Jasne, lekar dal umely hormon, uzivat roky!! :( Dcere chcem nasadit prave z Justu tie sojove kapsule, v pondelok to idem odkonzultovat s lekarom. Chcem aby to vyskusala, myslim si ze to za to stoji. Vo firme Just sme mali soju v podobe napoja Sojafit http://www.just.sk/produkty/posilujici_rada/k4444 s ktorym boli dosiahnute velmi pekne vysledky a nastartovanie menstruacie. Preto sa rozhodli vyrobit nieco podobne v kapsuliach s vysokym obsahom ucinnych latok.
Nepisem ti to preto, ze robim poradcu, povodne som to ani nechcela, ale kedze riesime akurat rovnaky problem, tak som ti chcela poskytnut info, co viem.
Ak by si chcela nieco viac vediet, môzme komunikovat cez SS, môzem ti povedat potom, ako sme dopadli u lekara a co dalej.
Skusam co sa da, ak to nepojde cez alternativnu liecbu, tak siahneme po umelych hormonoch, ale to je to posledne.
Samozrejme, prve zlepsenia sa môzu ocakavat najskor po 2 mesiacoch intenzivnej liecby, potom sa davky znizuju (myslim tym tie kapsule sojove)
Trencanka
expert

Odoslaťod karkulka 79 »

Ahojte zienky,
pokusam sa ozivit tuto diskusiu, kedze prave riesim rovnaky problem.
Od janura mi velmi blne cyklus, poslednu MS som mala pred troma mesiacmi, aj to po vyvolavacke :(
Mam 33 (mladucka, xi...), jedno dieta, po porode vcelku pravidelny cyklus, hormony som nikdy nebrala.
Posledneho pol roka som trochu schudla, ale nic extremne, tak to podla mna nebude pricina.
Sono bolo OK, krv mi nebrali, ale dr.mi hned povedala, ze ak sa problem bude opakovat, urobi mi hormonalny obraz a nasadi antikoncepciu :(
Skusala som zensky caj, thiamin a teraz skusam homeopatika - problem je v tom, ze som si ich nasadila sama (internet ako zdraj vsetkych informaci....), tusim mi nerobia dobre na zaludok, ale nechcem prestat v uzivani, ked uz som sa na to dala.
Ku gynekologicke sa bojim - antikoncepciu brat nechceeeeem :( , radsej by som skusila nieco alternativne.
Tak vas prosim o radu ohladom tych pripravkov, co sa tu spominaju. Pripadne ak viete o nejakom dobrom homeopatovi v Ziline a okoli. Budem vdacna za vsetky rady :D
karkulka 79

Odoslaťod moo »

ahojte kamoška mala rovnaký problém bude menštruáciu nemala alebo ju dostala každé dva týždne :x antikoncepciu nemôže brat a tak začala brat výživový doplnok je sice určený pre snažilky ale odporučili jej GS mimistar a menstruácia sa jej upravila... len treba dávat večší pozor na tehu :D
moo
pokročilý

Odoslaťod gemini »

ahojte,

ja mam asi iny roblem, ale podobny. mam 48 rokov. minuly mesiac som mala Ms. take slabe, ze aj jedna vlozka bola vela. a neodlupovala sa mi z maternice. a tento mesiac som rano trochu zakrvacala, akurat co som si pospinila gatky a dalej nic. mozem byt uz v prechode? alebo co to moze byt? nemate niektora s tymto skusenost?
gemini

expert

Mood: Angry

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ženské veci (gynekológ)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.