tretia sekcia

tehotenstvo, šestonedelie, ne/plodnosť, "ženské" problémy
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: tretia sekcia

Odoslaťod Dot »

Viem, ze mnohi lekari dokazu vystrasit (mne na porodnom stole pred druhou sekciou ponukali sterilizaciu - vraj su povinni), ale poznam zeny, co mali 3 aj 4 sekcie a jedna gynekologicka mi povedala, ze Kennedyova-Onassisova mala 6 sekcii.

Len treba udrzat urcity odstup a nechat si, pokial je to mozne, skontrolovat jazvu.

Drzim paste, nech sa to vydari. :4: :4: :4:
Ja som bola po dvoch sekciach vystrasena, dalsie dieta odkladala a odkladala, az bolo neskoro.
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod henri »

Dot píše:(mne na porodnom stole pred druhou sekciou ponukali sterilizaciu - vraj su povinni),

:scared:
- to bola podľa mňa zo strany lekárov riadna manipulácia
Ja mám info, že súhlas so sterilizáciou treba podpísať a má to byť mesiac pred operáciou - asi aby mala žena ešte mesiac na rozmyslenie pred takým vážnym krokom.
Inak, aj ja som počula o troch sekciách - že dalo sa, ale mne osobne stačia dvaja cisári doma. :wink:
henri

je pracujúca matka

expert

Odoslaťod maca p »

dot, neviem kedy si rodila, ale v sucasnosti je potrebne o sterilku oficialne poziadat 30 dni pred jej vykonanim. teda aj 30 dni pred sekciou. to, ze ju lekar ponukne, na tom nevidim nic zle - pacienka ju bud prijme, alebo odmietne.
co sa tyka poctu sekcii, uz sme to tu davnejsie preberali :yes: . osobne si myslim, ze je mozne prezit aj viac ako 4 sekcie :rol8: . ved ako by rodili napr. moslimky a zidovky a ine komunity, kde je prirodzene mat viac deti. ake riziko zena podstupuje to je uz len jej zalezitost ako sa s tym vysporiada.
maca p

pokročilý

Obrázky: 0

Odoslaťod Dot »

maca p píše:dot, neviem kedy si rodila, ale v sucasnosti je potrebne o sterilku oficialne poziadat 30 dni pred jej vykonanim. teda aj 30 dni pred sekciou. to, ze ju lekar ponukne, na tom nevidim nic zle - pacienka ju bud prijme, alebo odmietne.
co sa tyka poctu sekcii, uz sme to tu davnejsie preberali :yes: . osobne si myslim, ze je mozne prezit aj viac ako 4 sekcie :rol8: . ved ako by rodili napr. moslimky a zidovky a ine komunity, kde je prirodzene mat viac deti. ake riziko zena podstupuje to je uz len jej zalezitost ako sa s tym vysporiada.

Maci - mne nevadi, ze ju ponukol, ale ze ju ponukol v case, ked som od bolesti o sebe nevedela. Aj ked...odmietla by som vzdy. Ale nie kazdy sa dokaze takto rozhodovat.
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Odoslaťod Kalea »

x-tremme píše:dobry den potrebovala by som poradit ohladom tretej sekcie. Mam 31 rokov a dve deti, to mensie som porodila min. rok v auguste, obe sa vsak narodili sekciou. S manzelom v buducnosti este planujeme tretie dietatko, preto by som sa chcela ubezpecit, ci je mozne rodit sekciou tri razy? /

Áno, určite to možné je :yes: :yes: . Mnohé žienky odtiaľto z fóra (a nielen ony) sú toho príkladom :4: .
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Odoslaťod maca p »

Dot píše:Maci - mne nevadi, ze ju ponukol, ale ze ju ponukol v case, ked som od bolesti o sebe nevedela. Aj ked...odmietla by som vzdy. Ale nie kazdy sa dokaze takto rozhodovat.

urcite aj preto bola zavedena 30 dnova lehota pred jej vykonanim a hlavne po tom, co sa spustila lavina sudnych sporov, ze boli v urcitom obdobi vykonavane pod natlakom a z nevedomosti.... :off
maca p

pokročilý

Obrázky: 0

Odoslaťod wampirelka »

dobry den,mam dve deticky jedno narodene v juni 2009 a druhe narodene v novembri 2010 a obidve dievky sa narodili cisarskym pre preeklampsiu.Potrebovala by som radu ci je moznne mat tretie dietatko,aj ked urcite sa mi zopakuje preeklampsia.
wampirelka

Odoslaťod vieraz »

Ahoj,
tretia sekcia je možná. Všetko závisí od stavu maternice. Mne napr. hneď po druhom cisarskom lekár povedal, že môžem mať aj tretie bábo. A teraz som v pohode. Za dva mesiace idem na tretiu sekciu. Ale kamarátke po druhom pôrode, už tretie neodporúčal, že by jej to maternica nezvládla. Takže niekto to zvládne aj 4x. Asi by sa mal k tomu vyjadriť aj lekár, či je to reálne.
vieraz

Odoslaťod Mimka1 »

ahoj ja mam tretieho chalana na sekciu a podstupila som aj sterilizaciu teraz v septembri, mne teraz ponukli sterilizaciu asi v tretom mesiaci tehotenstva a konzultovala som to s viacerymi lekarmi. Ked som otehotnela treti krát, lekari povedali že iny sposob porodu ako sekcia nebude, najma kvoli jazve
Mimka1

a ideme na vec...

expert

Mood: Happy

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ženské veci (gynekológ)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.