Sviečky

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Sviečky

Odoslaťod pohgi »

Medzi moje hand made darčeky patria aj sviečky. Zbytky zo starých sviečok treba rozpustiť v horúcom vodnom kúpeli (ako sa rozpúšťa čokoládka). hmotu je možné zafarbiť podľa predstavy, vhodením kúska farebnej voskovej pastelky. treba si pripraviť nádobky, do ktorých sa hmota naleje. ja som použila jeden sklenený pohár a plastový kelímok od sódy bikarbóny. treba si zohnať knot (kúpila som v kreatívnych potrebách) a pripevniť ho o špajdlu, kt. položíš priečne na nádobku tak, aby siahal až po dno nádoby a aby bol situovaný pekne v strede. no a potom už len naliať rozpustený vosk. lepšie je robiť po vrstvách (2-3), každú nechať aspoň 10 min. zachladnúť a až potom naliať novú. takýmto spôsobom sa knot krajšie ustáli v strede budúcej sviečky a aj samotné tuhnutie hmoty prebehne rýchlejšie. nechať zatuhnuť prirodzene pri izbovej teplote, aby vosk nepukal a vytvoril kompaktný povrch. keď je sviečka zatuhnutá, na 2 minútky vložiť do mraziaka. vosk kúsoček zmenší svoj objem a potom už len vyklopiť z nádobky. sviečku je možné dozdobiť vhodením nejakých maličkostí v čase, keď už vosk nie je celkom tekutý a chytá akoby hutnejší obal na povrchu. my sme použili hviezdičky a kávu, ale fantázii sa medze nekladú samozrejme
pohgi

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Sviečky

Odoslaťod greta123 »

Neter vyrába krásne voňavé sviečky. Vhodné sú ako darček, už sa teším. :)b
greta123

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na HAND - MADE Darček

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.