November 2014

bábätká narodené v roku 2014
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: November 2014

Odoslaťod Zuzkabm »

cikina a kojim na poziadanie, ale je to zhruba kazde 2-3 hodiny. Papa velmi hltavo, tiez som nazoru, ze ho potom brusko boli, ale to asi ja nevyriesim. Uz sa aj snazim jest, niekedy nasilu, ale zjem a ked uz sa mi neda, tak aspon piskoty, z tych mu nebyva tazko.
Zuzkabm
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod thelittlecoffeebean »

Ahoj Zuzka, ja som z januaroviek. Mas to hrozne narocne a drzim ti palce. Neboj sa, to prejde. Ak ti mozem poradit jednym slovom - vydrz. Babatko mas malinke, kolko ma - dva tri tyzdne? Ja mam dve deti a obidve som casto nosila v satke, ked boli malinke. Tvoje babo chce byt s tebou, tak ho nos. Niekedy zasnem nad tym, ako mamicky ocakavaju od maleho babatka, ze bude spokojne lezkat v postielke samo. Nebude. Bude revat, lebo sa bude bat. Samozrejme su aj vynimky, ale nie vela. Vydrz, prvych par mesiacov je najhorsich. Jedz co ti chuti, hlavne vela cerstveho ovocia a zeleniny. Mozno by stalo za to skusit nejest biele pecivo a sladke. Nedavaj mu Vigantol, to je pre vacsinu babatiek riadny killer. Daj mu radsej Jamieson alebo Oleovit. Alebo aj nic nejaku chvilu, mal by mat este zasoby vit. D z bruska. Uvidis, ci sa nieco zmeni. Umele mlieko by som nedavala, kazda matka ma dost mlieka pre svoje dieta. Je to v hlave. Drzim palce.
thelittlecoffeebean
začiatočník

Odoslaťod vivavi »

Zuzka, súhlasím s thelittlecoffeebean, papaj veľa, to umelé mlieko som spomínala, aby si ho vyskúšala na jeden deň, aby si sa uistila, že či to je stravou, aby si sa zbytočne neobmedzovala v jedení. Ja som včera zjedla tlačenku, bolo tam dosť cesnaku, obávala som sa bolesti bruška, ale nič, bruško nebolelo. K tomu klobúčiku, ten som pri prvom používala tiež cca dva mesiace, mala som ploché bradavky, ale potom som si preštudovala, že cezeň nasaje veľa vzduchu a znižuje sa tvorba mlieka, tak sme sa začali nanovo učiť kojiť bez klobúčika. Zo začiatku sa popajedil, ale keďže bol hladný a chcel piť, naučil sa rýchlo. A používaš rektálnu rúrku? Ja ju pri druhom nepoužívam, dávam ho kakať nad vedierko a tam sa "odvzdušní", rýchlo pochopil, že nad vedierkom má tlačiť a vytlačí prebytočný vzduch a vykaká sa. Pri prvom som rúrku používala, veľmi sa bábätku uľaví, keď vzduch z bruška dostane von, teraz máme lepšiu metodu, ale určite jednu z nich používaj, aby sa mu uľavilo :D .
Ale ver tomu, že to prejde, ja to mám za sebou, a je z neho šikovné chlapčiatko :D, veľmi rozumné. Vraví sa, že z náročných bábätiek vyrastú rozumné detičky. :clap:
vivavi

Odoslaťod Zuzkabm »

Dakujem Vam za podporu :) :) pomaha mi to. Viem, ze musim vydrzat. Obcas chytam nervy, potom mam vycitky, takze sa zo vsetkych sil snazim tie nervy eliminovat...
Umele mlieko nebudem davat, viem, ze ste to baby mysleli dobre :thelittlecoffeebean nosim ho a vela, aj ked mi ide chrbat urvat. Kupili sme baby satku, je to lepsie. Niekedy by mi vsak vyhovovalo ho len polozit a aj tak robim. Myslim, ze cikina mi pisala o tom. Ked vidim, ze je kludnejsi, polozim a som pri nom. este sa mi osvedcila fit lopta, ta sa mu paci, ked ho mam na rukach a skaceme :)
Vivavi Aj rektalnej som sa branila, ale uz ju mame :) aj cvicime na brusko, nahriaty vankusik davam. A ak je pravda, ze z narocnych budu rozumne...ujujuuuj, to bude sikovny :D :D a ten uspavac s tym vysavacom, dnes som vyskusala a zaspali sme obaja :D
No s tou stravou je to tazke, maly sa mi velmi vyhadzal, ani neviem z coho, co mi napada, zjedla som par tyciniek a mala som bravcove maso. Z oboch mi to pride divne...
Rada by som jedla ovocie a zeleninu, musim skusat, lebo doma len do mba hovoria, ze jablka nesmiem vecer, z mrkvy zapeka... :( ale budem to jest, ved potrebujeme vitaminy! Uz dost, ze mlieko radsej nepijem, ale mam pocit, ze to pomohlo.
Dakujem vam este raz..a ako hovorite,musim to vydrzat. Uz som na seba nastvana kvoli cumliku, ale je asi lepsie mat cumel ako mna nervnu ...
Zuzkabm
začiatočník

Zuzka, neobvinuj zo vsetkeho stravu. Maly sa ti nevyhadzal zo stravy, ale ma novorodenecke akne, ktore sa prejavi u takmer kazdeho babatka na 4-5 tyzden od porodu. Takze ste ukazkovy pripad. Babo sa zbavuje prebytocnych hormonov, ktore ma este od teba, ked bolo v brusku. Takze zo stravy to 100% nie je. Nicim mu to nemasti, prejde to samo a za par tyzdnov bude mat tvaricku ako "detska prdelka" :-).
To, ze nejes mliecne vyrobky, je dobre - mlieko sice obsahuje vapnik, ale u mnohych ludi zaroven zabranuje jeho vstrebavaniu, a to nielen vapnika, ale aj inych zivin. Ak chces vyborny zdroj vapnika, jedz brokolicu a mandle, vopred namocene. A neboj sa toho, ze z brokolice nafukuje. Urob si ju na pare a posol himalajskou solou, ktora je dalsim skvelym zdrojom mineralov.
Uzivaj si, kym mas len jedno babatko, ked mne manzel zoberie jedno dieta von, tak mam pocit, ze nemam co robit :-) Materstvo je velka obeta, deti chcu od nas vsetko a este viac. Kazda z nas mala asi nejake predstavy o tom, ake to bude, ked bude babatko na svete, a realita nas doslovne prefackala z kazdej strany, Ale tym rastieme a stavame sa menej sebeckymi.
A este otazocka - davas mu ten vigantol?
thelittlecoffeebean
začiatočník

Odoslaťod Zuzkabm »

thelittlecoffeebean davam ale len obcas, nedodrziavam to tak, ako mam. Z davkovania 5x za tyzden to dam tak max 2-3x
Cikina tiez pisala, ze nech to nedavam, ked je to taky hnus, preco to davaju...
Vcera som si dala mak, tiez dobry na vapnik a ziadna reakcia a tiez hrusku a tiez nic. :) takze ozaj treba skusat a riadit sa sebou
Este sa opytam na kojenie..ja kojim z jedneho, kedysi mam pocit, ze mu nestaci, stale hlada alebo je nervny, ponuknem mu aj druhy a aj sa napije, ale len par minut, cize len predne mlieko a potom mava zelenu stolicu. doteraz mal peknu zltu a teraz velmi zriedka, vacsinou zelenu. Alebo ak sa napije, potom je tak hodinu hore a pyta, tak mu dam z toho isteho. Ale odtial uz nepije, musim dat druhy... Laktacna mi hovorila, ze ak ponuknem skoro 2.prsnik a on prijme teda viac predneho mlieka, vtedy je zelena stolica. Ale tak treba mu dat kolko ziada...Vsak??
Uspavanie je u nas boj :) aj dve tri hodiny.. skusala som ho ponosit a v takom polospanku dat do postielky a ostat pri nom.. to bolo revu :) ale po tych 3 hodinach sa podarilo :D
je to ozaj obeta, a je to tazsie ako som myslela... Ale tak presne je to tak, ze ta realita prefacka..presla som si aj piriadnym baby blues a este sa spamatavam :) a skutocne si zacinam uvedomovat, aj ked tazko, taku moju sebeckost, ze len menim plienky, nevyspim sa a nemozem robit co chcem, ale potom si poviem, ze som ho chcela a musim vydrzat. Ved ti drobci nas potrebuju :)
Zuzkabm
začiatočník

Zuzka, si super mamina a budes este lepsia, ked si na seba s malym zvyknete, naucis sa, co ako kedy potrebuje, vsetko ti pojde od ruky. Budes mat z neho velku radost, ked uvidis, ako rastie, ako sa vsetko uci a chape, stoji to za to.
Nechapem, preco prepisuju vigantol, ked je to take svinstvo. Asi je to zase len o biznise, ako cela farmaceuticka mafia. Alebo zeby im islo o to, aby nam babatka doma plakali? Moji znami vymenili vigantol za Jamieson a odvtedy maju od krcov pokoj. Skus to, stoji to sice peniaze, ale myslim, ze sa to oplati.
thelittlecoffeebean
začiatočník

Odoslaťod vivavi »

Zuzka presne viem, že si človek niečo v tehotenstve naplánuje, dá si všelijaké predsavzatia, má rôzne predstavy, ale keď je tu ten malý človiečik všetko je iné a všetko ide do úzadia. I ja som sa pri prvom bránila rektálnej rúrke, ale v dvoch mesiacoch som ju začala používať a spokojnosť na oboch stranách. A to isté platí aj u cumlíka, ale teraz by som aj chcela, aby ho mal, lebo není nič lepšie, ako keď miminko začne pri pokladni v obchode plakať na plnú pusu a stačí dať cumlík a je ticho :P
A k tomu Vigantolu, mne ho doktorka nedala ani pri jednom dieťati, dáva nám nejaké jednorazové dávky vitamínu D, ale na ten Vigantol som počula samé zlé ohlasy. Mne zatiaľ doktorka nič nepredpísala, neviem či sa to nedáva prvá dávka v treťom mesiaci a dovtedy neužívame nič. Tak si myslím, že ten Vigantol k životu nepotrebuje a bolesť bruška za to nestojí.
K tomu kojeniu, každé mimi je iné, ale ja dávam teraz už iba z jedného prsníka, cca 15 minút, bude mať za štyri dni dva mesiace, ale v mesiaci som mu dávala aj z oboch, najprv vycucal jeden cca dvadsať minút a potom som mu ponúkla druhý, lebo stále hľadal, ale po pár dňoch mu zas stačil len jeden, asi sa už zvýšila tvorba mlieka. Zelenú stolicu zatiaľ nemal, takže mu skús dávať z jedného tak dlhšie, aby sa dostal aj k zadnému mliečku, a potom ak hľadá skús druhý. A máš ešte klobúčiky na kojenie? Ak áno skús bez nich, prvý syn mával tiež zelené stolice, možno som mala kvôli klobúčikom málo mliečka, alebo mu to išlo ťažšie, teraz to už nezistím, v čom to presne bolo. Musím sa priznať, že všetko čo píšeš o svojom bábätku, tak mi to pripomína moju prvú materskú :lool: . A k tomu uspávanie, prenášaj ho vždy, keď má už tuhý spánok, lebo ak ho prenesieš skôr, tak sa preberie a o to horšie a ťažšie je zaspať znova. Alebo ho uspí vo svojej posteli, buď pri ňom a keď už zaspí, nechaj ho spinkať aj vo veľkej posteli, bez prenášania.
Mňa tiež realita riadne prefackala o to ťažšie sa mi počúvalo o bábätkách, čo sa do dvoch mesiacoch budili len na kojenie a nevedeli, že vlastne nejaké dieťatko majú. Byť mamou je neskutočne ťažké, ale krásne :clap:
vivavi

Odoslaťod Zuzkabm »

Ahojte, tak ako pred sviatkami? My stale bojujeme, po novom mi maly vypluva brafavku, reve, odtahuje sa, skriabe a este raz reve
Ani stromcek som si neuzila, vzdy ho s manzelom spolu zdobime, teraz som musela tisit maleho :(
Mam aj malo mlieka, asi z tych stresov. Ked pocuca, co je mali, tak si chcem doodsavat, nech sa tvori dalsie, tak uz nie je co a ked vobec nechcel, tak som odsala zalostnych 30 ml :( uz ani flasu nechce. Ma porazi.. v pondelok zajdem k dr. Na mlieko skusam snad vsetko, co kedy kto pocul...z odsavania som ubolena. Ked kojim, tak z druheho ked mi trosku mlieka odteka, hrozne to pali.
Kazdopadne krasne sviatky Vam zelam :) :X
Zuzkabm
začiatočník

Odoslaťod vivavi »

Zuzi máš to ťažké, skúsila si aj homeopatiká Ricinus communis 5CH, užívajú sa pokiaľ sa tvorba mlieka nezvýši, pol hodiny pred a po jedle nejesť, taktiež čaje senovka grécka a benedikt lekársky uvariť zliať a piť, je to dosť trpké, a taktiež neustále prikladanie bábätka k prsníku, počas dojčenia aj viackrát, až po dobu, pokiaľ sa ti bude tvoriť viac mliečka.
Taktiež sa vyvaruj takej chybičke ako ja, vraveli mi, že keď nechce piť čaj od bolesti bruška, tak ich mám piť ja. No a nevšimla som si, že obsahuje aj mätu, ktorá znižuje tvorbu mlieka, tak som hneď varila čaje a kúpila homeopatiká. Vyskúšaj a nevzdávaj sa. Držím palčeky a prajem veľa mliečka. Krásne Vianoce Vám všetkým :clap:
vivavi

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2014

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.