November 2014

bábätká narodené v roku 2014
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: November 2014

Odoslaťod vivavi »

Cikina80: tak som zvedavá, čo ti povie doktorka, lebo môj malý to robí tiež, celý sčervenie, pučí sa a krčí a vystiera nožičky. Presne ako píšeš, tiež tak chrapčí a s tým grganím to samé. Ja ho dávam na noc do perinky, nabok a taktiež sme vyvýšili matrac, aby mal hlavičku na vyvýšenej podložke. :drop:
vivavi

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod cikina80 »

Ahojte kočky, tak je tu nový týžden a my už dnes máme rovný mesiac. Juuj ako to letí :yes: :rol8: .
Skoro každý večer má drobček bolesti bruška, je nepokojný a tak som si priala večer, že ked už bude mat ten mesiac, nech aspon celu noc spinka. Tak aj trocha ma vypočul, spinkal do 4tej rána. Potom sa už budi každe 2-3hodiny. Do obeda už nepospí, jeho hodina je okolo 12-13hod., je naučený, že ideme vonku, takže uloženie do kočika, v ktorom pospi aj do 16-17tej hod., niekedy aj trocha dlhšie pospinká. A to ked je vonku škaredo a nejdem sa prechadzat tak aj tak spinká v kočari. No ale ked sa zobudí, tak sa nevie dopit mliečka, a kým ide spat mu je tažko, pije aspon 4x z prsníka a ešte vypije flašu 100ml. a určite je nahltaný vzduchu, a dost napapaný :O . Ked ho chcem uložit do postielky na spanie,potom začne sa pučit, mrnčat, pružit, vystierat a bučí a bučí... :jaj: :skuli: joooj!
Včera som bola s mladšou dcerkou na pohotovosti, choručká je, takže má ATB. Ale ani nie je čud, ked ohladuplný rodičia si dávaju svoje detičky do školky choré. Tak by ich nakopala :?!?: !!! Len sa obávam, aby nám drobček neochorel.
Pekný začiatok týždna vam prajem mamičky!!!
cikina80
začiatočník

Mood: Happy

Odoslaťod Zuzkabm »

Ahojte, no konecne som sa k tomuto tu dostala a to som musela manzela vyhnat k malému :) len kym som to tu vsetko precitala, no som rada sa Vase rady, dakujem.
Cikina, ano aj moj chrci, cerveny, puci sa..ked lezi v postielke alebo na posteli. Aj mne tak zvracia. Laktacna mi potvrdila, ze ide o reflux, takze takisto vyvyseny matrac. Ak ma reflux, moze mat aj bolesti bruska. V perinke ho mam len v noci lebo sa hodne hadze. Pokial ho mam na rukach, tak ok.
Nase babatko je velmi kontaktne. Vôbec sa od neho nepohnem. Stale len v naruci, uz som si aj kupila baby satku. Uspavanie katastrofa, len s nim chodit, alebo na prsniku, na fit lopte,... no co vam poviem. :( ked sa v noci zobudi, tak aj 2-3 hodiny ho uspávame. bolesti bruska ma riadne. Dnes napr. od 5 rana asi do pol 12´. na tri razy som ho uspavala, aby aspon na hodinu spal. Zo spanku sa strasne krci, puci. No chudatko. Obcas sa s nim vadim, ked uz nevladzem. :) ale to len tak trosku :)
Mala som espumisan, ten nezaberal, teraz babycalm. Douzivame, skusim ten koliprev. Mam pre seba aj probiotika.
Masirujeme, cvicime...vseeeetko skusam, stravu dodrziavam. Dokonca sme boli aj na pohotovosti. Dr. mi hovorila ze strava to moc neovplyvni ,e len z casti. Nas Adam aj velmi hltavo pije a vraj a to sposobuje koliku. Von chodíme kazdy den, vzdy mi zaspi. Aspon na hodinu. Doma mi zle aj zaspava. Casto sa v noci vôbec nevyspim. No uzijeme si teda riadne :( uf a ze to moze trvat az do pol roka...moc ma nepotesila tato sprava. A ozaj, mam skusit uplne vylucit mliecne vyrobky aspon na mesiac, ze ci sa to zlepsi..
Vivavi, tak vitaj medzi nami a dakujem. :)
no nic, drobec uz zas reve, tak idem. Papa.. drzte sa a Zojka drzim palce
Zuzkabm
začiatočník

Odoslaťod vivavi »

ZUZKABM: skús aj to kuracie mäso vylúčiť a výrobky z tohto mäsa a paradajkový pretlak a kečep a jedlá z tých surovín :yu
vivavi

Odoslaťod Zuzkabm »

No to kuracie vylucim, skusim... Kecup a spol som este ani nezacala. No ale co potom jest? Uz nejem mliecne vyrobky. Uz ozaj neviem ze co. Aku zeleninu a ovocie papate? Ja,som si minule isla vecer dat osupane jablko a mama so svokrou ma div ze neupalili, ze co to idem jest, ze z toho naduva. Tak to uz nebudem moct ozaj nic jest. Napr.dnes na obed som mala rascovu polievku a aj tak mal krce.
Obcas si dam take tie suche kolaciky, ale len po troche. Laktacna mi hovorila, ze nech skusam jest vsetko. Lenze ja uz ozaj skoro vylucujem vsetko, lebo sa bojim, lenze z coho ma byt potom to moje mlieko vyzivne? Vcera som si dala cviklovy salat. Tazko sa mi odsleduje, ked ma tie krce takmer nonstop
Najviac ma stve, ze bobak zaspinka a o chvilu sa zvija v krcoch, co ho zobudi :(
Zuzkabm
začiatočník

Odoslaťod vivavi »

Zuzkabm: Keď to čítam, tak ako keby si písala presne to isté, čo som prežívala so svojim prvým synom :drop: . Spánok iba v kočiari a za stáleho pochodu, neustále masírovanie, hojdanie, nosenie na rukách. Nik mi ho nechcel pobaviť, ani povoziť v kočiari, lebo sa báli, že im spustí krik a to sme k tomu ešte stavali chalupu. Keď spustil, zanášal sa, museli sme ho vyberať z kočiara (chvalabohu bol narodený na jar), a dávali do nosiča a ťahali pred sebou kočík, aspoň nám poslúžil na odnos nákupu. Nevedela som, čo to je okúpať sa vo vani, lebo na cudzích rukách vrieskal, takže iba rýchla sprcha a umytie vlasov vždy, keď nachvíľku pospal :no: a keď už prechádzalo postupne bolesť bruška, tak sa mu tisli zúbky, už v troch mesiacoch mal prvý, takže bezsenné noci pokračovali.
Tie suché koláčiky, čo papáš sú domáce? Lebo môjho, teraz druhorodeného bolelo bruško aj z piškót, a to som si myslela, že piškoty mu neublížia, asi mu vadili tam tie vajcia, lebo tam dávajú akési sušené. Ja si dám na raňajky napr. bábovku domácu, záviny, rohlík so šunkou, alebo medom. Na obed: hovädzia polievka, mrkvová, či zemiaková, rascová. Nevadí mu vyprážaný rezeň, všetky omáčky, okrem spomínanej paradajkovej, samozrejme jem omáčky bez orestovanej cibule, a bez smotany, cestoviny na sladko, buď s opraženou strúhankou, či makové, alebo len také čokoládové, z cukrom a kakaom, alebo so syrom, resp. sýrovou omáčkou. Z ovocia ošúpané jablká a banány, zeleninu žiadnu, okrem mrkvy, petržlenu, či zemiaku.
A ak bude sa zvíjať stále v krčoch, skús ešte jeden nápad. Na jeden deň, resp. na 24 hod. mu dávaj len umelé mliečko, svoje si odstriekavaj, aby sa ti neznížila tvorba mlieka a uvidíš, či ho bude bolieť bruško. A ak budú krče pretrvávať, budeš mať istotu, že to nemá zo stravy a napapaj sa naporiadok, až zbytočne nehladuješ. V tomto prípade mu telíčko nespracúva ešte laktózu a podávaj tie kvapky Coliprev , niečo z internetu na preštudovanie:
Prečo používať ColiPrev®?
Používanie enzýmu laktáza, obsiahnutého vo výživovom doplnku ColiPrev®, je podporené niekoľkými klinickými štúdiami, ktoré posudzujú prechodný nedostatok laktázy ako možnú príčinu detskej koliky, nakoľko vedie k neschopnosti dieťaťa tráviť laktózu.
Enzým laktáza je prírodný enzým, ktorý sa nachádza v tenkom čreve. Tento enzým pomáha tráviť laktózu, ktorá je hlavným cukrom v každom mlieku, a to tým, že ju hydrolizuje – štiepi na 2 jednoduché sacharidy – glukózu a galaktózu. Tieto sacharidy sú potom v črevách ľahko vstrebané. Keďže mlieko tvorí základnú súčasť dojčenskej stravy a mnohé dojčatá prechodne trpia nedostatočnou produkciou enzýmu laktáza, dochádza práve ku spomínanej intolerancii laktózy, ktorá sa spája s detskou kolikou. Nestrávená laktóza, ktorá prechádza črevami, spôsobuje nadúvanie, plynatosť, kŕče v bruchu a hnačku. Pridanie enzýmu laktáza do mlieka pomáha však týmto symptómom predchádzať, takže ak je detská kolika spôsobená nízkou produkciou laktázy, diskomfort dieťaťa výrazne ustane alebo skončí práve po pridaní výživového doplnku ColiPrev® do mlieka alebo tekutej dojčenskej stravy.
A ak ani to nepomôže, tak ver, že to druhé bábätko bude lepšie, ako to naše :clap:
Pa a daj vedieť :mm:
vivavi

Odoslaťod Zuzkabm »

Dakujem Vivavi, velmi mi pomohlo, ze mi niekto doslova rozumie. Dnes bol teda extremne doboleny :( na rano som si dala vianocku s maslom a sipkovym dzemom + meltu so sojovym mliekom. Tak moznno mu to nesadlo, lebo celeeee doobedie sa krutil. Teraz sme prisli z vonku a este spi, tak rychlo cosi uvarit.. Urcite skusim tie kvapky a dufam, ze aspon trosicku mu to pomoze. Cele dopoludnie od 5 rano som ho musela mat na rukach a aj tak mi plakal, len menej. Je to strasne na nervy :cry:
kupila som si cestoviny, ze si urobim s makom..no tiez som si mohla kupit bezvajecne, ze? skusim, uvidim. musim kdesi vapnik jest, ked nejem tie mliecne vyrobky.
A dokedy Vam tieto stavy trvali? Tiez som jedavala mrkvu a zas aj to mi doma ofrflali, ze z mrkve zapeka. No uz vsetko mi zakazuju. Radsej som aj to vysadila, lebo ked vidim, ako maly trpi.. :(
Dnes varim kare s ryzou, tak som zvedava, co to zrobi :)
a palacinky si davas ? s cim? a chlebik vo vajicku?
svokrovci chcu pre malého kupit taku tu hojdacku, ci lehatko, ci co to je. Aky mate na to nazor? ja som nebola prilis za, lebo naruc je predsa len naruc..ale akosi mi odchadza chrbtica, kedze ho stale musim nosit na rukach :)
Zuzkabm
začiatočník

Odoslaťod cikina80 »

Ahojte, tak čítam čítam, no veru máte to tažké. Len jednu radu Zuzka, nenos ho stale na rukách, radšej si k nemu lahni, alebo hoci kto iný, masirujete mu tak bruško, cvičte s nim, prihovárajte sa mu, len aby si nemala malého stale len Ty a v náručí, lebo dietatko si na to rýchlo zvykne a už sa ani nikde nepohneš, bude na teba naviazaný a budeš mat s tým velký problem ho odnaučit. To lehátko polohovatelné s hračkami odporučam, nech Ti ho kupia, Ja ho mám a už malinký si trocha bucha do hračiek a na chvilu sa zabavi. Skušaj ho zakaždým dat inde, bud do postielky, vašej postele, na gauč...Ja Matejka moc nenosím a všetkým som to aj zakazala ho nosit bez príčiny. No len ked si potrebuje odgrgnut, alebo len ked mu je tažko, alebo len na chviličku si ho ponosíme, ked sa chceme s nim pomaznat. mne ked je cez den hore, taktiež len mrnká, plače, vzliká, na chvilu sa upokojí, ked mu dam cumel, ale hned si ho vyrazí z hubičky a zas mrnčí. Tak len mu chodim strkat vyrazený cumlik. Miluje spat v kočariku. cez den ho spavat do postielky ani nedávam, len na noc na spanie.
Zuzka skus tu umelu, ako píše Vivavi, a uvidiš. Ako často ho kojíš? Či ked Ti stale plače a Ty mu na upokojenie zakazdým daš prsník, on je nadýchaný vzduchu a potom sa nahlta mliečka a potom prichadza ta kolika, bolesti bruška. Neviem, to je len moja domienka.
Hlavne papaj, lebo ako píšeš, pomaly nič neješ a není mu dobre. Ak ješ, alebo neješ, tak stale je v krčoch, tak papaj všetko okrem nafukovacích jedál, a tých čo tebe robi zle, lebo ked bude prechadzat na stravu, bude mat problem si na niečo zvyknut.
Dobru nocku!!!
cikina80
začiatočník

Mood: Happy

Odoslaťod vivavi »

Zuzka,nechcem ťa strašiť, ale nám to postupne tieto stavy prechádzali, až keď sme začali s príkrmami a potom nastali tie zúbky, ale to naše zlatíčko bolo už naučené utišovať sa na rukách, a samozrejme nechcel si chytiť cumlík, čo bolo dosť na škodu. Takže to lehátko je určite dobrá vec, lebo bábätko bude čoraz ťažšie a ak nemáte cumlík, tak by ste ho mali naučiť naň, i keď jednoduché je to napísať, ťažšie je to spraviť. Mne ani prvý syn, ani teraz druhý nechcel cumeľ, naťahuje ho z neho a to by som bola rada, keby si ho chytil, lebo by sa ukľudnil aj s cumlíkom, nie len na prsníku 8)b .A ako píše aj Cikina, nech sa učí aj na iné náruče, lebo sa od malého nedostaneš ani na krok, aj keď si v tom druhom náručí zo začiatku poplačká, ale zvykne si. Tiež miesto nosenia na rukách ho okúpkaj a pri kúpaní mu dávaj plienku, alebo niečo také na bruško , teplé obklady, najlepšie keby mal bruško ponorené celé vo vodičke, uľaví sa mu a nebude plačkať. Napríklad ho daj do vedierka s vodou, to sa mu bude určite páčiť.
Taktiež určite vyskúšaj tú umelú výživu. Ja som pri prvom nechcela ani počuť niečo o umelom mlieku, ale s odstupom času a potom, čo sme si s prvým prešli by som to teraz určite vyskúšala, a nemala by som chmúrne spomienky na svoju materskú dovolenku. A ako kojíš? S klobučíkom, alebo z jedného prsníka, ako často, lebo mne tiež zo začiatku toto moje druhé žabiatko pri kojení zaspalo, kojila som ho dvadsať minút z jedného prsníka, pri odgrgovaní sa prebral a začal plačkať, myslela som si že ho bolí bruško, tak sme ho nosili a tíšili cca dve hodiny, do ďalšieho kojenia a až po pár dňoch a po preštudovaní na internete som sa dozvedela, že to môže byť aj hladné, čo som určite zamietla, veď mi krásne pribral, za mesiac 1,1 kg, ale keď som ho potom priložila ku druhému prsníku na ďalších dvadsať minút, tak mi už po kojení neplakal a spokojne spal tri hodinky. Odvtedy ho kojím na požiadanie a pekne sám spinká, nenosíme ho na rukách, i keď za dva týždne teraz pribral 800 gramov, čo sa mi zdá vážne už hodne, ale je spokojný. Asi potreboval viac mliečka do bruška :vyplaz: .
Tak ja si dávam palacinky s nutelou, s džemom som neskúšala, radšej a cestoviny neriešim, či sú bezvaječné, alebo vaječné, bruško si nesťažuje :D . Som sa nejak rozpísala :dance: Idem už som opäť hladný....... :mm:
vivavi

Odoslaťod Zuzkabm »

viem, ze mate pravdu, co sa tyka toho nosenia na rukach. To boli moje predstavy, ze ziadne nosenie na rukach :( Ked je manzel doma, tak aj on ho nosi no a ostatni...nikoho takého nemam a ak pridu babky, tak to len suslanice a kym moc neplace, tak to hej :( ale zas nemozem hovorit, lebo chodia malo, obe chodia neskoro z prace.
no tato noc bola prestrasna, od 22-2,30 mordovacky, reval a reval az som to nakoniec vzdala a dala mu cumel. Velmi som ho nechcela malému davat :( totiz z porodnice sme isli s klobucikom, lebo sa nevedel spravne prisat a mali sme co robit, aby sa to naucil. A obavam sa, ze cumel mi to opat pokazi, ale uz sa to nedalo vydrzat :(
Dnes ani nemam taky pocit, ze plakal kvôli brusku ale reval aj tak...asi len tak pre zabavu :) ani nehladal prsnik ani nic, len plakal. asi aj vycitil zo mna nervozitu, takze sa musim nadychnut a vypustit to zo seba.
Cumel som mu davala opatovne pol hodinu v kuse. Boratko moje straaasne natahovalo z neho :cry: az mi bolo z toho do placu, ale nakoniec pocucaval a aj o tretej zaspal
jaaaj, no uz teraz mozem povedat, ze patrim medzi prvorodicky, ktore mali plany, ako budu fungovat a realita ma vyfackala s oboch stran. Som si hovorila, ze toto nebudem, hento budem robit takto a vsetko je uplne naopak. Takze asi prestanem planovat ;)
Zuzkabm
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2014

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.