Apríl 2014

bábätká narodené v roku 2014
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Apríl 2014

Odoslaťod Nadka612 »

Tehulky, ake mate skusennosti v 1 trimestri so spinenim alebo miernym krvacanim? Ja som dnes skoro rano objavila pri utierani mierne spinenie.. Volala som lekarke a povedala mi, ze ak to bude trvat aj zajtra mam prist a predpisu mi Duphaston. Uz ste sa niekedy s takym niecim stretli? Ja som naposledy rodila pred 9 a pol rokom, ale pocas tehu sa mi nic take neprihodilo. Troska ma to aj naplasilo, ale lekarka mi povedala, ze to moze byt z toho, ze som v tomto obdobi mala mat periodu a telo sa stale nejako hormonalne upravuje..
Nadka612

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod LiaHS »

Nadka612 píše:Ahojte aprilovky. ;) Cakame druhe vytuzene bababtko a sme v 6+4tt (2 lunarny mesiac). Velmi sa tesime. Ako sa citite? Moja prva dcera ma 9 rokov, tak si uz moc tie pocity nepamatam. Teraz mam nevolnosti (priserne). Jest mi chuti az prilis. Pytala som sa lekarky, ci sa s tym neda nieco robit, vraj si to treba vytrpiet.. :( Neviete nejako poradit, ako to lahsie zvladat? Je mi na zvracanie, ale vracat sa mi neda.. :(

Ahoj.
Ja Ti tak trosku zavidim, pretoze mne paradoxne nic nie je. Ziadne nevolnosti, chute, pobolievanie podbruska, proste nic. Keby som nebola u Dr. tak testom neuverim a myslim, ze tehotna ani nemozem byt. Chuti mi kava, kazde jedlo, nechce sa mi spat. Tehotna som bola dvakrat a vzdy som o tom vedela takmer okamzite. No tentokrat absolutne nic. Az sa toho bojim. V pondelok idem na kontrolu a trpnem, co sa na nej dozviem. Ale tak velmi chcem, aby babo vydrzalo a narodilo sa mi zdrave.
LiaHS

Odoslaťod janderka »

nikuska265 píše:nadka ja som pri prvej dcérke mala ešte prvý mesiac normálne menzes, meškal mi asi týždeň, ale bol takmer normálny, o niečo kratší a slabší a pri tom som už bola tehu. Aj som si myslela, že sme prišli o bábo, ale ďaľší mesiac mi to znova vynechalo a testy znova pozitívne a potom podľa utz bolo bábo väčšie. často som počula o špinení na začiatku, ale samozrejme že to nebrať na ľahkú váhu, treba to sledovať, dávať pozor, prípadne radšej zájsť na kontrolu, treba sa šetriť. Veľa šťastia prajem....

Ja som ešte stále nebola u dr. furt majú dovolenku :-( dnes som tam volala a chcela som sa objednať,ale zrejme ešte aj dnes mali voľno, tak zajtra tam už idem, už majú ordinovať, no bez objednania, ale čo už, snáď sa aspoň dočkám vyšetrenia, držte nám palce, už chcem vedieť , že je všetko ok.

Tak toto presne sa mi stalo pri poslednej menstruacii... meskala mi tyzden (to som si uz namyslala ze som tehu). A tiez bola taka slabsia, kratsia... Tak teraz neviem. Uz som bola zmierena ze budeme musiet skusat dalej.
janderka
začiatočník

Mood: Happy

Odoslaťod mamalu »

Ahojte dievcata v prvom rade gratulujem k babatkam.JA sice k vam nepatrim ale chcem vam trochu pomoct s tymi nevolnostami. Pri prvych dvoch tehotenstvach som aj vracala a v tedy mi pomahalo nevyhladnut, prosto pravidelne papat. Pri tomto poslednom mi bolo presne ako pisete stale na vracanie ale nevracala som zaludok som mala ako ked ste na kolotoci raz hore a potom dole a bolo neustale trvalo mi to az do 17 t.t. Trosicku mi pomahal toto zmiernit zazvorovy caj ja som mala kupeny taky ten s limetkou lebo mi viac chutil ale najlepsi je aj tak z cerstveho zazvoru,niektorym babam pomahala aj vraj kofola mne nie. Teba len poskusat.
Tak prajem krasne tehulkovanie :wink:
mamalu
začiatočník

Obrázky: 0

Odoslaťod Levika »

Ahojte budúce mamičky:) Gratulujem a všetkým držím palce! Teším sa ako si tu budeme vymieňať skúsenosti a pocity V:)
Ja som zrejme na začiatku 7. týždňa, no zatiaľ som u lekárky nebola. Je tu niekto na tom podobne?
Levika

Odoslaťod mathe.maria »

Ahojte. JA som v 7 t.t. bola som už u lekárky,ktorá mi to potvrdila,no som ešte nebola na USG.Je to moje druhé tehu,malý má 5 rokov a pri nom som vôbec nemala ťažkosti. teraz po zobudení ma začne páliť záha a je mi na zvracanie,ale zatial zaberá studené mlieko alebo jogurt. No a po jedle je tiež ťažko a grgám ako malé prasa s prepáčením. Brucho ma tiež tak ani nieže pobolieva ale j také ťažké a ledva vládzem. Teraz som na PN no od septembra idem do roboty,tak sa aj bojím či to zvládnem a hlavne neviem či to už mám povedať.
mathe.maria
začiatočník

Odoslaťod EmaLe »

Ahojte, naše prve a dlho očakávané babätko by sa malo narodiť v apríli podľa mojich výpočtov. Zajtra idem na druhé vyšetrenie, kde by sme mali byť múdrejší..Zatiaľ mi lekár urobil len ultrazvuk kde videl malú bodku a potvrdil že je to tam kde má byť :yes: Je to moje prvé tehotenstvo a tak sa aj trocha bojím a zároveň veľmi teším. Som veľmi rada, že si na tomto fore môžeme vymieňať pocity, problémy a radosti.. Držte zajtra palčeky V:)
EmaLe

Odoslaťod Levika »

Aj my sa tešíme, bude to naše prvé V:) Ja zatiaľ nejaké veľké ťažkosti nemám, okrem pobolievania brucha ako pred menštruáciou. Držte sa!
Levika

Odoslaťod Levika »

Ahojte. Nepridáte sa ešte niekto??Akosi sme to tu ešte nerozbehli...Čo porábate, ako sa máte? Ja sa teším na zimu, pretože robím iba do konca roka a tak budem mať čas háčkovať a pliesť :yes: Ozvite sa, mamičky!
Levika

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2014

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.