Január 2014

bábätká narodené v roku 2014
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Január 2014

Odoslaťod cottoncandy »

Egi, palec hore...u nás zatiaľ pokusy posadiť a vydržať na nočníku,ale ešte sa veľmi nechytá...zato pocikať sa vie na povel - nechávam ju behať bez plienky a stačí sa iba opýtať, či nechce cikať a už ciká :rol8: Ale aspoň mi príde povedať a ukázať, ak niekde urobila mláčku a ja som si to nevšimla, aj kakanie hlási (to dávam hneď plienku, vždy sme stihli).
Nad domácim repelentom uvažujem, musím pogoogliť a odskúšať, čo sa bude hodiť, keďže v poslednom čase dosť riešime žihľavku, čo sa jej po kadečom vyhadzuje. Dnes sa vyhádzala po opaľovacom kréme pre deti z Lidla.
Celé dni sme na záhrade, už tri dni sú baby namočené v bazéne, takže opaľovák potrebujeme. Ja som si nedala a ramená mám hrozne spálené. Trávu kosíme, po vysokej nechodíme, ale človek nikdy nevie, kde schytá kliešťa. Jednému môjmu pedagógovi sa to raz podarilo v marcii na konferencii v meste, pri tom z budovy nevystrčil pomaly ani nos a napriek tomu si domov doniesol kliešťa zavrtaného uprostred hrudníka.

A ako prežívate horúčavy? My máme podkrovné spálne, tak cez deň zabedňujeme, sťahujeme žalúzie a pohybujeme sa na prízemí, tam je chladnejšie a v noci vo veľkom vetráme. Stále uvažujeme nad klímou, ale tak akosi váhame...toľko prachov a či sa to vôbec oplatí, navyše opacha čo hyzdí vzhľad domu, vŕtať treba...joj nechce sa mi do toho
cottoncandy
začiatočník

Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod egiginka »

My sme mali podkrovny byt, obyvacka plus kuchyna podkrovne, izby normalne, ale vsetko pod strechou.... a 2 roky sme zvladali bez klimy a tento rok mama, ktora od jesene tam byva ( my uz v inom), tak jednoznacne chce klimu, hlavne ak planujete tam byvat dlhodobejsie.... my sme nechceli, ze kvoly par tyzdnom... ale poviem ti, este ked niekto v kuchyni varil, piekol.. 50 stupnov bolo:(... a uz su aj kominove klimatizacie, a rozne pekne a male a sikovne, esteticke:))

Zavidim ten bazen;)) a davas stale na make pozir, ci uz aj nika kiku postrazi?
egiginka
začiatočník

Odoslaťod egiginka »

COTTON a sa mi otvoril tvoj blog, aka je Kika vysoka:), mne pride strasne stangla, kolko meria?
egiginka
začiatočník

Odoslaťod thelittlecoffeebean »

Caute, nase deti sa tiez uz druhy den cvachcu v bazeniku, ale len u nasich v zahrade. V Ziline je o prijemnych par stupnov menej ako vo Viedni ( Bratislavcanky poznate). Este zajtra a potom zas domov. Ale tak je to prijemna zmena. Ja sa skor pred slnieckom schovavam v tieni. Tehotenstvo ujde, v 20. tyzdni mi zrazu vyskocilo brusko, aj sa citim taka plnsia. Drobcek zacal konecne trosku kopkat, neviem preco tak malo kope. Planujem dalsi domaci porod, tak dufam ze pojde vsetko dobre. V stredu mam stretnutie s porodnou asistentkou u nas doma.
Konecne som sa vystrabila z choroby, bola to bakterialna infekcia, zapal dutin, dost des to bol. Tyzden som mala atb. Ale uz je to dobre. Uzivajte teplo, kym je. 8s:
thelittlecoffeebean
začiatočník

Odoslaťod thelittlecoffeebean »

Cotton, ja nenatieram opalovakom, lebo deti su snede a nepotrebuju to. Tiez sa bojim tej chemie, u najmensich deti je to to iste ako keby to jedli. Davam akurat klobuciky (ak si ich nechaju na hlave). Repelenty som zatial neriesila, ale tiez som rozmyslala, ze si spravim domaci. Probiotika urcite neublizia, skor naopak. Idem pozriet, co mate nove na blogu.
thelittlecoffeebean
začiatočník

Odoslaťod cottoncandy »

čaute baby,

Kikuša meria presne 86 cm a váži rovných desať kíl. Idú jej práve očné zuby, tak máme veselo. Ruka stále v puse, slintá, nervózna je, v noci stále zobudená, uplakaná...ale inak šikovnica veľká:)
Nakoniec som kúpila repelent v lekárni, čisto prírodný, samé byliny...uvidíme, či sa bude hodiť, lekárnička kázala striekať veľmi často, aby to zafungovalo (teda hlavne proti kliešťom.

Baby, blogy moje zanedbávam, však sme stále vonku, u počítača nemám čas sedieť, bo deti chodia spať neskoro a to radšej čítam.

pozdravujem všetky:)
cottoncandy
začiatočník

Odoslaťod egiginka »

Tak som uhadla, velmi je vysoka:), cim ju doppujes? :))), karolinka bola velmi vysoka, ale teraz meria len 81?, a vazi podla mna do 12 kg, naposledy sa vazila v roku, mala 11,5... ale co sa tyka vahy, tak za poslednych 10m karca pribrala len 1,5 kg, takze aj vahu si drzi:),,, vsak ona mala v 7m cez 10 kg :))))))

A zavidim ten bazen, karoli by sa nemala kupat a vlastne ani neni kde, plavarne a jazera nesmie, iba detsky bazen, ale mame uzky balkon, takze sme to este neskusali, ale neni to ono, ako na dvore.

Mala mi zle spi v teplach, v kuse sa budi, ide nam spodne ocne.

A no rozprava den co den viac, pekne uz odpoveda... teplom a zubami , prestava sa pytat a rada cura do gati a kaka na zem:(... snad to je len tymi zubami... uz som sa vytesovala, ze dni.suche, noci suche... :))),

Chystate sa niekam na dovolenku??? My jedine teraz na myjavske folklorne a inak mozno az koniec augusta- septembra, ak by bpli peniaze. A potom az v Septembri do Tatier..... chceme kupovat auto, lebo nase uz ma moc velku spotrebu a v zapchach musime kurit, lebo sa nam prehrieva motor:)))), takze, moc si nebudeme vyskakovat a manzel do 15.8.. nemoze si brat dovolenku, lebo menil pracu.
egiginka
začiatočník

Odoslaťod Jaanka »

Caute, my sa máme fajn, užívame si počasie, deti sú namočené stále v bazéne, Mati najradšej behá holý a bosý po tráve na dvore, tak mám trochu pokoj, môžem si aj posedieť, vypiť kávu, pokecať so susedkami atak... Na dovču ideme do Štúrova do hotela priamo v areáli, som usúdila, že to bude najlepšie, nechce sa mi vláčiť niekam ďaleko, keď tak na rok... ak budú prachy... Veľa už rozpráva, všetko rozumie, aj v jasličkách ho chvália, aký je múdry a šikovný, tak chodím horenos... :lol: Tak zatiaľ sa majte a užívajte si leto 8s:
Jaanka
pokročilý

Odoslaťod cottoncandy »

ahojte, tak my máme za sebou rušné dva týždne. Najprv sme boli u lekárky na očkovaní mmr, potom skvelý víkend u známych, no a potom pre zmenu teplotovanie, hnačky, nespavosť, nechutenstvo, nervozita...Kika dostala teploty v utorok spolu s hnačkami, postupne sa to stupňovalo a vyvrcholilo v sobotu v noci, od nedele je relatívne ok. Horúčku sme znižovali paralen čípkami, kúpeľom, hnačky sme zmierňovali diétou, na rehydratáciu pila po porade s lekárkou čierny čaj s minerálkou budiš a trochou cukru - veľmi jej to chutilo a naozaj to fungovalo, dokonca lepšie ako rehydratačné roztoky z lekárne. Dávala som aj smectu. Zrejme to bolo z očkovania, aj keď lekárka tvrdí, že viróza, ale čítala som príbalový leták a všetky symptómy tam sú. Tak či tak by som znova dala očkovať, nie som antivax, aj keď mám veľa načítané a oddiskutované a dovolím si tvrdiť, že celkom prehľad v tejto problematike (vďaka Dieťaťu a článkom R. Krausovej napr.).
Zostalo jej ešte zhoršené jedenie, ale to je asi normálne, keďže dlho takmer nič nejedla a má stiahnutý žalúdok, veľa pokrmov úplne odmieta, stále ale pýta jogurty a kaše, akoby sa ich nevedela dojesť. Nasadila som jej priobiotiká Biogaia a na noc dávam aj Espumisan L, nakoľko máva nočné bolenie bruška. Predvčerom aj deň predtým nám v noci plakala takmer dve hodiny, mala zastavené vetry. Des a hrôza to bola.
Inak začína sa asi obdobie vzdoru, slečna objavila slovko nechcem a nie, tak ich používa vo veľkom. Keď sa jej niečo nepáči, robí riadny cirkus, dokonca udiera okolo seba a jeduje sa ako ďas. Veľa rozpráva, dá sa s ňou dohodnúť na všeličom, pekne sa sama zahrá hlavne z kockami, duplom, puzzle pre najmenšie deti, skladačkami a vkladačkami... knižky sú stále top. Mám z tých mojich kočiek radosť, len keby chceli v noci lepšie spať, ale to sa hádam časom zlepší.

Pozdravujem a napíšte, čo je nové, teším.
cottoncandy
začiatočník

Odoslaťod egiginka »

ahojte, my dovolenkujeme u svokrovcov, je tu chladnejsie nez bratislave:), Karoli si uz tiez bazenik vyskusala ;), uz zaciname vety, cikanie sa pekne pyta;), uz sa tesim na jesen, toto teplo nemusim!, k moru asi nepojdeme, manzel ma dovolenku az koncom augusta , ale to maju frmol v praci, takze az v septembri a to chceme nove auto kupovat, . . No bolo by to idealne pre nas, vzhladom na Karolinku, ktora sa moze kupat len sama vo vlastnom bazene, alebo more. NO UVIDIME :)))) Najoblubenejsue slovo nasej Karci je foliak :)
egiginka
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2014

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.