Receptíky

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Receptíky

Odoslaťod 1livca »

a cesto na knedľu ak by si chcela

pol kila múky polohrubej, 1vajce ( ked nemám tak nedám) :mrgreen: , 100ml oleja, 2ČL soli

a kvások - teplé mlieko, trošku cukru kryštál a droždie

bud knedľu pariť alebo variť, skúšala som obidve a mne lepšie chutí parená
1livca

pokročilý

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod edina »

Livca dík, si poklad :ax zajtra robím, až dačo, tak ti volám :cook:
edina
začiatočník

Odoslaťod Petra Vanova »

ja som robila takuto knedlu :
(v paraku)

muka hruba 250 g
voda 150 ml
drozdie cerstve 20g
sol 1/2 cajovej lyzicky
cukor krystalovi

Do misky dáme hrubú múku, pridáme vodu, droždie, soľ a štipku cukru.
Varechou vymiesime cesto, ktoré necháme pod utierkou kysnúť na teplom mieste cca 30 minút
Z vymieseného cesta na pomúčenej doske vytvarujeme tvar knedle. Knedľu vložíme do hrnca na parenie a paríme 15 minút
Petra Vanova
expert

tuniakove cestoviny genialne

Odoslaťod maruska001 »

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=23304

dala som 10% smotanu a este olivy a mnam :)
maruska001
začiatočník

Odoslaťod Petra Vanova »

musim vam sem napisat :cook:

Kuracie s pestom :-)
sladka smotana ( 10% pre nas stihle :D ) pesto ( na cestoviny to zelene ) kuracinka.
oprazila som cibulku, potom kuracinku nakrajanu na kocky, trochu som podliala vodou a nechala zmaknut masko. Ked je masko makka a voda vyparena, pridala som smotanu a to pesto nechala prevriet, trosku odliala omacky a do tej odliatej som pridala lyzicku muky na zahustenie , zamiesala a pridala k masku so stavu a dobre pomiesala.
Mozte to papat s ryzou abo s cestovinami, ja som si urobila zeleninovy salat mnaaaaaaaaaam :)b
Petra Vanova
expert

Odoslaťod Petra Vanova »

kolacik :cook: :hamm
Jednoduchy rychly kolac - vyborny ananasovy

POTREBNÉ PRÍSADY

400g hladkej muky, 2 lyzicky sody bikarbony, 300g prask. cukru, 2 cele vajcia, 1 konzerva ananas. kompotu(425g) aj so stavou

Posypka: 150g pras. cukru, 100g Hery, 1,5 dl sladkej smotany alebo mlieka, 50g posekanych orechov a 50g struhaneho kokosu

POSTUP PRÍPRAVY

Muku, sodu bikarb., pras. cukor, cele vajcia a konzervu ananas. kompotu s pokrajanymi kuskami aj so stavou zmiesame v miske varechou na redsie cesto ( moze sa pridat voda, ak sa zda byt huste). Vylejem na plech vylozeny papierom a pecieme 20-25min na 170stC.

Posypka: Zatial, co sa kolac pecie si roztopime na panvici Heru, pridame cukor, smotanu alebo mlieko a povarime vsetko na miernom plameni 3min. Odstavime. Pridame orechy a kokos. Rozotrieme na horuci kolac a nechame vychladnut. Podla chuti mozeme dat aj viac orechov, prip. kokosu.

jE SKUTOCNE VELMI NENAROCNY NA CAS AJ NA FINANCIE A VEEEEELMI VEEEEELMI CHUTNY.
DOBRU CHUT!
Petra Vanova
expert

Odoslaťod edina »

Adi tu je spomínaný recpet:

http://kingablogger.blogspot.sk/2011/10 ... ne-so.html

..všetko som robila tak, ako je tam písané, akurát to, že keď som mäso opiekla z oboch strán, tak som to všetko aj so zeleninovým základom preložila do takej hlinenej zapekacej misy, tú mám špeciálne pre divinu, lebo sa v nej úplne úžasne robí mäso, do mäkkučka :)

..a čo sa týka hríbov, čerstvé lesné som nemala, ja som to urobila tak, že na masle som upiekla cibuľku, dala som nakrájané čerstvé šampiňóny a sušené dubáky - veľa , ochutila, podusila a naliala som smotanu, takúto hríbovú omáčku robievam častejšie a všetkým zatiaľ chutila :wink:
edina
začiatočník

varene morcacie so zeleninkou

Odoslaťod maruska001 »

original recept:
http://kuchynalidla.sk/product/varene-m ... -zeleninou

mne janko kupil namiesto stehna prsia tak som dala do tlakaca zeleninu, ked zacalo vriet dala som tam maso na velke kusy a varila som, korenie podla receptu,potom som zeleninu nakrajala, osmahla som por na ryzovom oleji, dala zeleninu, upecenu cviklu (som vecer predtym piekla tak som pouzila), cesnak a nakoniec spenatove listy a bolo - veeeelmo dobre to bolo :)
maruska001
začiatočník

pepernoten

Odoslaťod maruska001 »

Pepernoten - perníkovė piškóty, super aj ako vianočné pečivo 300 gramov spaldova muka 200 ml javorovy, sladky sirup (ja som dala cucoriedkovy) 100 gr tuk (kokosovy olej, ghee maslo) 2 CL mleta skorica, 1 CL mlete klinceky, zazvor mlety alebo cerstvy (ja som dala cerstvy 1 CL), 1-2 CL kardamom (nemusi byt), 2 CL vinny kamen (kto nema, tak soda bikarbona)

Pomiesat vsetko (okrem muky a sody), potom pridat muku so sodou. Ak sa cesto velmi lepi, dat do folie do chladnicky. Potom rozdelit cesto a usulat 1cm hady a krajat male kusky (1-1,5cm), z ktorych sa v dlani vyformuju gulicky. Na vrch mandlove lupienky alebo orechy mozu a nemusia byt. Piect kratko 10-12 min pri 170st. Tie malo svetle sa piekli 10 min. a tie hnedsie sa piekli 12 min. Viac urcite nie, kmotra piekla 15 min. a boli tvrde ako kamen.
maruska001
začiatočník

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Júnovky 2008

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.