November 2013

bábätká narodené v roku 2013
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: November 2013

Odoslaťod nagyangi »

Miriam gratulujem aj vám. Aj moja Paťula by stále cuckala, hlavne cez deň, tak aj my sme si vzali na pomoc cumlík. Pri synovi sme cumel použili max 5krát. Paťka ho trošku pocmúľa, tak na ukľudnenie, vypľuje ho a spinká aj 2-3 hodiny. V noci sa nám darí spať niekedy aj 4 hodiny v kuse (a bez cumlíka :-). Ale to už vtedy trpím zasa ja, lebo mám prsia poriadne naliate a niekdy sa zobudím skôr než malá. Kojenie tak 10 min, prebaliť a spíme ďalej! Nie vždy si odgrgneme, vám sa to darí za každým kojením? Zatiaľ paráda. Užívame si to naplno. Cez deň keď nespí, pekne kľudne si ležká, ja môžem aj navariť, povysávať, poprať, počas 2 hodin. spánku aj požehliť.....Dúfam, že aj vy všetky ste na tom podobne. Držte sa a oddychujte. pá
nagyangi
 
Príspevky: 26

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: November 2013

Odoslaťod modroocko »

Ahojte,

tak náš junior je totálny závislák na mne. Už pekne reaguje na môj hlas, dnes mužovi poriadne reval a začala som sa mu ja prihovárať a stíchol :-D. Stále by len cuckošil, priznám sa, že som z toho chvíľkami dosť unavená. Dudel odmieta, dnes som mu ho toľko držala v ústach až rezignoval a zaspal na gauči - hurá hurá nie na mne - s cumľom v ústach. Síce ho neskôr vypľul, ale zatiaľ spinká.

Nagyangi náš drobec takto pekne spával prvé dva týždne po pôrode, to bývajú detičky hodne spavé. Po tých dvoch týždňoch sa to dosť otočilo, pokiaľ nie je vonku v kočíku, alebo nacucnutý na mne, tak vrieska :rolll: . Snáď bude vaša Paťka disciplinovanejšia :wink:
Odgrgnúť v noci tiež nestíhame, neje sa a ležíme nepohnute ďalej. Zatiaľ nevyzerá, že by mu to nejak extra vadilo.
modroocko
 
Príspevky: 76

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: November 2013

Odoslaťod nagyangi »

Ahojte. Od utorka máme novorodenecké akné. No je to nie najkrajší pohľad na tú nevinnú tváričku, máme to hlavne na čele a zopár vyrážok na tváričke a pod ľavým očkom. Ako ste na tom vy? Ak to máte, čím to ošetrujete? My skúšame od včera aplikovať len repíkový odvar, tak uvidíme či to pomôže. Na nete som čítala aj o holtovej masti, framykoine a iných mastičkách.
nagyangi
 
Príspevky: 26

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: November 2013

Odoslaťod modroocko »

Nagyangi s týmto skúsenosť nemám. Náš drobec má pleť čistú. Zato schytal poriadnu chorobu od staršieho :jaj: ... už v stredu sme boli pre istotu popočúvať, tak začínajúca laringytída. Vyfasoval kalciový sirup, fenistil kvapky. Dnes ráno sa mu však pridala horúčka, tak zase k lekárke. A teraz už sme odišli s ATB :-(.
Dúfala som, že tak skoro malinký chorý nebude... Teraz dospáva preplakanú noc.
modroocko
 
Príspevky: 76

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: November 2013

Odoslaťod nagyangi »

modroocko, je mi ľúto malého, len sa držte a čím skôr sa vyliečte. Bohužiaľ, je to tak, kde sú starší súrodenci, všeličo donesú domov. Aj ja len čakám, kedy náš starší príde domov s niečim chytený zo školy..... Ten repík nám pekne zabral, čielko sa pekne čistí, už nie je červené, ešte vidno nejaké pozostatky vyrážok, ale len zblízka. Síce sa vyhadzuje aj zopár nových vyrážok, ale našťastie aj veľmi rýchlo miznú A nemáme ešte nové bábätká??????
nagyangi
 
Príspevky: 26

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: November 2013

Odoslaťod modroocko »

Nagyangi vyzerá to tak, že sem nakúkame len my, alebo baby nemajú čas pri bábätku nakuknúť. Ja si tiež odtrham čas pre seba ako sa len dá. A skôr sa nedá ako dá :-D ... tým, že sme teraz kvoli chorobe už druhý týždeň len doma, tak mám malinkého stále zaveseného na prsiach. Čo je horšie, mám pocit, že máme prvú laktačnú krízu :-(. Vôbec nemám naliate prsia a drobec sa jeduje keď ho priložím. Zatiaľ však priberá tak nerobím paniku. Včera na váhe: 4590g, čo je za 5 týždňov od prepustenia z pôrodnice + 1090g :rol8:
Sám nepospí viac ako desať minút, takže buď je nacucnutý, alebo ho nosím v manduce aby som mala aspoň chvíľku dve voľné ruky.
Dám aktuálnu fotku, 6týždňový malínek
Prílohy
100kb.jpg
(74.06 KiB) Stiahnutá 4442 krát
modroocko
 
Príspevky: 76

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: November 2013

Odoslaťod Sasha07 »

Babulky tak sa hlasim po dlhsej odmlke aj ja..uz aj s mojim drobcom,namiesto novembriatka mame decembriatko ..kedze sa mu moc nechcelo museli mu trosku pomoct..Maximilian sa narodil 6.12. ,3800 g a 52 cm..maminku mocnepotrapil ..oproti tym 10 dnom prenasania to bola malina..gratulujem Vam vsetkym k vasim prirastkom a zelam vsetko dobre do Noveho roka ;-)
Prílohy
1469837_3796933217249_1939037204_n.jpeg
(52.57 KiB) Stiahnutá 4331 krát
Sasha07
 
Príspevky: 31

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: November 2013

Odoslaťod modroocko »

Sasha gratulujem, malinký je prekrásny.

A všetkým prajem šťastný nový rok 2014 :4:

U nás všetko postarom - čiže malý nacucnutý nonstop :rol8: . Cez deň spí len v kočíku, v manduce, na rukách ... takže si moc neoddýchnem. Aspoň, že noc je celkom ok.
Drobec je vyrehotané zlatíčko, krásne dvíha hlavičku keď je na brušku.

a čo ostatné novembrovčiatka?
modroocko
 
Príspevky: 76

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: November 2013

Odoslaťod Sasha07 »

Dakujem modroocko..mi mame jeden mesia :nie: cik za sebou.. Maly je zlato.. Rastie ako z vody..mliecka je zatial dost..cez den tiez vacsinou na rukach al. v kocari..co uz detuse su prefikane :-D hned od mala.. Nabuduci tyzden nas caka prva poradna:D tak som zvedava ako sme narastli.. Inak Vam vsetkym prajem vsetko dobre do Noveho roku nech Vam deticky rastu v zdravy do krasy..;-)
Sasha07
 
Príspevky: 31

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: November 2013

Odoslaťod modroocko »

Tak ja hlasim uspech ... dnes spal cez obed skoro tri hodiny :off z toho hodinu na terase v kociku ktory sa nehybal. Snad to nebol ojedinely ukaz :rol8:

My sme boli v poradni vcera, vsetko Ok, malinky v cakarni ked sme odchadzali reval ako tur, dalsie dve babatka sa zlakli a spustili tiez :rol8:
Zaciatkom februara caka drobca prve ockovanie :drop:
modroocko
 
Príspevky: 76

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2013

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron