upchate dutiny

O detských chorobách, neduhoch a problémoch s ostatnými rodičmi.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: upchate dutiny

Odoslaťod betka »

Monina, môj malý mal minulý rok tiež v kuse nádchu, kašeľ. Aj 3 mesiace. Až sme si zrazu všimli, že horšie počuje. Išli sme na ORL, kde vyšetrením lekárka zistila, že naozaj má horší sluch. Vraj z tej nádchy to niekedy býva. Na RTG zistili upchaté dutiny a chceli mu to prepichovať. Odmietla som. Začali sme sa nahrievať - poctivo 3x denne po 15 min. / ale iba ak nemal teplotu a po nahrievaní nesmie ísť von / a ešte som ho aj naparovala nad Vincentkou. Asi po mesiaci sme išli na kontrolný RTG. Dutiny mal už oveľa voľnejšie, aj keď ešte nie úplne, ale ustupovalo to. Takže sme v nahrievaní pokračovali ešte asi ďalší mesiac. Potom sme už na kontrolu nemuseli ísť. Odvtedy je už vyše roka a malý je ok, problém s dutinami odvtedy nemal :D
betka
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod krt »

Ked mozes, tak mu pridaj nieco na odhlienenie (Trifed, Fenorin, Sinupret,...) a ak mas moznost, tak aj antihistaminika (ale nieviem, ci tie destske sirupcekovite nie su len na predpis). Tie antihistaminika udrziavaju sliznice menej opuchnute, volnejsie, takze sa hlieny neuzavru v dutinach, stredom uchu a pod.
krt
pokročilý

Odoslaťod Katka »

Ahoj, Monina. Ja mavam dutiny upchate tak 2 krat do roka a moja ORL doktorka jednoznacne vzdy kaze naparovat nad kamilkami s lyzicou soli, nahrievanie je tiez dobre.
A naposledy mi predpisala Nasivin Sinus-su to tablety,ale j SIRUP. Je vhodny aj pre deti od 3. rokov. Je zalozeny cisto na bylinnych preparatoch. V navode je doslova napisane, ze "pomaha prekonat problemy s dutinami" . Stoji 189 Sk. A teraz ho dala aj synovi, mava caste nadchy a zvacsenu nosnu mandlu.
Skus :wink:

http://www.merck.sk/index.php?tid=964&P ... af6b267bc4
Katka
expert

Odoslaťod Dot »

Monina, skus si od detskej vypytat recept na antihistaminika (nam pomaha Aerius, Claritine...) - tak, ako pisala Krt. MOj obvodak mi hovoril,ze v BA minimalne za tretinou zapalu hornych dychacich ciest stoji alergia. Antihistaminika pomahaju znizit opuch sliznic, nam ich detska aj ORL automaticky predpisuje pri silnej nadche, kasli, bolestiach usi a pod. Pre dospelych je na odhlienenie dutin velmi ucinny Clarinase - obsahuje ale pseudoefedrin, je dost silny, pre deti asi nepouzitelny, ale je mozne, ze nieco podobne pre ne vyrabaju, skus sa spytat.
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Odoslaťod krt »

kus som to poplietla - Trifed je kombinovany - na odhlienenie i antihistaminikum. Obsahuje pseudoefedrin a je i pre deti, ale je predpisovy (teda vo vacsine lekarni ho nechcu bez predpisu dat).
My davame bezne pri silnej nadche Sinupret (a morsku vodu, nosne kvapky, vela tekutin....), az ked sa ta nadcha pretrvava a zacne sa nejako sfarbovat, vtedy zvyknem vymenit za Trifed (ale snazim sa na kratko). Zvykli sme si na taketo postupy pri starsom synovi, ma len jedno dobre ucho, tak sa vzdy bojime zapalu, zatial ho mal dvakrat (ma teraz 9 a pol roka).
krt
pokročilý

Odoslaťod Katarína Matušková »

Ahoj MONINA. Ja mám toľko skúseností s týmto, že ani neviem kde mám začať. Syn mal zo škôlky stále upchaté dutiny a sople a išlo mu to do uší. Bol tam nejaký bacil. Nebudem to viac rozvádzať. Najlepšie na úplné vyčistenie tých dutín sú kvapky SINUPRET. Sú to prírodné kvapky, nemusíš sa toho báť. Nám keď to doktorka ORL , zistila, že má veľmi zahliene dutiny a išlo mu to do uší, vybrali sme dve balenia. Išiel mu sopel mesiac v kuse. Ale všetko sa to rozpustilo. Dávaš mu to až dokiaľ mu sopel neprestane. Inak na hlienový kašel je velmi dobrý ten SOLMUCOL, to sme tiež už brali.
My sme nakoniec vyberali nosnú mandlu, lebo mu rástla do ušiek a mal zhoršený sluch.
Už máme zo soplami menšie problémy ale zistili sme , že je ešte aj alergik ale zatiaľ nezistili čo mu vadí... Je to dosť o prostredí, ovzduší a imunite... Držím palce a skoré uzdravenie.
Katarína Matušková

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Detské choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...