Operácie - naše skúsenosti

O detských chorobách, neduhoch a problémoch s ostatnými rodičmi.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Operácie - naše skúsenosti

Odoslaťod ocha » St 06.Okt. 2010 9:14

Toto je priestor pre vás, ktorí máte čo povedať k téme OPERÁCIA MôJHO DIEŤAŤA...
ocha

Založený: Ut 22.Jan. 2008 9:45

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Operácie - naše skúsenosti

Odoslaťod RomanaX » St 06.Okt. 2010 12:48

A co keby si zacala Ty? :wink:
RomanaX

expert

Založený: Ne 09.Apr. 2006 9:57

Odoslaťod gababu » So 23.Okt. 2010 12:24

Zdravim:Mojmu teraz uz 20mesacnemu synovi sa nedala pretiahnut predkozka uz od narodenia....asi ked mal 10 mesiacov sa mu to zapalilo...po navsteve urologa sme to zvladli s harmancekom.Odporucil nam obriezku.Asi ked mal 13 mesiacov sme boli objednany na zakrok na jednorazovu urologicku kliniku v Ke.S predoperacnymi vysledkami sme tam dosli.....Oliverovi dali so striekackou do pusy neaku oblbovacku......a potom ho zobrali na operacny sal...ani nevedel,ze niekde ide.Bol cely vyskereny a uplne grogy.Po 20 min mi ho doviezli,vysvetlily,ze ako mam penis osetrovat a kazali mi ho zacat obliekat asi za 10 min.pri obliekani sa prebral a plakal...ale skor od hladu,ako bolesti,lebo od rana nejedol..a operovany bol o 11:45.vypil troska caju a potom papal piskoty.Prisla ho pozriet lekarka a isli sme domov.Ja som rada,ze som to dala operovat v takom skorsom veku,doma sa hral a len sem tam ked si pritlacil na pipik,tak zamrncal....najhosie boli preväzy vecer ,ale aj to len prvy den.Kto sa boji....ja podla mojej skusenosti,mozem len odporucat:oliver si ani nepamata,ze bol operovany.......Vedla na izbe bol uz taky velky chlapcek..a plakal,aby sa ho nedotikali..ze ho to boli......Oliver troska mrncal,ale ked doma vypil mlieko..bolo vsetko o.k.Kliniky bola sukromna,platila som tam asi 30 eur.Izba bola cista,utulna a bolo tam teplo.....Tymto dakujem Mudr.Kurcinovej...
gababu

Založený: Ut 11.Nov. 2008 17:13

Odoslaťod ZuzkaR » So 23.Okt. 2010 21:38

Ja mam tiez skusenost z urologie, ale z Kramarov. Synovi nezostupilo jedno vajicko do semennika. Objednany na operaciu bol povodne na cas, ked mal sedem mesiacov, termin vsak posunuli a operovali ho, ked mal takmer rok. Podarilo sa mi zajednat si nadstandardnu izbu, aby som mohla byt na izbe so synom. Na prijatie do nemocnice sme dosli rano, ale neboli sme jedini a dost vela sme sa nacakali. Este stastie, ze bol s nami aj manzel. Ked sme sa konecne dostali na oddelenie, tak sme mali syna osprchovat v takej velkej studenej kupelni vo vani. Izba vyzerala v pohode, ale pobavila ma postielka s kovovymi mrezami. Ked som sa pokusila stiahnut bok, tak skripala tak, ze by aj mrtveho zobudila. Slubili mi lepsiu postielku, aj doniesli, ale skripala aj ta. Syna som si radsej na noc pred operaciou nechala u seba v posteli. Jedlo som nastastie mohla synovi dat aj vlastne donesene, kedze v tom case este nemal ani jeden zub. Problem sme mali s volnym casom. Syn este len stvornozkoval a nemala som ho, kde nechat stvornozkovat, jedine po dlazke.
Operacia mala byt o osmej rano, tak som mohla syna este nakojit o stvrtej v noci. Nakoniec syna vzali nieco po dvanastej po tom, co som ho cele doobedie ukludnovala a ked ako naschval konecne zaspal. Operacia bola rychla, stihla som sa akurat naobedovat (manzel mi doniesol jedlo) a doniesli ho. V podstate cele poobedie prespal. Kojit mi ho nedovolili, ze by mal zacat s vodou, aby mu nebolo zle. Syn vsak vodu pit nechcel a cakalo sa, kedy sa po operacii prvy krat vycika. Nakojit ho mi dovolili az vecer a zle mu nebolo. Noc tiez prespal. Rano mi ukazali ako synovi osetrovat operacne rany, lekarka mi povedala vysledok operacie a mohli sme ist domov.
Robin 7.11.2008
Barbora 17.1.2011
Obrázok používateľa
ZuzkaR
expert

Obrázky: 1
Založený: Ut 17.Jún. 2008 8:25

Odoslaťod Mimka1 » Ne 24.Okt. 2010 16:14

Starší mal tiež obriezku robenú ale v 3,5rokoch, v KE v novej nemocnici a aj s DR. Kurcinovou :yes: boli sme tam tri dni na oddeleni,bral to v pohode, akurát mu vadilo že v noci pred operáciou nemohol piť :roll: , brali nas rano a po prebrati z celkovej narkozy akurát plakal ked sa dotkol rany. S cikanim sme problemy nemali na druhý den sme šli domov.

S mladším sme absolvovali pred dvoma rokmi operáciu mandlí (krčné plus nosne), tiež tri dni v novej nemocnici na chirurgii sme ležali detskej. Tiež po narkoze trochu plakal ale inak ok. Dakujem dr. Homolyovej - super krčiarka.

Dufam že stačilo s operáciami na dlhší čas :drop: O:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Mimka1

a ideme na vec...

expert

Mood: Happy
Založený: So 08.Júl. 2006 12:08

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Detské choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Používame súbory cookie.