Stránka 1 z 2

kravské mlieko

OdoslaťOdoslané: Po 14.Jan. 2013 20:29
od Nina2012
Nájde sa tu mamička, ktorá dáva svojmu bábätku od narodenia kravské mlieko?

Re: kravské mlieko

OdoslaťOdoslané: Ut 15.Jan. 2013 15:54
od monika19
kravske mlieko nieje vhodne pre novorodenca,ludsky organizmus ho nedokaze spracovat a u niektorych ludi sposobuje alergiu

Re: kravské mlieko

OdoslaťOdoslané: Ut 15.Jan. 2013 18:23
od corky
dieťa nie je teľa, aby od narodenia pilo kravske mlieko
a nežijeme už ani v roku 1900, aby sme nemali inú možnosť...
malo by piť materské mlieko a ak žena kojiť nemože, tak upravené kravské mlieko pre potreby detí, su aj lacnejšie druhy, nemusíš hned kupovať najdrahší Nutrilon
prípadne sa da poradiť s lekárkou a niekedy sa da mlieko dostať aj na predpis (predčasniatka, ak je v rodine alergia...)

síce to možno aj s tým kravským mliekom nejako prežije, ale bohvie s akými nasledkami, alergiami, zaťaženým trávením a obličkami ... na kravské mlieko ma dieťa čas minimálne do roka, ideálne do troch

Re: kravské mlieko

OdoslaťOdoslané: Ut 15.Jan. 2013 19:00
od Kalea
Nina2012 píše:Nájde sa tu mamička, ktorá dáva svojmu bábätku od narodenia kravské mlieko?

Dúfam, že nie :drop: :drop: :drop: .

Re: kravské mlieko

OdoslaťOdoslané: Ut 10.Dec. 2013 19:30
od Miriam739
kravske mlieko pre babatko určite nie je vhodné. Dokonca z neho môže mať problémy, aj keď ho piješ ty. Náš malý mal intoleranciu na laktózu ako malé bábo. Prejavovalo sa to kolikovitými bolesťami, neustálym dlhotrvajúcim plačom a kŕčami. Ide o to, že bábätkám sa v prvých mesiacoch života nevytvára dostatočné množstvo enzýmu laktáza, tento enzým trávi laktózu, ktorá sa nachádza aj v materskom mlieku. Potom sa mu nestrávená laktóza hromadí v brušku a spôsobuje kolikovité bolesti. Našťastie som objavila prírodné kvapky Coliprev, ktoré obsahujú enzým laktáza a pomáhajú s trávením mlieka. Malému pomohli.

Re: kravské mlieko

OdoslaťOdoslané: Pi 07.Nov. 2014 17:03
od petrabenova123
trpeli sme kolikami... tolko neprespanych noci a dieta vystavene :(
uzivali sme kvapky coliprev a nastastie pomohli

Re: kravské mlieko

OdoslaťOdoslané: Ut 18.Nov. 2014 15:40
od kelbelova
ja kravske mlieko nedavam ani teraz pokial si to dieťa samo nežiada. Kojim malu už 2 roky

Re: kravské mlieko

OdoslaťOdoslané: St 10.Dec. 2014 16:22
od Zuzkabm
moj malinky ma tiez brutalne bolesti. mlieko som uz vysadila, no nevidim ziadne zlepsenie. Vyskusam este tie kvapky. Je potrebne vylucit vsetky mliecne vyrobky?

Re: kravské mlieko

OdoslaťOdoslané: Ut 29.Mar. 2016 17:53
od zuzka_1985
kravské mliečko od narodenia určite NIE, traviaci trakt bábätka nie je na to prispôsobený. preto ak mamička nemôže kojiť, sú tu umelé náhrady mliečok. ja som maličkého popri kojení tiež musela dokrmovať, lebo toho môjho mliečka bolo málo. najprv pil malý nutrilon potom mliečko hipp a teraz amilk. kravské mliečko som malému dávala od cca 1 roka len do varenia a od 2 rokov občas aj neprevarené. ja som radšej opatrnejšia :lol:

Re: kravské mlieko

OdoslaťOdoslané: Št 16.Jún. 2016 10:08
od gabona1
Staršia téma, ale reagujem, pretože to akurát riešim s mojou svokrou, ktorá odo mňa chce, aby som malému začala dávať kravské mlieko. V auguste bude ma rôčik a ja teda vôbec nie som za, preto hľadám a čítam...My máme tiež amilk bifido a sme spokojní, ja určite nechcem meniť. Najradšej by som dávala malému toto mliečko do dvoch rokov, pretože môj manžel je alergik, čiže nám hrozí alergia. Kravské mlieko sa nedáva určite hneď od narodenia. Ja by som to teda neurobila v žiadnom prípade.