Pôrodnica Žilina

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Pôrodnica Žilina

Odoslaťod mucha »

Ahojte,
budem prva, ktora prispeje? Tak to zoberiem len tak heslovite, aby to nebolo na prilis dlhe citanie.
- rodila som v nedelu v noci, takze v nemocnici bol absolutny klud a bola som tam jedina rodicka
- manzel bol so mnou uplne od zaciatku (teda okrem doby, ked mi davali klystir :), sedel pri mne, ked som som sa prechadzala po sale a predychavala kontrakcie, bol so mnou v sprche, ked uz som mala velke bolesti, proste stale so mnou, bolo to super
- sestricky sem tam prisli, skontrolovali ci je vsetko ok, ale vacsinu casu nas nechali samych
- mala som k dispozicii velku fit loptu, na ktorej som skakala, aby dietatko kleslo nizsie... tiez som sa mohla kedykolvek osprchovat, bola tam pekna sprcha aj s toaletou priamo na sale
- sem tam mi nieco pichli, ked som sa pytala co to je, tak odpoved bola, ze na uvolnenie alebo dalsie bolo na otvaranie sa a tak... v podstate mi to bolo v tych bolestiach aj jedno :)
- epiduralku som samozrejme ziadat ani nemohla, kedze moje dieta sa nerozhodlo narodit medzi 8 - 15 hodinou v pracovny den... ale ani by som ju asi neziadala...
- po porode zobrali malickeho umyt a skontrolovat ci je ok, ale ked ma dosili, hned mi ho doniesli a skusili prilozit ku prsniku
- potom mi ho zobrali kym som si tlacila maternicu, ale hned ked ma ubytovali na izbe, tak mi ho zase doniesli
- prvu noc grckal plodovu vodu, takze si ho radsej zobrali na novorodenecke, aby som sa nebala, ze sa mi zadusi a aby som sa vyspala
- ale som sa nevyspala, lebo mamicka, co bola so mnou na izbe tam mala svoje 5 kilove dietatko, ktore sa rozhodlo, ze prave tu noc bude celu kricat :)
- co sa tyka pomoci v dojceni, tak sestricky su ochotne, ale len do urcitej miery... ked mate nejaky problem dlhsie, tak uz im leziete na nervy a nechapu, ako je to mozne, ze nedokazete kojit... ja som mala prsia tvrde ako skala, nedalo sa mi ani odsat odsavackou, cele noci som masirovala az do modrin a nic nepomahalo... az nakoniec po 3 prebdenych nociach sa zlutovali a dali mi nejake injekcie na uvolnenie... ale dovtedy sa na mna divali, ci som neni normalna... ved mate prsia naliate mliekom, ako to, ze nekojite? pripadala som si ako neschopny cenzúrované
- novorodenecke oddelenie - doktor ked ma videl aka som nevyspata a znicena mi povedal, ze mam maleho odniest na novorodenecke a aspon na chvilu si pospat... ja som ich ale iba poprosila, ze ci ho tam nemozem nechat 15minut, ze si chcem dat sprchu, aby som si riadne mohla rozmasirovat prsia... divali sa na mna, ci som krava alebo co... neboli mile a neboli ochotne
- a ozaj... su tam na poporodnom hrozne hnusne sprchy... a ked poviem hnusne, tak su fakt fakt hnusne
- a chcela som nadstandardnu izbu, ale vsetky boli vtedy obsadene, no smola...

Takze tak, bolo tam par sestriciek co boli mile, ale vacsina boli znechutene a protivne.. radsej ich o nic neziadat a neotravovat...
Planujeme druhe babo, jasne, ze pojdem rodit zase do ziliny, ked tu byvam a mam to blizko. Ten tyzden to tam vydrzim, ved to male stvorenicko za to stoji :)))
mucha

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod marykey »

Tak sa teda pripojim aj ja, porod z mojho pohladu.. posledny pred 2,5rokom.
Partner mohol byt, no nie hned po prichode.. Odtekala mi plodova voda. Umiestnili ma na teda po prichode na porodnici, pripravili na porod, takze holenie, klystir.. potom vsak iny doktor presunul na oddelenie, usudiac, ze este je cas.. tento presun sa este par krat opakoval-porodnica-oddelenie a nazad.. :evil: Napokon, aby som sa vyhla dalsiemu presunu, som sa pre istotu ozvala, az ked som mala kontrakcie kazde 2min, a zrazu rychlo porod, manzel ledva stihol.. (mimochodom toto vsetko sa stihlo od 3hod.rano do pol 6vecer, ked som porodila..)
-V tom case bolo dost rodiciek, najskor ma ubytovali na oddeleni s 2dalsimi zenami, na porodnici som uz bola v samostatnom boxe so sprchou a WC,
- v prvej dobe som lezala s dalsimi nastavajucimi mamickami, takze mi "pomahalo" akurat citanie casopisu, medzitym skrucanie sa v posteli od bolesti a zapisovanie si kontrakcii..
- babatko mi sestricky prilozili ihned po ocisteni, co netrvalo dlho, takze toto hodnotim pozitivne! Ostalo potom pri sestrickach dalsie dve hodiny, no po prichode na izbu som ho uz mala v izbe nepretrzite, az do odchodu.. Ak teda neratam jeho "vylety" na povinne osetrenia. Este co sa tyka porodu, manzel ostal so mnou aj pri siti, co takisto ocenujem, kedze to bola pre mna najtazsia a najdlhsia cast porodu - ak teda porovnavam s fazou cisto vypudenia babatka :)
Na sestonedeli sme boli v izbe vzdy dve mamicky, miesta bolo asi tak akurat, kedze ako jedna odisla, ihned priviezli druhu.. A nadstandartne izby, ktore som planovala vyuzit, boli obsadene.
Vsetko zavisi od konkretnej sluzbukonajucej dr.a sestrickam, no priznam, ze po porode sa starali, priniesli dzban caju a doviedli do sprchy a WC, pokial som sa sama necitila na samostatny presun..
- Pomoc pri kojeni som nastastie nejak extra nepotrebovala, akurat sa vzdy spytali, ci kojim, a ci je to vporiadku. Raz som bola na novorodeneckom oddeleni opytat sa, ci mi mozu pomoct, kedze dietatko stale plakalo, zachvilu po napapani. Len po prisati sa upokojilo. Radili mi, aby som si po dojceni este odsala, co mi ostalo, a zvazila dietatko na vahe, kolko vysalo. Nejak neverili, ze skutocne nic neostalo a vypilo len malicko.. Az ked sa presvedcili na vlastne oci, dali mi jednorazovo mlieko, potom vydrzalo spat konecne 2hodiny. ( Ale potom sa kolotoc casteho krmenia opat opakoval, takze som to uz neriesila a prikladala a prikladala..) Akurat si spominam, pri prvom dietati jedina sestricka, ked uz som bola zufala, ze casto musim krmit, sa mi snazila pomoct vytlacit z prsa aj to, co uz tam nebolo.. a dala mi vzorku kremu na podrazdene bradavky.
Musim vsak dat velke minus toaletam a sprcham!! ktore toho uz pamataju.. A nic sa s nimi doposial neurobilo..- ak neratam nadstandartne izby. A tiez, na jednu chodbu s ...nedovolim si odhadnut, kolko izieb, ale minimalne so 6 izbami, su dve toalety zalostne malo!
marykey
pokročilý

Odoslaťod marykey »

NELAA, tu je ocividny rozdiel, sice ta ista nemocnica ale ina izba.. A hned ine hodnotenie. Myslim, ze co sa tyka aspon pristupu, mal by byt vsade rovnaky. :-??
marykey
pokročilý

Odoslaťod Táňa »

marykey píše:NELAA, tu je ocividny rozdiel, sice ta ista nemocnica ale ina izba.. A hned ine hodnotenie. Myslim, ze co sa tyka aspon pristupu, mal by byt vsade rovnaky. :-??

Majka, presne tak... :x Ináč blahoželám a budem veľmi držať prsty. :yes:

Ale ako čítam, je to podobné ako to bolo pred 13-timi rokmi, keď som tam rodila ja, len s tým rozdielom, že manžel pri pôrode nemohol byť, nemali samostatné pôrodné boxy s wc-kom a sprchou, nikto tam ku mne nebol ani len trocha milý a tak pod.... :( :( :(
Táňa

expert

Odoslaťod Katarina194 »

Ahojte!Ako prvorodičku ma veru nepotešilo čo tam píšete.Akože som myslela,že budú sestričky milé a ochotné,keďže neviem ohľadom kojenia nič. No nepotešilo ma to... :(
Katarina194

Odoslaťod marykey »

Tani, dakujem :) Takze predsa sa len za tie roky neico zmenilo, pribudli tam nejake toalety, ked pises, ze neboli :))
Katarina, zase to tak tragicky neber, ludia su vsade rozni, aj taki aj taki.. A naozaj vela zavisi od toho, ako sa spravam ja.. tak sa spravaju aj oni. Nehovorim, ze vsetci su neochotni, to by som urazila tych, co sa spravaju naozaj ludsky a beru svoju profesiu ako povolanie. Ja to riesim napr. tak, ze ak nieco potrebujem poradit, cakam na toho, kto ma moje sympatie a predpokladam, ze ma neodbije :)
marykey
pokročilý

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Pôrodnice Žilinský kraj

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.