Pôrodnica Martin

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Pôrodnica Martin

Odoslaťod michalka226 »

Ja som bola spokojna, porod prebehol velmi rychlo a bez komplikacii. Sprchovat som sa mohla kolko som len chcela :) No a k babatku, ked sa mi drobec narodil na brusko mi ho neprilozili :( hned ho brali prec. asi o nejakych 10 minut mi ho doniesli na prilozenie k prsniku. Mala som ho chvilku a potom mi ho zase zobrali. Vraj na nejake vyhrevne miesto aby mu nebola zima.No nie do inkubatora. Vraj je to pre babo sok, - myslim ten chlad, tak preto ich davaju este vyhrievat. kedze som rodila vecer pred siedmov maleho si nechali na novorodeneckom. Vraj aby som si ja oddychla cez noc. Rano mi ho uz doniesli na izbu. Neviem co papal celu noc :( Ci mu oni davali UM abo bolo to babo este "napapane" plodovej vody, neviem. Mne potom este prespal cely den, som sa bala co s nim je :) ale bolo to vraj normalne :) A este som tu citala, ze na 4 den sa ide domov.... No veru ide sa, ale ak sa babo narodilo vecer ako my, tak idete az na 5 den. Babatko musi mat 4x 24 hodin a az potom vas pustia :( Sestricky poradia so vsetkym, ukazu vam ako babatko kupat, a aj na prsniky vam dozeraju- ci sa vam moc nenalievaju, ci vam nepraskaju bradavky a ked tak, tak vam poradia co by ste s nimi mali robit. Ja osobne som sa na kojenie nevypytovala, tak to vam neviem napisat ci vedia a povedia ohladom tohto :) Nam to slo nejak samo :)
michalka226

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod schamka »

michalka226 píše:Babatko musi mat 4x 24 hodin a az potom vas pustia :(
porodnica nie je vazenie. nikto vas v nej nesmie drzat, jedine, ak je dieta v bezprostrednom ohrozeni zivota (nie teoretickom!) tak mozu nariadit hospitalizaciu. inak je mozne odist kedykolvek domov (budu ziadat podpisat reverz)
schamka

www.menejstatu.sk

expert

Mood: Tired

Odoslaťod Jaruška »

Mne sa v MT narodila pred pár rokmi dcérka. Pôrodnicu sme si vybrali, nepatrili sme do nej. Nedám na ňu dopustiť. Mne dcérku priložili k prsníku okamžite po narodení, ešte ani nebola umytá. Potom ju na chvíľku vzali, ale opäť ju doniesli. Celkovo som bola veľmi spokojná.

Ja som bola vcelku rada, že nás pustili až na 5. deň. Dovtedy nás toho veľa naučili a veľmi mi pomohli s laktáciou, mne sa mlieko spustilo poriadne až na 3.deň, ale potom to už šlo krásne. Aj vďaka sestričkám z pôrodnice som možno dojčila dva roky - veľmi mi pomohli na začiatku. Kým bol prvý deň s mliekom trochu problém (mala slabú žltačku), stále ma podporovali, aby som si malú prikladala, a medzitým som jej dávala trochu mlieky z lyžičkou z banky s materským mliekom, ktorú tam mali.

Otec pri pôrode nebol, ale mohol byť, len my sme to nejako nestihli.

Dve hodiny po pôrode bolo bábätko najprv so mnou, potom ho asi na hodinku odniesli, ja som sa šla osprchovať a potom ju priniesli a pýtali sa ma, či si ju chcem nechať aj na noc, jasné, že som chcela, tak sme boli odvtedy skoro stále spolu.

Vtedy nás na izbe bolo dosť, ale odvtedy viem, že to prerobili, myslím na dvojky s kúpeľňou a ešte nejaké lepšie izby.

Ešte sa mi páčilo, že bábätkám zo žltačkou dávali tie lampy na izby, takže mohli byť pri maminách. V inej pôrodnici som na to videla samostatnú miestnosť a maličké bábätká celkom samé, za sklom.

Mne sa tam páčilo, a z pôrodu mám krásny zážitok, personál veľmi milý, či už na sále alebo na izbe. A postarali sa o nás pekne.
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert

Mood: Happy

Odoslaťod Katrinka8 »

Ja som v Martine rodila v juni 2010 a tiez nemozem povedat na porodnicu nic negativne. Vsetci boli velmi mili, ochotni, laskavi, podporujuci. Bola som velmi spokojna, najma co sa tyka personalu a jeho odbornosti a ludskeho pristupu zaroven - aj doktori aj sesticky, ci uz na porodnici alebo na novorodeneckom oddeleni. Pocas porodu mi vsetko vysvetlovali, co sa ide robit, preco sa ide robit. Vzdy ochotni pomoct, vo dne, v noci, poradit, s usmevom na tvari :clap:
Dcerku mi sice neprilozili hned po narodeni, ale to preto, lebo uz mala zelenu vodu a tiez sa jej vela nahltala, tak ju museli rychlo odsat. Ale manzel mohol ist s nou do osetrovne a byt pri nej, dokonca si ju zabalit. Doniesol mi ju vlastne on, a to naozaj asi do 5 minut, vsetko prebehlo velmi rychlo a pokojne. Malicku nechali s nami na porodnej sale po cely cas, ako sme tam s manzelom boli. Ked som uz isla na izbu, zobrali ju na novorodenecke oddelenie a potom mi ju na moje zelanie doniesli vari o hodinku (ked ju osetrili, prezreli a pod.). Prvu noc po narodeni babatka zoberu na novorodencke oddelenie, aby si mamicka oddychla (ak mamicka chce mat dietatko hned pri sebe,tak samozrejme, nie je problem) a prinesu ich rano o piatej. Potom su uz stale s mamickami na izbe pocas celeho pobytu. Ak vsak niektora mamicka chce s babatkom pomoct a vyspat sa, samozrejme, bez problemov aj pocas noci sestricky z novorodeneckeho oddelenia babatka zoberu na oddelenie. Ako tu uz baby spominali, babatko by malo byt v porodnici 4 x 24 hodin (ak sa narodi dietatko pred 12:00 - tento den sa uz pocita za 1. den). Sestricky dbaju na to, aby sa mamicky naucili o dietatko starat, kupat ho, prebalovat a hlavne odporuju dojcenie babatiek. Tie sa v Martine nevazia (teda nie pred a po krmeni), vari len pred odchodom domov. Ak vsak niektora mamicka chce vediet, ako babo pribera, nie je problem na novorodeneckom oddeleni :wink:
Jedine, co by som vylepsila je strava a pridala by som daku skrinku do izieb, pretoze si tam maminy nemaju kde ulozit veci. Ale inak je martinska porodnica skvela, urcite si ju pri dalsom porode vyberiem znovu.
Katrinka8

Pôrodnica Martin

Odoslaťod Andrea80 »

Moje spomienky na pôrodnicu sú zmiešané - pri prvom mojom dieťati som porodila akurát, keď pôrodnicu prerábali a na WC sme mali veľkým napísané - Pozor padá omietka. No ale pri mojom druhom pôrode ma nemocnica okúzlila v novom šate a takáto okúzlená z príjemnej zmeny sa mi rodilo ako v bavlnke.
A tak martinská nemocnica má u mňa veľké plus a ako by povedal Habera - Dosť!!! Postupuješ :8-):
Andrea80

Odoslaťod qixi3 »

:roll: V nemocnici v MT som bola "porodiť" svoje piate dieťatko. Bola som už po jednom cisarskom a tak ďalší pre určité problémy bol dosť nevyhnutný. "Vyskúšala" som si pôrodnice v Žiline :huh: a aj Považskej Bystrici :huh: ,ale jednoznačne vyhráva Martinská :)b . Manžel pri mne nemohol zostať ,pretože mal doma ďalšie deti a musel nazad cca 45 km-inak by to šlo.Nastúpila som ráno o 8:20 a po prijatí a prehliadke sa rozhodlo že už pred poludním pôjdem na sálu.Čakala som v samostatnom uzavretom boxe a chodila ma kontrolovať veľmi príjemná sestrička.Bola som prekvapená že nemusím absolvovať ani klystír aj keď bola v pláne sekcia.( v Žiline sa ma v roku 2002 a v Považskejv roku 2005 ani nespýtali ani nedebatovali a urobili ho :no: ) Zákrok bol v plnej narkóze ,ale pred operáciou mi vysvetlili čo budú robiť a ešte som súhlasila aj s medikmi v operačke O: .( No na kom sa majú naučiť ako budú niekedy liečiť a starať sa o naše deti ,ak nie na nás :8-): ) Všetko prebehlo v poriadku a moja dcérka sa narodila o 12:06 a krásny dátum že 1.4. :lool: Maličkú mi priniesli na pooperačku už pred 13tou hodinou ,ale toto si nepamätám -spala som :sleepy: a nemohli ma dobudiť :roll: A ešte pri mojej prosbe či by mi ju mohli odfotiť takú "novučkú"mi bolo povedané že mám dať foťák pani doktorke a ak bude všetko O.K. tak babuľku pofotí :clap: :clap: :clap: :cvak: 2.4. ma preložili na izbu(ku mamičke Danke a jejdcérkeKarolínke) a už sme boli so Sofinkou stále spolu :dudel:
Aj ako 5rodičke mi vysvetlila sestrička kojenie :yes: .Mali sme trošku próblém s mliečkom čo po sekcii býva a preto bolo maličkej podávané aj UM HA a ja som nebola v strese že je hladná. Pri prepustení 5.4. už bola plne kojená a ja spokojná a mimoriadne pohyblivá s krásne zašitou jazvou v plavkovej časti :)b :)b :)b môjho bruška.Fakt klobúk dole pred prácou lekárov :adore: Jediné čo mi v nemocnici chýbalo bolo že som si malinkú nekúpala sama na izbe ,ale sestričky ju a teda všetky detičky brávali na novorodenecké oddelenie a kúpali bábätká tam. Ale myslím že keby som stála na svojom že to chcem robiť ja ,pustili by ma k tomu :G . Moja spokojnosť s touto pôrodnicou a prístup či už lekárov na novorodeneckom alebo ženských lekárov či sestričiek je naozaj mimoriadna. Známka 1 s ***** :yes:
Ešte aj upratovačky a sanitárky boli zlaté a snažili sa nebúchať a nerušiť keď videli že oddychujeme alebo papkáme :mm:
qixi3

začiatočník

Odoslaťod zuzulina »

ahojte...

ja som rodila v Martinskej nemocnici 11/2006 a bola som maximalne spokojna 8)b 8)b 8)b porod trval 12 hodin, no mala som zabezpecene naozaj vsetko co bolo treba, hned ako sme s manzelom prisli tak bol so mnou az do konca porodu na sale a vlastne potom este dve hodiny po porode mi pomahal "drzat maternicu"

pocas porodnej doby som mala k dispozici sprchu,fitloptu..ak bolo treba byt na pasoch sestricka mi vysvetlila ako lepsie zvladnut kontrakciu (zatlacit panvu dole) a naozaj to fungovalo...hoci sme na sale boli celu noc, pamatam si to ako velmi pohodovy cas ked sme si s manzelom sem tam aj zdriemli medzi kontrakciami...

...personal bol velmi mily a ustretovy...pana doktora som mala skveleho!!! vobec som si ho nezajednavala, proste som to nechala na nahode a nelutujem...

...manzel stal cely cas pri mne a v zaverecnej faze presiel ku noham kde mi pomahal drzat jednu nohu aby som mohla poriadne tlacit a tak videl vsetko komplet ako sa nasa bambulka tlacila von :D doteraz vravi ze to bol neopisatelny zazitok...dokonca doktor este aj s manzelom komunikoval a kadeco vtipkovali :D

..dceru mi prilozili az cca.30 min. po narodeni lebo mali fofry s troma sekciami ...ale nevadilo, mala sa hned chytila na prsnik :D

...na izbe som bola spokojna, dcerka bola pri mne ...trosku co ma mrzi je to ze sestricky ked videli ze s kojenim nemame problem a mala sa pekne chytila a videli ze dobre prikladam tak to povazovali za vybavenu vec...no bohuzial ako prvorodicke mi nikto nepovedal ze po dokojeni mam zvysne mlieko este odstriekat aby ostal prsnik "prazdny" ....a tak som spokojne kojila az po 4 tyzdnoch som dostala neskutocny zapal prsnika :cry: :cry: co sa mi upchali mliekovody..nastastie sme to vsetko zvladli a kojila som malu do 19 mesiacov

inak tuto porodnicu vrelo doporucujem !!!!! za par mesiacov sa nam narodi braček a ja dufam ze budem opat spokojna a vsetko prebehne dobre tak ako to bolo pri dcerke :D
zuzulina
pokročilý

Odoslaťod schamka »

Zuzulina - postup, ktory popisujes, ze vyprazdnit prsnik odstriekanim, je nespravny! Produkcia mlieka funguje na zaklade dopytu, ak ten dopyt nafuknes odstriekanim, tak to bude len horsie. Na zaciatku, najma prvorodickam sa prsia naleju ovela viac ako je treba. Toto mlieko sa vsak nema odsavat. Pocas dna treba striedat polohy, aby dietatko vyprazdnilo vsetky casti prsnika - tam, kde ma bradu, z tej casti pije. Zatvrdnute miesta treba rozmasirovat pod teplou sprchou smerom k bradavke a mliecko nechat volne vytekat. Po troch dnoch sa prsia "naucia" kolko mlieka maju robit podla toho, kolko dieta vypije. A zapal prsnika nie je z mlieka, materske mlieko je v prsniku sterilne! Problem nastane, ak sa ti cez bradavku dostane dnu nieco - napr. ak ma dietatko v ustach kvasinky. Drzim palce, aby neboli problemy!
schamka

www.menejstatu.sk

expert

Mood: Tired

Odoslaťod Jaruška »

Zuzulina, tiež sa pridávam k Schamke. A určite sa nesnaž pri druhom bábätku mlieko si odstriekavať "do dna", naozaj to nejde a môžeš si len pohoršiť a seba zdeptať. Mala si vtedy naozajstný bakteriálny zápal s ATB? Nebola to len stáza mlieka, upchatie mliekovodov? To sa stáva. Aj mne sa to stalo, prvý raz po 4 týždňoch, v období rastového špurtu a zvýšenej potreby mlieka, nejako sme to neukontrolovali, ale inak v poriadku.

To len na margo toho, že sestričky v MT urobili dobre, keď ti nepovedali, že si máš odstriekavať. Podľa mňa ťa práve nechali dojčiť prirodzene, podľa potreby tvojho bábätka - a to je to najlepšie. Tak držím palce s bračekom :) .
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert

Mood: Happy

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Pôrodnice Žilinský kraj

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.