Dovolenka v Čechách a na Morave

Víkend? Dovolenka? Detská oslava? Alebo len tak? Kam chodíme s deťmi, kde je príjemne, kde vedia čo rodičia s deťmi potrebujú.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Dovolenka v Čechách a na Morave

Odoslaťod para »

Taky cca "naucny chodnik" je na Chopku
http://www.jasna.sk/news/karkulka-v-jas ... r/sk/leto/
vcelku dobre aspon nieco na Slovensku, mladsieho to aj zabavilo aj ked vacsinu otazok zodpovedal uz na lanovke.
Chata lukova - wau ciste priestranne toalety-prekvapko pre mna.
Kamenna chata pod Chopkom - svistie mlieko :-) a uzasna strudla, prava horuca cokolada pre deti, cerstve jablcka....konecne NIECO zaujimave.

Po 4 rokoch co som povedala ze Chopok nikdy viac, ma manzel ukecal na nie zimny chopok ale letny a bola som milo prekvapena, ale lyzovat tam? nemam odvahu. radsej skromny penzion u susedov v Rakusku ako "hotel GRAND" na Slovensku.
para

spomienky na detstvo

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Kalea »

Para, celkom fajn správička o Chopku, len ma prekvapilo, že si ju dala sem. Je Chopok v Čechách alebo na Morave :wink: ? Ale inak ďakujem. Možno sa tam pozrieme.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Odoslaťod para »

:D kedze Dot tu pisala o liptove a aj mlynany sa spominali tak preto. :D
bola to reakcia na naucny chodnik, nie na Chopok ci dovlenku.
para

spomienky na detstvo

expert

Odoslaťod para »

Dostal sa mi do ruk casopis Sarm a tam tieto tipy
Petrovske plže-Vinarska pamiatka
Zamok Milotice
Skanzen Strážnice
Rozhladna Travičná
Ratíškovice - moznost previest sa na cyklo drezine a je tam aj muzeum vlacikov

Je to to cislo kde bola na titulke Zuzana Maurery.
para

spomienky na detstvo

expert

Odoslaťod Kirkuša »

Dnes som dostala tip na atrakciu juzne Cechy, teda skor cesko-nemecke pohranicie, teda uz skor to nemecko, ale je to z Ciech kusok, pravdupovediac ma to uplne nadchlo a velmi by sa mi pacilo take daco aj na Sk.
Jednoduche napady byvaju casto genialne.
Cesticky z korunach stromov a drevena "vzdusna" veza.
Podla mna uzasny napad. :adore:
http://www.baumwipfelpfad.by/bwp_cz/index.php
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Odoslaťod čika: »

to je krasne. boli sme v erlebnisparku pri klopeinersee, kde bolo take prechadzanie sa v korunach stromov a bolo to uzasne.
čika:

nikdy nebude konec

expert

Obrázky: 0

Odoslaťod Dot »

Po lete prikladam skusenost zo Slavonic, kam sme sa po par rokoch vratili.

Chytil ma smutok. Prekrasne renesancne mestecko stale pripomina spiacu Sipovu Ruzenku, snad este viac ponorenu do spanku ako pred par rokmi. Prvotne porevolucne nadsenie a naplava, ktora sa tam zacala stahovat, asi precitla...neviem, ci je to tou velkou vzdialenostou od vsetkych vacsich miest a Prahy, blizkostou Rakuska, ktora mu skor ublizuje (velmi dviha ceny potravin, jedla v restauracii, darcekov, keramiky...), ale pocas tych troch rokov, co sme tam neboli, v meste pribudla akurat jedna cukraren (zatvara sa o siestej, takze kym sme prisli z bikov, uz sme ju nikdy nestihli) a jeden obchodik s darcekovymi predmetmi vlastnej vyroby (krasny, ale znova sme ho obdivovali az o zaverecnej).
Naopak - na hornom namesti je kazdy druhy dom na predaj.
Co potesilo - ceny ubytovania za tie roky vobec nenarastli.

Kultura - pocas leta len jeden vacsi pardnovy festival, inak obcasne koncerty (typu Eva a Vasek, malo alternativy, ktora sa sem tak hodi), vystavy, v porovnani so Stiavnicou, ktora ma podobneho ducha, je to skor ubohe (smutno ubohe).

Stale je tam nadherne, cyklotrasy su udrziavane (odporucam trasu RUdolec, Terezin, Zvule a naspat cez Markvarec), popri nich vznikaju malicke sukromne krcmicky (dokonca v Terezine, dedine, kde ziju len chalupari, uplne mimo hlavnych tras, popri jednom dome vznikol stanok pre cyklistov so skvelou limonadou a nanukmi).

Potesilo - stale dobre funguje krasna kaviaren Do mlejna v Markvarci (http://www.domlejna.cz/) a v Bejckovom mlyne je domace zoo (deti krmili husy, morky, kozy, prasiatka...volne vypustene) a domaca botanicka zahrada a velmi slusne kolace.

V Marizi sa da najest za polovicu ako v Slavoniciach a dari sa tam dielnam - malovanie triciek a hrncekov spolu s detmi.

Mala Hluboka v Rudolci stale chatra, ale otvorili ju pre turistov, da sa v tej krasnej ruine vyliest na vezu (len so sprievodcom)...a opravili kus strechy.
Otvorili a spristupnili dalsie bunkre pri Slavoniciach.

Jeden den sme si urobili vylet na Cervna blata kusok od Trebone. Raselinisko s dobre urobenym naucnym chodnikom a tajomnou atmosferou. http://virtualniprohlidky.cz/virtualni- ... ena-blata/

V Stankove (nad Chlumem u Trebone) otvorili sezonnu rybiu minirestauraciu - jeden dreveny domcek so sedenim vonku, pri okienku si zadate objednavku (vyber z cca 10 druhov ryb, polovica domaca produkcia, cast dovazane), a za cca 15 min vas zavolaju a ryby (vyprazane, tusim len pstruh bol na grile) mate hotove. Je to rychle, je to dobre a take "domacke". http://www.beerborec.cz/page.php?page=h ... &pic_id=-1
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Odoslaťod simax »

My sme boli toho roku v Juznych Cechach. Byvali sme cca 5 km od centra Ceskeho Krumlova. Velmi sa nam pacilo a kedze sme tam boli pomerne kratko, buduci rok sa planujeme vratit. Cely region Juznych Ciech ma povest "baby friendly", co mozem v zasade potvrdit. Temer kazda restauracia ma detsky kutik a detske menu, pripadne dieta dostane aj nejaku pozornost. Problemom je akurat fajcenie, ktore v zahradach nie je nijako obmedzene ani v case obeda :(
Na vyber je skutocne nepreberne mnozstvo atrakcii sportovych, kulturnych, adrenalinovych.
Samotny Cesky Krumlov je nadherny. Pripominal mi prazske ulicky, v miniaturnej podobe. Priamo v historickom centre na brehu Vltavy je super detske ihrisko. Je tam cast pre malickych drobcov a potom napadite preliezky pre vacsie deti. je tam zakazane fajcit, je tam pristup k tecucej vode a sucastou arealu je aj restika.

Boli sme na zamku Hluboka. Oplati sa vidiet. Drahsie vstupne, ale da sa vybrat z viacerych prehliadkovych tras. pri zamku su dalsie sprievodne atrakcie napr. stredoveke divadlo traken- to sme nevideli, ale vyzeralo to velmi zaujimavo

http://www.facebook.com/pages/Stredovek ... 6789487702

Super oblast je okolie nadrze Lipno. Tam sa da vyslovene sportovo vysantit. Vsade su restiky, detske ihriska, cyklo chodnik. Moznost pozicat bicykle, korcule a pod. Kralovsku poziciu ma vodactvo- moznost splavovania na raftoch s kompletnym servisom, dovozu odvozu a pod. Na moj vkus je to ale uz dost "precpane". Vltava vyzera ako dialnica.

Pre mensie deti je na Lipne "Pohadkova rezervace". Velmi mile divadelne predstavenie priamo v lese. Decka boli z toho uchvatene.
http://www.youtube.com/watch?v=xP9yb_3ZoRg
simax
pokročilý

Odoslaťod Dot »

Simax, tu oblast juz. Ciech mam tiez velmi rada, kedysi sme boli v Rozmberku, pojazdili na bikoch, splavili kus Vltavy (syn mal vtedy dva roky).

Prosim, na nejake atrakcie pre takmer pubertakov si nespominas?
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Odoslaťod simax »

Dot píše:Prosim, na nejake atrakcie pre takmer pubertakov si nespominas?

Jasne, jasne, je tam vela restik v roznych styloch od vidieckeho cez hard rock az po hororove prevedenie. A skvele capuccinka robia a ladove kavicky. A casnici taki mili :lol: :lol: To by ti na margo atrakcii pre pubertakov odpovedala zrejme nasa 16-tka :blush:

Ja som mala pocit, ze je tam atrakcia na atrakcii. Mozno niekedy az vela a dost komercne. Na druhej strane svojim sposobom obdivujem schopnost Cechov vytlct prachy hoci aj z kamena, ktory kedysi davno opisal Zizka. To je to, co chyba ludom u nas, hlavne tu na vychode, co je velka skoda. Tu niekedy aj clovek chce minut prachy, len nema kde.
My sme toho vela nestihli, lebo sme boli kratko a tiez bolo tazke zosuladit 6 a 16 rocne deti. Ale co ma zaujalo, bol nejaky adrenalinovy park pri Ceskych Budejoviciach. Take tie lanove drahy a pod. Ale viac si nepamatam.
Boli sme ste na rozhladni Klet
http://www.ckrumlov.info/docs/cz/atr139.xml

Ide tam lanova draha. Cestou naspat sa daju pozicat terenne kolobezky alebo bicykle. Cesta vedie priamo do Krumlova cca 11 km . To moze byt super zabava, trochu adrenalinova. neabsolvovali sme, prckana by to este nezvladla.
potom take tie kulturne zalezitosti. Na hradoch a zamkoch stale prebiehaju nejake sprievodne akcie, tzv. tahace penazi :mrgreen:
Na sportove vyzitie odporucam jednoznacne LIpno. Takym luxusnejsim je resort Lipno Lake Resort.

http://www.lipnolakeresort.nl/?lang=CZ
simax
pokročilý

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Kam s deťmi

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.