Dovolenka v Čechách a na Morave

Víkend? Dovolenka? Detská oslava? Alebo len tak? Kam chodíme s deťmi, kde je príjemne, kde vedia čo rodičia s deťmi potrebujú.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Dovolenka v Čechách a na Morave

Odoslaťod Dot »

Cika, s tou natiahnutou dlanou suhlasim a tiez ma to mrzi. Leta zvykneme travit na Liptove v dome po babicke. Postupne sa tam sluzby zlepsuju...ale aj zdrazuju na bratislavske ceny ci dokonca vyssie.
Priklad
V dedine vzniklo informacne centrum - potesilo, je tam vela letacikov, vyrobky miestnych remeselnikov. Okrem toho tam predavaju aj syry - ovcie, kravske, udene... - bohuzial je ich cena vyssia, ako v Bratislave (tie iste zvyknem kupovat na Zilinskej).
Prudko stupli ceny jedal na salasi, ktory snad najviac pritahuje turistov. Ked sa tam napokon vystveraju, daju si halusky alebo pirohy za 3,5 eura...ale tie ostatne jedla, ktore tam v podstate nepatria (preco cierhorsky rezen?) su asi na jedalnom listku skor na okrasu a zdvihnute obocie kvoli cene.
Za parkovisko na zaciatku doliny zaplatite 3 eura bez ohladu na to, ci tam stojite hodinu alebo cely den. Este min rok to bolo 30 korun - vzhladom na to ludia zacali parkovat na lesnych cestach pobliz.
V Tatralandii bezne prekracuju kapacitu kupaliska - ak je vela ludi, ponuknu celej velkej rodine jednu skrinku. Ved preco nie, ked sa nik nestazuje...
A o regionalnych zlavach uz ani nehovorim...(casto typu - poznam ta, si miestny, tak neplatis alebo mas zlavu)...obcas ma napadne, ze by odpovedou mohlo byt myto pre navstevnikov Bratislavy.

Cika, tiez nemusim mat v Arborete skakaci hrad - ale napriklad nieco na sposob "activity book" pre deti, zosita, ktory by obsahoval ulohy, previedol deti po parku, naucil ich vnimat, co tam rastie a odkial to pochadza...take ucenie hrou...by som velmi uvitala. V zahranici je to bezne, u nas skor zriedkave (obcas som sa s tym stretla v Cechach).

Jaruska - podobnych spiacich krasavic je tu dost vela. Casto ich zobudi naplava - ludia, ktori sa tam nastahuju z vacsich miest a nebavi ich len sediet, nadavat a nic nerobit. Alebo to zmeni osvieteny starosta, ktoreho si ale, bohuzial, ludia zvolia malokedy... (napr v Spiskom Hrhove alebo v Hrusove je taky).

No a obcas najdes lastovicky v majiteloch novych penzionov (podobnych, ako som dala vyssie ten pri Mor Krase) - lakaju ludi aj inak, nez ubytovanim ci stravou. Mysilm, ze je taka Vila Betula v Kvacanoch...Restauracia s ubytovanim pod STarym mestom v Stiavnici...akurat sa tazko hladaju.
Naposledy upravil Dot dňa , celkovo upravené 1 krát.
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod čika: »

tak tak...akosi ma nebavi pocuvat, ze nie su peniaze.
a ked sme pri skakacich hradoch - nemate pocit, ze sa nimi lepi uz akakolvek aktivita a priestor pre deti?
čika:

nikdy nebude konec

expert

Obrázky: 0

Odoslaťod Jaruška »

Dot, presne také niečo interaktívne pre deti by som uvítala, niečo na spôsob Tvojej activity book, alebo súťaže, v ktorej treba odpovedať na otázky, ktoré sa viažu k danej téme a informáciám, ktoré si predtým vypočuli.

Pred pár dňami sme sa zastavili v ZOO v Jihlave - nenájdete ju medzi superšpeciálnymi ZOO ako Zoo Lešná atď. Ale je veľmi pekná, zvieratá tam žijú v symbióze viaceré druhy v jednej ohrade. A veľmi sa nám páčilo komentované kŕmenie: info o tom, kedy kde bolo hneď pri vchode Zoo, takže sme sa podľa inštrukcií vybrali na kŕmenie tuleňov - pekný zážitok, tulene sa trošku popredvádzali a ošetrovateľka s mikrofónom nám rozprávala o tuleňoch: čím sa živi,ako žijú, kde žijú + zvláštnosti, dozvedeli sme sa rozdiel medzi tuleňom a lachtanom. Na prvý pohľad nič zvláštne - a predsa to bolo príjemné oživenie a dozvedeli sme sa všeličo. Ďalšia vec - je tam taká ohrada s malými kozičkami, kde môžete dať deti a oni sa tam môžu s nimi hrať - bolo to plné detí. V tej zoo môžete stáviť celý deň a stále je čo robiť. Nám sa veľmi páčila.

S natiahnutou dlaňou na Slovensku úplne súhlasím a tiež sa mi to nepáči - česť výnimkám. A tiež snaha na všetkom okamžite zarobiť - to asi veľmi odrádza turistov.

To je zaujímavé s tou Tatralandiou - tiež sa nám rad stalo, že sme prišli aj si zaplatili vstup a totálne praskala vo švíkoch. Prišli sme inokedy a už podľa zaparkovaných áut a pohľadu dnu z kopca bolo jasné, že je tam zasa preplnené - ale kasa bola otvorená, ľudia sa hrnuli ďalej. Zobrali sme sa a išli sme preč. Ale iné by asi bolo, keby sme sa vtedy sťažovali, to by si možno rozmysleli, či to tak budú robiť.

Ale toto sa nám stalo minulý týždeň aj v Turčianskych Tepliciach. Inak tam chodíme radi, lebo mimo sezóny tam nebýva toľko ľudí. Už keď sme prišli , bol problém zaparkovať. Už vopred nás pri kase upozornili, že vnútri už nie sú skrinky v pánskej šatni, iba vonku. Manžel už ale nenašiel žiadnu voľnú, dal si teda veci k nám. A na kúpalisku hlava na hlave. (Na druhej strane, s jedlom to bolo celkom ok, aj ceny ok, to je zasa plus a celkom fajn je aj to, že máte číp, kde sa načítava celá konzumácia, takže je to praktické.) Takže je to dosť nefér, že akvaparky a kúpaliská berú ľudí stále. Česť výnimkám - v Rajeckých Tepliciach vás už nezoberú, keď je plno, treba prísť na iný termín.
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert

Mood: Happy

Odoslaťod Jaruška »

Čika, súhlas. Inak, so skákacími hradmi máme dosť zlé skúsenosti - takisto tam väčšinou púšťajú priveľa detí a tie si občas skáču po hlavách aj po nožičkách, rukách a porania sa, kým to rodičom dôjde. My sme ale raz videli jeden šmýkací nafukovací hrad, ktorý bol zle nafúkaný a kým na to chlapi, čo vyberali peniaze prišli, pár celkom malých deciek tam zletelo v plnej rýchlosti z neho priamo na zem, na dlažbu. To bolo trochu drsné.

Nie, oveľa lepšie ako behať s deťmi po atrakciách je ísť a zažiť s nimi niečo pekné - pekný hrad, zámok, súťaž, koníky, múzeum, dielňa, prechádzka. V tom sa mi zdajú Čechy a Morava jednoznačne popredu.
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert

Odoslaťod Ina5 »

sUHLASIM,
aj my velmi radi chodime do Ciech a zvlast na Moravu.
Tento rok sme absolvovali Vizovicke vrchy. Bolo nadherne. Ubytovanie na Biofarme kusocek od Zlina. Krasna samota, velmi mili domaci, domace bio produkty, klud a pokoj vsade okolo. Len pristupova cesta- tak pre terenne vozidlo alebo traktor.
Oplati sa vidiet ZOO Lesna, tiez sa nam pacilo krmenie lachtanov, pristup k niektorym zvieratam priamo do klietok,
krasne a malebne mestecko Vizovice, navsteva a prehliadka palenice vo Vizoviciach, pre syna neskutocny zazitok, rucna vyroba cokoladovych bonbonov vo Vizoviciach, mnam :D .Navsteva parkov a zahrad, krmenie zvieratiek v Kromerizii.
A zavrsili sme to kupanim v Uher. Brode. A samozrejme navsteva Luhacovic.
Ina5
expert

Odoslaťod čika: »

ahojte, tak chcem pridat jeden tip, aj pre cyklorodinky, moja mami sa vratila z cyklocesty po stopach bohumila hrabala, tj nymburk a okolie a velmi chvalila, aj fotky co ukazovala svedcia o tom, ze je tam krasne, najma v okoli je toto www.botanicus.cz
čika:

nikdy nebude konec

expert

Obrázky: 0

Odoslaťod adyky »

Ina 5, boli ste na tej samote Jure? Ja po tom prave poskulujem. Chcem ist s detmi do Lesnej, ale nemame chu ubytovat sa priamo v "malebnom" Zline a tato biofarma mi udrela do oci. Je tam naozaj pekne? Da sa tam aj najest? Ja by som rada vybehla tak na 2 dni, viac uz do konca prazdnin nestihame, mame pred sebou seriu narodeninovych oslav.
adyky

vydrzat!

expert

Odoslaťod Ina5 »

Adyky, neviem, ci je to pre Teba este aktualne.
Ano boli sme ubytovani na tej BioFarme Jure. Je to na uplnej samote, blizko len same polia a les. Inac krasna priroda, pokoj a ticho. Majitelia su velmi prijemni, je to taky rod. podnik. Mladi sa staraju o hosti -strava, ranajky, maju tam aj taku malu krcmicku. Starsi- ti maju na starosti ubytovanie. Ubytko - bolo ciste, upratane, slusne, ale ak cakas nejaky hotel s 5* tak to zas nie. Kazda izba ma svoje socialne zariadenie. Ale my sme boli spokojni, predsa len sme sa tam chodili len vyspat. Vyhoda - kuchynka, ladnicka, mikrovlnka, takze nebol problem kvoli detom, ak nieco bolo treba im nachystat.
Akurat sa treba pripravit na tu prijazdovu cestu, dost horska lesna neupravena csta. Kto ma terenak, je vo vyhode. :D
Kazdy den sme chodili niekam inam, napr. Kromeriz, krasne parky, zahrady, aj samotne mesto je velmi pekne, Zlin - ten nas moc neocaril, Vizovice- nadhera, domace robene cok. bonbony boli mnam, vystava babik a stylov obliekania v minulosti az po sucasnost, samozrejme vyrobnu alkoholu - vizovicke destilaty + socha Jozina Zbazina, v Luhacoviciach sme neboli, pozname, boli sme viacx.
A zavrsili sme to kupanim v Uh. Hradisty.
Ina5
expert

Odoslaťod Iris »

Ina, co ste mali na ranajky? Ideme tento vikend :)
Iris
expert

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Kam s deťmi

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.