Dovolenka v Čechách a na Morave

Víkend? Dovolenka? Detská oslava? Alebo len tak? Kam chodíme s deťmi, kde je príjemne, kde vedia čo rodičia s deťmi potrebujú.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Dovolenka v Čechách a na Morave

Odoslaťod Jaruška »

Ahojte, Čechy a Morava sú pre nás Slovákov tradične atraktívne, máte niekto skúsenosti s výletmi a dovolenkou sem? Aj s deťmi? A čo ubytovanie?

My sa práve chystáme na pár dní do Lednicko-Valtického regiónuna vlastnú päsť, máme už aj ubytko a už sa tešíme. Teraz som našla ešte celkom dobré aj zľavnené ponuky pre rodiny s deťmi napr sem

http://www.bukovansky-mlyn.cz/leto-2009#

a kopec iných ponúk.

Cenovo mi to pripadá prístupnejšie, ako na Slovensku, a najmä na Slovensku je takých vecí málo. Ponúkajú tu dosť bohatý program v turisticky atraktívnych regiónoch s možnosťami, aké sú na Slovensku v plienkach: cyklotrasy, jazdy na koni - hippostezky, organizované návštevy hradov, zámkov...


Skúsili ste niekto niečo také v CR s deťmi, alebo aj na vlastnú päsť?
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert
 
Príspevky: 2351
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka v Čechách a na Morave

Odoslaťod čika: »

jaruska, my sme v cechach, presnejsie na morave uplne pravidelne, lebo odtial pochadzam a jazdime aj viac na zapad,ci uz k rodine alebo len tak.
manzel sa tot vratil z rock for people v hradci kralove - robili aj velke vyjazdy autom do okolia a bol ocareny, uz planuje,ako pojdeme na priehradu rozkos, do babickinho udolia, na sumavu, atd atd...
my sme teda mali takmer vzdy velmi dobre skusenosti, ci uz so sluzbami, s jedlom, ubytkom,ludmi... velmi dobre su uz vybudovane cyklotrasy, aj vlakmi sa da dobre a vcelku lacno chodit - kopec zliav...pochodenu mame teda logicky najma moravu, je tam toho tolko co sa opla vidiet, ze keby som sa zacala rozpisovat...napriklad buduci tyzden sa u mojej babicky v mestecku na hrade poriada tzv. rozpravkovy hrad - hrozne vela atrakcii, ziadne skakaci hrad a malovanie na tvar, ale regulerne rozpravkove postavicky, pre deti sutaze, program - a na tomto hrade je program cele leto - ci uz koncerty, divadlo, "zive sachy" a pod - pritom to nie je ziadny velky a znamy hrad...proste vyuzivaju to, co moze byt pre turistov atraktivne...

podla toho, co by ste radi vidiet - prirodu, mesto, sportovat, korzovat?
čika:

nikdy nebude konec

expert
 
Príspevky: 5347
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka v Čechách a na Morave

Odoslaťod Jaruška »

My to tam zatiaľ ideme okuknúť, asi by sme chceli trochu prírodu, trochu nejaké hrady a zámky. Zatiaľ sme plánovali 1 deň v Ledniciach, možno aj dva, lebo tam máme ubytovanie, majú tam kone, aj v parku sa poprechádzať, dá sa tam aj odviezť na loďke... Zdá sa, že v okolí sa dá dobre jazdiť aj na bicykloch...

Ideme poskúšať a popozerať.

Čika, ak máš konkrétny tip, tak daj - niečo s deťmi, ľahšie túry, aj to s tým hradom vyzerá dobre, čo spomínaš :) to by sa nám páčilo...
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert
 
Príspevky: 2351
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka v Čechách a na Morave

Odoslaťod čika: »

pekne je aj troska vyssie okolo roznova pod radhostom, tam je valasske muzeum v prirode, to je skanzen, kde byvaju aj vselijake vystupenia pocas sezony, hlavne folklor. hned odtial mozete sa vyviezt na pustevny a odtial mala turka na radhost, pozriet sochu radegasta- je tam fakt krasne. a odtial si odskocit napriklad na stramberk http://www.stramberk.cz/
kuksem: http://www.pustevny.cz/
inac dobry vylet je aj zlin-uh. hradiste - uh.brod- luhacovice, pri zline mate hned zoo lesna, v hradisti pospacirovat po meste, v uh. brode je muzeum j.a.komenskeho a akvapark, luhacovice - kupele, park, kolonada, vincentka...napriklad...
ked ma napadne dalej, budem pokracovat :wink:
čika:

nikdy nebude konec

expert
 
Príspevky: 5347
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka v Čechách a na Morave

Odoslaťod Ludkaaa »

neviete mi poradiť nejaké lacnejšie ubytko-chatu, chalupu na južnej morave pri priepasti macocha?
Ludkaaa
pokročilý
 
Príspevky: 827

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka v Čechách a na MoraveRe: Dovolenka v Čechách a

Odoslaťod Jaruška »

Čika, áno, v Rožnove pod Radhoštem sme boli tento rok, aj na Pustevnách, tiež je to pekné...

Inak, v Rožnove pod Radhoštem určite neobídite detské ihrisko pri tom hoteli s aeroplánom, je to kúsok od skanzenu, vstupné pre deti je tuším 30, -Kč, ale je úplne úžasné, je tam veľa atrakcií, rôznych preliezok, aké som ani nevidela, my sme tam boli 2 hodiny aj s kamarátmi a deťom bolo málo...

My sme sa práve včera vrátil z Ledníc a Valtíc (alebo po česky z Lednice) a tiež to bolo fajn, v Ledniciach je toho toľko, že sme tam boli 2 dni a hanbím sa, že sme samotný zámok a okolité zámočky ani nestihli, ale naozaj sme sa nechceli uhnať - je tam krásny a veľký zámocký park, dá sa tam prechádzať a ľudia tam chodia aj na bicykloch (hoci neviem, všade boli nápisy, že je to zakázané) , dá sa tam povoziť na loďke po mŕtvych ramenách Dyje, je tam viacero trás, aj povoziť na koči, sú tam aj kone, Hippoklub, v zámku sú viaceré expozície, my sme stihli Akvárium a Skleník, a boli sme úplne nadšení z dravcov, ukážky trvali asi hodinu, veľmi zaujímavo o nich rozprávali a dravce sa naozaj snažili :) , bolo to aj so súťažou, fotením a tombolou. Toto skutočne obdivujem, ako naši susedia vedia - na jednom mieste a v okolí sústredia toľko zaujímavých aktivít a možností. Je to fakt pre rodiny, nám sa tam páčilo všetkým, a to sme si ani nevzali bicykle, možno nabudúce, je tam veľa cyklotrás.
Zámok sme ale videli vo Valticiach, krásny, a zastavili sme sa cestou aj na hrade Buchlov - tiež pekný a zasa niečo iné.

Ubytovanie v penzióne ok, stravovanie v reštauráciach tiež cenovo prístupné a dobrá ponuka, aj pre deti.

Mne je smutno len z toho, že aj na Slovensku máme krásne kraje, ale ubytovanie začína byť pre nás dosť drahé a navyše sa ťažko nájde na jednom mieste toľko možností zabaviť sa, oddýchnuť si a niečo sa naučiť za prístupnú cenu. Často ponúkajú len ubytovanie a potom nejaké túry v prírode, čo je síce pekné, ale dosť obmedzené a nevyhovuje to každému.

Napríklad vo Valticich mali hody, na ktoré sme už síce nemohli zostať, ale videli sme program a rozprávali sme sa s jednou majiteľkou penziónu, vyzeralo to fakt zaujímavo. Deň predtým tam mali divadelné predstavenie pre deti.

A obe tieto mestečká boli naozaj plné aktívne dovolenkujúcich rodiniek...

Už sa tam tešíme zasa nabudúce.

:)
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert
 
Príspevky: 2351
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka v Čechách a na Morave

Odoslaťod Jaruška »

Ludkaa, nájsť ubytovanie tak narýchlo bol dosť problém, všetko bolo obsadené, ale skús dať do vyhľadávača kraj alebo aj mesto a ubytování - určite ti to niečo pnúkne.
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert
 
Príspevky: 2351
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka v Čechách a na Morave

Odoslaťod Dot »

Ludkaa, skus pozriet toto
http://www.jedovnice-ubytovani.cz/
alebo
http://www.ubytovaninahabesi.cz/index.html


Ja som kedysi tiez hladala ubytko v Mor krase, cez vyhladavac som nasla vela tipov, napokon sme to otocili za jeden den, tak ti neviem poradit konkretne miesto, tento link som mala ulozeny.

Toto je velmi dobra stranka venovana Krasu, najdes tam vela tipov

http://www.srdinko.cz/czuvod.html
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert
 
Príspevky: 9889

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka v Čechách a na Morave

Odoslaťod Dot »

Ludkaa - tak som sa chvilu hrabala ponukami, a pozri, co som nasla - nadherny penzion, upraveny pre rodiny, tu su izby

http://www.novy-svet.cz/novy-svet/pension/pokoje.php

Odporucam si kliknut na izby Znata a Procek, kde su aj "doupe pre vase deti" - a cena vychadza pri 4 clennej rodine tak 200-220 Ck na osobu plus jednorazovy priplatok na "doupe" (ak si tam viac dni). Uplne som sa zamilovala :-)
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert
 
Príspevky: 9889

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Dovolenka v Čechách a na Morave

Odoslaťod Jaruška »

Dot, to si našla poklad, to vyzerá krásne... A okrem majú aj kalendár akcií, aj jazykové kurzy a vyzerá to celkom seriózne...Zaujímavý program...

A "dupätá" nemajú chybu :) A raňajky aj do postele :lol:
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert
 
Príspevky: 2351
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Kam s deťmi

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.