Virtuálna Realita ako náhrada za mobil, tablet alebo PC?

Víkend? Dovolenka? Detská oslava? Alebo len tak? Kam chodíme s deťmi, kde je príjemne, kde vedia čo rodičia s deťmi potrebujú.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Virtuálna Realita ako náhrada za mobil, tablet alebo PC?

Odoslaťod Cente »

Moje deti, tak ako asi každé v ich veku (11 a 12), stále čumia do mobilu alebo tabletu.
Samozrejme je dôležité čo hrajú, prípadne ako prejavujú svoju kreativitu.
Od vtedy čo sa môžu vyšantiť vo Virtuálnej realite sa mi zdajú viac kreatívnejšie, nehrajú sa len, ale tvoria a učia sa. Vo VR sa pri niektorých programoch aj riadne zapotia, nie ako keď sedia pasívne pri PC, alebo si ničia krk čumením do mobilu.
Máte nejaké skúsenosti s Virtuálnou realitou? Ale nemyslím tie blbé "okuliare" na mobil, to je tak na bolehlav.
Prajem Vám všetkým veľa zdaru vo výchove našich najmilších.
[ img ][ img ]http://www.3dmix.sk
Cente

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Virtuálna Realita ako náhrada za mobil, tablet alebo PC?

Odoslaťod Kirkuša »

Boli sme to skusit v jednej z tych profi studii raz na zlavove kupony co sme kupili deckam. Kedze sme vzali vecerny termin a po nas nik nebol, obsluhujuci chalani nam dovolili skusit to aj nam, dospelakom, rozne aj edukacne, ale aj typu horska draha a pod., taky prehlad sme si priblizne spravili. Ano, je to fukot, ocari to na zaciatku, ta vernost a akou to dokaze similovat rozne veci a klamat tak zmysly, ale stale je to "len" vyssi typ toho co podobne programy bez VR. Ano, nemusi sa pri tom len sediet, ale aj stat a zohybat, machat rukami/nohami...ale prirodu a pohyb na vzduchu to nenahradi, ani interakcie takpovediac naozajstne. Domov by som to nechcela, uz dost ze decka travia hodne casu vo virtualnom prietore "2D", nepotrebujem aby ich vcucaval este viac. Myslim ze pre ne by to jednoznacne atraktivne bolo, ale bolo by tam aj prave toto nebezpecie. Takze za mna obcas si ist "zahrat" preco nie, ale inak, uz tak ma rodina malo casu na beznu realitu, ze skor treba posilovat tuto.
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Re: Virtuálna Realita ako náhrada za mobil, tablet alebo PC?

Odoslaťod Cente »

Samozrejme súhlasím, prírodu nič nenahradí, keď si ju zničíme a náhodou prežijeme, budeme vidieť vyhynuté zvieratá a rastliny len cez VR.
Cente

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Kam s deťmi

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.