vysoké tatry-kam?

Víkend? Dovolenka? Detská oslava? Alebo len tak? Kam chodíme s deťmi, kde je príjemne, kde vedia čo rodičia s deťmi potrebujú.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

vysoké tatry-kam?

Odoslaťod Ludkaaa »

o týždeň ideme na dovolenku do vysokýc tatier, nemáte prehľad či sa tam niečo nedeje? nejaké akcie, súťaže, festivaly, niečo vhodné pre 10 ročné deti, príp. čo sa tam oplatí vydeiť a netreba vynechať, ďakujem,
Ludkaaa
pokročilý
 
Príspevky: 827

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: vysoké tatry-kam?

Odoslaťod Martina O. »

tak ja sa prizivim na tejto teme :-) my ideme do tatier o dva tyzdne a potrebovala by som tipy, kam sa da ist aj s kocikom... planujeme take ze prechadzka okolo strbskeho plesa, na hrebienok lanovkou + dole peso... a nic viac ma nenapada, napriek tomu ze sme tam uz boli x-krat... ale to sme este nemali deti a tak sme chodili hlavne na tury.... mala uz ma vyse roka, takze nejake kratsie vylety zvladneme aj bez kocika, napr. lanovkou naotocku niekam.... vopred dakujem za vsetky tipy.
Martina O.
začiatočník
 
Príspevky: 383

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: vysoké tatry-kam?

Odoslaťod corky »

s kočíkom sa v pohode dostaneš aj na Popradské pleso a z Hrebienka po lesnej ceste na Rainerovu chatu

s deťmi je celkom fajn si pozrieť Važeckú jaskyňu - je vo Važci, vstupné skor symbolické a je to tak na polhodinku, uplne nenáročné, teda vhodne aj pre uplne male deti. len si zistite vstupy, už si to presne nepamätám

so staršími deťmi sa da ísť z Hrebienka až na Skalnaté pleso a odtial lanovkou dolu - alebo opačne je to asi lepšie, vyviezť sa lanovkou na Skalnaté pleso a potom pešo na Hrebienok, dolu pešo alebo aj lanovkou
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: vysoké tatry-kam?

Odoslaťod Kirkuša »

Ludkaa: o festivaloch neviem, vacsina uz bola ci uz ten folklorny vo Vychodnej to byva zaciatkom leta, alebo pre deti co byvaju Medvedie dni na Hrebienku to bolo tento vikend, predminuly rok sme ich chytili a vcelku fajn to bolo, to byva od piatku do nedele a program je skutocne bohaty, asi najviac z tych akcii co sa konaju vo VT...
....este bude Den Rainerovej chaty 13.8. tam budu zabavno sportove podujatia...
a ujo Google este vyhodil 21.8. ze Grandhotel v Smokonci nejake divadielko pre deti verejne....
a 4.9. Zaver kulturneho leta v Tatranskej Lomnici - zabavny program pre deti i dospelych...
Potom co ma tak napada je letna bobova draha v Lomnici, ale ta notoricky znama...predrazene clnkovanie na Strbskom plese...
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert
 
Príspevky: 5099

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: vysoké tatry-kam?

Odoslaťod Kirkuša »

Martina O.: tak lanovkou mozte ist aj na Solisko ci Skalnate a trochu tam nechat malu vybehat
Potom to Popradske pleso uz Corky pise, tam vedie asfaltka, da sa s kocikom...
Ja kazdemu s autom radim nevynechat oblast hranic z Polskom, tam su krasne doliny na prechadzky...
Hned za hranicou na polskej strane nechat sa vyviezt z parkoviska rebrinakom tahanom konikmi na pleso Morske oko, plus prechadzka okolo, to je nadherne ci uz pre dospelych ale aj male deticky to zaujme.
Este tesne pred hranicou na SK strane Bielovodska dolina aj s kocikom prejdete aspon po prvu luku, cestou okolo siroky kludny potok kde sa daju macat nozky, na luke pramen a nadherny plasticky vyhlad na stity.
Z Bachledovej doliny uz premava aj v lete lanovka na hreben Spisskej Magury, je to hlavne pre terennych bikerov ktori odtial svistia dole, ale myslim ze aj rodine dobre padne prejist sa praveze trochu po hrebeni pekne vyhlady na Belianky...
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert
 
Príspevky: 5099

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: vysoké tatry-kam?

Odoslaťod Maira »

Kirkusa, nechceš spísať nejaké podrobnejšie info - Tatry pre rodičov s deťmi, kam áno a kam nie? Určite by to malo úspech... :wink: Ja by som sa tiež "priživila"... :lol:
Maira
expert
 
Príspevky: 2220

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: vysoké tatry-kam?

Odoslaťod Martina O. »

presne nad soliskom a skalnatym plesom som rozmyslala, mala sa tam sice zatial iba "vylozi" a nie "vybeha" :-) ale tak mozno nas na dovolenke konecne prekvapi aj nejakymi samostatnymi krokmi :-) a to popradske pleso - ja si pamatam ze sme tam sli po takej "lesnej" ceste, sice rovna, nenarocna... ale nebola veru pre kociky... my berieme uz len buginu, ziadne nafukovacie kolieska... skadial tam vedie asfaltka???
Martina O.
začiatočník
 
Príspevky: 383

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: vysoké tatry-kam?

Odoslaťod Kirkuša »

Maira píše:Kirkusa, nechceš spísať nejaké podrobnejšie info - Tatry pre rodičov s deťmi, kam áno a kam nie? Určite by to malo úspech... :wink: Ja by som sa tiež "priživila"... :lol:

Ja som praveze aj premyslala ze take daco zosmolim, my mame s detmi hodne nachodene, predtym samozrejme bez nich, mapy mam cele v hlave, s detmi potom vacsinou v nosici, ale aj s kocikom, a tym ze sme tie oblasti poznali aj pred detmi do detailu, a potom sme nechceli prestat poskusali sme co sa dalo, nieco sa odvedcilo aj viac nez sme cakali a nieco zas menej nez sme tipovali, ale Tatry, Oravu aj Liptov mam temer komplet v hlave a mozno by to niekomu pomohlo kto hlada inspiraciu co sa taky turok a mensich vyletov s mensimi detmi.
Len ten cas si na to najist.
Nieco ako je knizka "Praha s detmi na krku aneb vylety pro male nozky" tak nieco take aj co sa tyka hor Slovenska, aby sa to spropagovalo, kde sa da s kocikom, kde s nosicom ale nie je prilis narocne a zaroven esticky pekne a kolko to tak asi s detmi trva... vela ludi podla mna nema tie spravne infosky a mohli by viac aj s detmi pochodit keby vedeli. A to zdaleka nielen Tatry, ale aj ine menej zname pohoria, ako napr. Stiavnicke vrchy, Strazovske vrchy v kombinacii s Bielymi Karpatmi, Mala Fatra atd atd,
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert
 
Príspevky: 5099

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: vysoké tatry-kam?

Odoslaťod Kirkuša »

Martina O. píše:presne nad soliskom a skalnatym plesom som rozmyslala, mala sa tam sice zatial iba "vylozi" a nie "vybeha" :-) ale tak mozno nas na dovolenke konecne prekvapi aj nejakymi samostatnymi krokmi :-) a to popradske pleso - ja si pamatam ze sme tam sli po takej "lesnej" ceste, sice rovna, nenarocna... ale nebola veru pre kociky... my berieme uz len buginu, ziadne nafukovacie kolieska... skadial tam vedie asfaltka???


Je tam asfaltka, to co ty pises ze cesta zo Strbskeho plesa ta je lesna, toto je ked pozries v mape napravo od Strbskeho sa cesta dviha smerom hore taka zatacka, je tam aj zastavka tej tatr. elektricky 2. od Strbskeho nazvana priamo "Popradske pleso", ale aj autom sa da na zaciatok tej doliny v tych miestach je velke parkovisko. Odtial vedie cely cas pohodlna asfaltka az na Popradske. Aj ked je pravda ze trochu vyssie prevysenie treba prekonat nez ked sa zacina zo Strbskeho, ale nic dramaticke.

A ked by ste boli na Skalnatom, a mala zvlada lanovky, skuste aj na Lomnicku vezu (nie stit) sa nechat dalej vyviezt sedackou, my sme prave tam boli ked syn robil prve krocky, je tam hore cca 15-20 min usek po hrebeni temer po rovinke a tie vyhlady su zase o level vyssie, pohlady uz aj do dolin na druhej strane hrebena - fakt parada. A stale ste na temer rovinke, ziadne krkolomnosti.
Prílohy
Lomnicka_veza_vyhlady.jpg
pohlad z chodnicka pri Vezi
(88.88 KiB) Stiahnutá 5093 krát
Lomnicka_veza_pohlad_na_Lomnicky_stit.jpg
pohlad z chodnika pri Vezi na Lomn. stit
(94.43 KiB) Stiahnutá 5126 krát
Lomnicka veza_vrchna_stanica_lanovky.jpg
pohlad z chodnika spat na hornu stanicu lanovky na Lom.Vezu
(96.18 KiB) Stiahnutá 5083 krát
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert
 
Príspevky: 5099

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: vysoké tatry-kam?

Odoslaťod Dot »

Kirkusa, k Stiavnickym vrchom ti rada dodam info :-)

Ja by som skor uvitala tipy na miesta v Tatrach, kde clovek nemusi kracat v dave. Lebo vsetky tie spominane su rizikove vysokym poctom ludi, cim trasa pripomina skor londynsku Oxford Street...
Bola som tam pred par tyzdnami a najskor som frflala na zle pocasie, no napokon som mu bola vdacna. Ten dazd zvladlo len zopar vytrvalcov milujucich hory. V jediny pekny den, potkynajuc sa o ludi, som mala tendenciu z Tatier zutekat.
Su tie doliny z polskej strany prazdnejsie?

Este som si spomenula, ze s kocikom sa urcite da ist hore Tichou dolinou - len netreba ocakavat, ze clovek dojde k nejakemu "cielu" - dolina je dlha ako rozpravka (tusim 15 km) - prave preto sa na vraj prekrasne Cervene vrchy, ktore clovek najde na jej konci, chystam uz tak dlho. :ashamed:
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert
 
Príspevky: 9889

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Kam s deťmi

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.