Pôrodnica Myjava

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Pôrodnica Myjava

Odoslaťod vladimiraprazen »

dobrý večer ja som bola s Myjavskou pôrodnicou veľmi spokojemá.Bolo tam pre nás všetko v tom momente čo sme potrebovali. Takže veľmi pekne ďakujme za starostlivosť.
vladimiraprazen

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod matazel »

Na Myjave som rodila dvakrát a zakaždým mi robili sekciu.Myslím,že lekárska starostlivost je tu na jedničku.Sestričky sú tiež príjemné aj ked sa niekedy stane,že niektorá tkzvane nema svoj den,ale sme predsa ludia,to sa dá pochopit.Aj sestričky a lekári na novorodeneckom oddelení sú fajn.Jediné,čo by som Myjavskej porodnici vytkla je,že ked príde za rodičkou návšteva,musí sediet na malej studenej chodbičke a babatko sa im ukáže len cez sklenené dvere. :?
matazel

Odoslaťod Magdulka »

matazel píše:Na Myjave som rodila dvakrát a zakaždým mi robili sekciu.Myslím,že lekárska starostlivost je tu na jedničku.Sestričky sú tiež príjemné aj ked sa niekedy stane,že niektorá tkzvane nema svoj den,ale sme predsa ludia,to sa dá pochopit.Aj sestričky a lekári na novorodeneckom oddelení sú fajn.Jediné,čo by som Myjavskej porodnici vytkla je,že ked príde za rodičkou návšteva,musí sediet na malej studenej chodbičke a babatko sa im ukáže len cez sklenené dvere. :?

suhlasim s nazorom a este z vlastnej skusenosti, mne dost vadilo ze je tu slaba podpora dojcenia.. mne ako prvorodicke nepomohli vobec, skor sa mi zda ze uskodili a skoncili sme na umelom mlieku

no a druha vec je ze na Myjave sa hufne vyvolavaju porody, hovoria tomu ze kontrolovany porod, ono to v podstate aj tak bolo ale mna primar presvedcil na porod v 39tt, lebo to uz je normalne donosene dieta, druhy krat uz sa nedam presvedcit, pretoze to bolo skoro, mozno by som aj prenasala, keby som sa nedala nahovorit, maly mi dva dni po porode sustavne spal a vobec sa neprisal a tak sme aj skoncili s kojenim a navyse mi ho tam uricite prikrmovali UM a tvrdili ze neprikrmuju, ale ked mi ho doniesli tak mal pusinku od mlieka a este aj detsky doktor ktory chodi kontrolovat novorodencov sa potom vyjadril ze je moj chlapcek predcasne narodeny :scared: :scared: :scared: :scared: ..
ale inak vsetko ostatne bolo OK a urcite by som tam isla znova
Magdulka
začiatočník

Mood: Happy
Obrázky: 7

Odoslaťod chipsa »

rodila som na Myjave dva krat... prvy krat v roku 2004 a teraz v aprili 2011... s myjavskou porodnicou som maximalne spokojna.. lekarska starostlivost na jednotku, dakujem dr. Krcovi i celemu kolektivu...
v mojom termine bolo na porodnici plno.. nemala som nadstandardnu izbu, ale bola som na roomingovej a nemozem si stazovat... bolo tam vsetko co sme potrebovali...vo vacsine izieb na myjave sa byva po dvoch mamickach..
na rozdiel od prveho porodu, teraz mi maleho dali na brusko hned po porode ako ho pomerali a skontrolovali... a tiez este v ten den mi ho nosili na kojenie, takze sa maly hned pekne prisal... prvu noc sa o maleho postarali este mile pani sestricky z novorodeneckeho, ale od dalsieho rana sme uz boli stale spolu...
sestricky boli zlate, aj ked som uz bola druhorodicka, tak prisli a ukazali kupanie, skontrolovali ci sa maly prisava spravne a aj sa vzdy opytali, ci nie som unavena a ak by som chcela, tak by sa o malinkeho postarali.. niektore sestricky pristupovali k detom cisto profesionalne, ale niektore bolo vidno, ze tu pracu miluju a o deti sa starali s laskou...
akurat kvoli vizitam tam robili mamickam frmol.. ked mala vizita skoncila neskor, potom boli ranajky, od ktorych nas vyhanali, lebo mala byt o 8-ej velka vizita... museli sme cakat na posteliach presne o osmej bez nohaviciek a cele to zoskupenie prislo aj tak az o pol deviatej... toto tam brali nejak moc vazne, normalne som mala pocit, ze ak by sa nahodou deticky zobudili a plakali, alebo by sme ich zrovna kojili, ked by prisla vizita, tak to je velky pruser.. :-)
ale inak davam myjavskej porodnici palec hore :)b
chipsa
začiatočník

Odoslaťod marika131 »

som dost prekvapena z pozitivnych reakcii. ja mam bohuzial negativnu skusenost.
prve dieta som rodila v ilave, nemam nic proti, druhe dieta kedze som sa prestahovala, tak na Myjave.
prenasala som 14 dni a oni to riesili len sledovanim a komentarom "boze to bude velke dieta" a kazdy den 1 tabletkou. ked konecne jednej noci som dostala kontrakcie - sice slabe, sestricka bola dost nahnevana ze musi budit doktora o 3 rano. ten ked sa konecne dostavil tak ma videl 1x v zivote- vedel ze som mu nedala "obalku" - svoho gynekologa som mala az z Dubnice, tak prve co urobil tak po mne stekol ze kolko som pribrala ze ako sa mu ma potom pracovat!!!! prisaham to povedal, revala som na izbe dalsie 2 hodiny. ked konecne doslo k bodu tlacte tak sa mi to akosi nedarilo, vysla hlavicka - dieta modre a dalej nechcelo ist -ze malo zalomene rucicky. napriek mojmu usiliu neslo dalej a navyse som stracala dych - mam astmu naco som ich niekolko krat upozornila!!!! stracala som vedomie- vela veci mi uz vravel neskor moj muz - nemali nachystany ani kyslik, pytali sa muza kde mam spreje na astmu. zobrala som posledny sily na tlacenie, doktorka tahala malu za jednu rucku co sa jej podarilo nahmatat, sestricka rychlo kohosi volala na pomoc, druha sestricka mi doslova skocila laktom na brucho za co jej som jej nesmierne vdacna a dcerku vytiahli. mala 4,550kg/53cm, nedychala, vyklbili jej ruku,este mesiac bola zlto/modro/cervena. nasledovalo dlhe obdobie rehabilitacii a podobne.
co sa tyka neskorsej starostlivosti, tiez som nebola spokojna. voda tepla/vlazna a to len cca o 7-8hod, ked sa minul bojler mali ste smolu.
ked bola vizita a mal ju ten "pan doktor" tak len otvoril dvere a ked zbadal mna "neobalkovu" tak sa otocil a odisiel. az neskor ma prisla skontrolovat ina p.doktorka.
ked som sa pytala pri obede mamiciek, tak sa mi priznali ze je to verejne tajomstvo a kazda nieco "dala"
co sa tyka sestriciek tak to musim pochvalit, aj chodili a utesovali ma ze mala uz dycha a da so to poriadku, ze im je luto ako som si vytrpela, ci nieco neptrebujem,.... VSETKA CEST SESTRICKAM
marika131

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Pôrodnice Trenčiansky kraj

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.