Pôrodnica Trenčín

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Pôrodnica Trenčín

Odoslaťod marge » Ut 05.Apr. 2011 11:11

V Trenčíne som rodila v roku 2010. Bolo to tretie dieťatko, s dlhším odstupom po prvých dvoch. Prístup personálu pôrodnice bol vzorný, mladí lekári veľmi starostliví, pôrod v pohodičke, aj manžel stihol. Pôrodnica je krásna, moderne vybavená, kto si ešte spomenie na návštevy v prievane na bočnom schodisku cez dierkované plexisklo pred rokmi (dodnes tam je)... zvlášť ocení moderný priestor pre návštevy vo vestibule. Tiež uvolnenie režimu na odd. šestonedelia - možno je to zásluha súčasného pohodovejšieho primára, za MUDr. Chovanca s nami sestričky inak cvičili, pred vizitami sme si pripadali ako v kasárňach.

Podpora dojčenia - veľmi slabá. Mamička s prvým dieťatkom na spoločnej izbe sa veľmi vytrápila, žiadna systematická pomoc sestier (česť jednej výnimke!), dieťatko síce cmúľalo, ale nepilo, bez problémov na novorodeneckom oddelení bábätko dokrmovali Nutrilonom. Pri prepúšťaní boli zo šiestich detí dokrmovaných takto dve alebo tri.

Bábätko bolo treba "svietiť", takže kojenie na novorod. oddelení, len vo vymedzených hodinách ako za starých čias (vrátane 6 hodinovej nočnej pauzy !, za výrok roka by som označila "vy tiež predsa v noci spíte a nechodíte do chladničky vyjedať"). Pri fototerapii sa kojenie na povel dá ešte pochopiť, ale v tomto režime pracuje aj oddelenie s drobcami s nízkou pôr. hmotnosťou a s nedonoseniatkami, u ktorých by BFH nemocnica práve mala podporovať prikladanie a dojčenie často, podľa potreby, a nie budenie bábätka v režime ktorý vyhovuje asi jedine sestričkám na oddelení. Sestier je na oddelení nedostatok, zháňanie mamičky práve plačúceho zobudeného drobčeka som tam zažila len raz.

Pôrodnicu odporúčam, pre prípady vážnejších komplikácií je dobre vybavená, zvážajú sa sem deti aj z okolných pôrodníc. Tak či tak, treba zaťať zuby a vydržať, tých pár dní sa dá prežiť aj noc na preležanej posteli vŕzgajúcej pri každom nadýchnutí a pri zasvietenom svetle.
marge

Založený: St 30.Mar. 2011 21:09

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod vanitka » Po 11.Apr. 2011 16:39

Pripájam sa aj ja, mama 3 detí, všetky tri narodené v Trenčíne, všetky tri sekciou. :-)
Ja mám s TN pôrodnicou relatívne dobré skúsenosti a ako tak čítam odpovede pána primára, hádam sa to ešte zlepšilo od decembra 2009. :lol: Hlavne ma zaujalo, že partner môže byť pri mamičke aj počas sekcie, keď sa na to manžel pred rokom pýtal, sestričky skoro skolabovali. :wink: Takisto som nedostala bábo hneď po narodení na brucho, iba som si ho mohla pohladkať (rukou, na ktorej som mala manžetu tlakomera) a prvé prisatie sa konalo až... ani to neviem spočítať, po koľkých hodinách. Teším sa, že pri (možno) ďalšom dieťati to už bude lepšie. :)b
A čo sa týka šestonedelia a podpory dojčenia, pripájam sa k ostatným prispievateľkám - dieťa nosia na dojčenie v trojhodinových intervaloch s nočnou pauzou (a to som ešte musela bojovať, stále sa ma snažili presvedčiť, že som po cisárskom a mala by som sa šetriť...), na roomingu so mnou bola mamička - prvorodička so skôr narodeným spavým bábätkom, ktoré neťahalo a sestričky jej za tých pár dní dali toľko protichodných informácií o dojčení, katastrofa. A tiež mi vadilo také súperenie sestričiek z novorodeneckého a zo šestonedelia, nie sú skoordinované, keď boli vizity, dohadovali sa, ktorá vizita bude prvá.
No a postele sú strašné, vysoké rámy a vnútro vyležané, s jazvou na bruchu sa mi na ne liezlo fantasticky! :?
Ale inak som spokojná a nemenila by som pôrodnicu, možno preto, že to tam už všetko dôverne poznám. :D
vanitka

Mood: Cool
Založený: St 07.Feb. 2007 13:36

Odoslaťod Ronina » Po 09.Okt. 2017 20:26

Svoje dieťa som priviedla na svet v TN pôrodnici len nedávno, kde mi personál počas vyvolávania pôrodu dával pociťovať, že moje rozhodnutie predýchavať kontrakcie na chodbe (aby som nerušila inú matku s dieťaťom, čo už konečne spia na roomingu, kde ma umiestnili po podaní vyvolávačky) je nežiadúce z hladiska toho že: "oni nie sú hotel". Asi o 30 min., keď už bolo zjavné, že naozaj sa niečo deje a asi rodím, ma umiestnili na izbu čakateliek, kde za mnou nemohla ísť dula a ani manžel, ale ani ja som nemohla opustiť túto miestnosť a ísť za ňou. Tak rozhodla PA Jana Betáková (mohutná blondína, bez menovky s citovaním slov pana primára-vraj "dula je len zástupca otecka, tak jej miesto je tam kde aj jeho! vonku na gauči až kým nebudete môcť ísť na sálu")... jej dokazovanie si, že môže i ona byť nápomocná ako mne cudzia osoba rovnako ako dula, bol síce zvláštny pokus, žial už som mala z celej situácie skôr pocit nátlaku a vynútenia si poslušnosti so slovami "musím Vám stačiť ja!". Pôrod prebiehal pritom v ich réžii ako bolo potrebné uvážiť s medikáciou aj polohou na vytláčanie a bez možnosti zvoliť si pre mňa inú pozíciu, lepšiu, či už pri monitore alebo pri vytláčaní dieťatka. Okrikovanie ma o tom ako neviem tlačiť mi ozaj pomohlo už iba sa podvoliť aby ho zo mňa vytlačili oni. Pôvodne som chcela práve pre tieto postupy rodiť v ČR pôrodnici, kde som sa však pre vzdialenosť od svojho bysliska neodvážila ísť. Čo sa týka novorodeneckého oddelenia, až na jednu mladú sestričku boli všetky neustretové a protichodné v informáciách. Čo viedlo nakoniec, že dieťa bolo na flaške viac menej úplne a ja s odsávaním a zápalom som bola prepustená domov. Ako ale čítam v novordenckej správe s dieťaťom: "plne dojčiané"... :-o
Ronina

Založený: Po 14.Feb. 2011 12:41

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Pôrodnice Trenčiansky kraj

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Používame súbory cookie.