Pôrodnica Poprad

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Pôrodnica Poprad

Odoslaťod mikakafka »

Mile maminy!!!!

V Popradskej nemocnici som rodila svojho prveho syna v roku 2007. a tak ako aj potom pri druhom to bolo dost rychle, takze som nic z ponukaneho sortimentu nestihla odksusat!!!
Ale v konecnom dosledku som bola velmi spokojna, ci s personalom, ci s nadst.izbou.Ale dnes po skusenosti s nemocnicou v Kezmarku, by som sla rodit urcite do KK!!Nemocnica sama o sebe je prijemnejsia, nieje tak neosobne obrovska a celkovy pocit z nej bol lepsi.

Mirka
mikakafka

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod adamino12 »

Dobrý deň, ja som rodila svojho synčeka pred rokom vo februári a mám na nemocnicu veľmi dobré spomienky. i kde samotný pôrod som vtedy vnímala dosť zle, lebo som mala pocit, že nejako nechce ísť von. ale mala som príjemnú mladučkú doktorku. ako sa správal ostatný personál ani neviem, lebo som to vôbec nevnímala, ale viem, že dve sestričky mi tlačili na brucho aby sa malý dostal na svet a to mi super pomohlo. na všetky kladené otázky v tomto dotazníku môžem kľudne odpovedať áno, i keď mal malý problém s dojčením, lebo sa nechcel prisať, sestričky mi vždy pomáhali a boli ústretové. na novorodeneckom oddelení boli tiež výborné sestričky až na dve staršie, u ktorých som mala pocit, že keď sa niečo spýtam, tak ako by som ich tým otravovala. akokeby som mala byť už mamičkou minimálne troch detí a vedieť všetko. absolvovala som aj predpôrodný kurz u pani Gutovej a Sarnovskej a vždy som sa tam tešila, lebo bolo aj kopec srandy.
ja som bola spokojná, ale keď má mamička zlú skúsenosť a "podelí" sa s ňou s ostatnými "čakateľkami", vrhá to zlé meno na oddelenie.
adamino12

Odoslaťod mikakafka »

Aj so zlymi skusenostami sa treba podelit, si myslim a ak to vrha zle svetlo, no bohuzial je to tak,ale to snad je v moci sestriciek a doktorov,aby sme tie zle skusenosit nemali:-))))
V PP nemocnici by snad mohli trochu viac venovat rekostrukcii a zprijemnenniu prostredia, lebo aj to zohrava podla mna veeeelku rolu ked mam priviest na svet babo:-)))

Mirka :D
mikakafka

Odoslaťod Tnulienka »

Dobrý deň,
takže moje dojemy s našej veľkej "špinavej" popradskej nemocnice je všelijaké... sú tomu už pekné tri roky, čo som na svet priniesla môjho prvorodeného syna, ale určité spomienky Vám utkvejú v pamäti navždy! Čo sa týka služieb ako partner pri pôrode, či epidurál, bolo to možné za patričný poplatok, avšak ja som to už nestihla, pretože také veci sa vybavujú v predstihu a ja som šla do nemocnice za tzv. "päť minút dvanásť". Personál sa dal zvládnuť, boli empatické sestričky, ale aj také, ktoré prácu už berú skôr ako rutinu a teda odrodiť, raz dva, nech to majú za sebou... Prostredie bolo také bežné nemocničné, balzamom na dušu bolo, že sme na izbe boli po dve a pri obede sme si za stolom vymenili skúsenosti s inými maminkami. Najviac sa mi však nepáčil prístup, čo sa týka podpory dojčenia, nič mi neukázali, len nasilu kojiť, aby sme nemíňali mliečko z banky mlieka. Možno by bolo príjemnejšie predviesť a s určitým motivujúcim a nestresujúcim spôsobom ukázať ako sa to dá bez bolesti, nervozity a aj sĺz pre niektoré maminy. Ja som po príchode z pôrodnice domov dostala zápal a musela sa do nemocnice vrátiť (akútna mastitída) a teda som bola aj operovaná a tak som si dojčenie vôbec neužila! Toto beriem ako veľké mínus!!!
Verím, že tie ktoré pre blízkosť, alebo rôzne iné dôvody si práve vyberú pôrodnicu v Poprade budú spokojné... lebo vonkoncom, radosť z toho voňavého balíčka, ktorý privediete na svet kdekoľvek je taká obrovská, že časom zabudnete na všetko :wink:
Tnulienka

Odoslaťod varticek »

Ja som rodila v pôrodnici v Poprade obe svoje deti – Maťka v roku 2008 aj Kubka v roku 2010. Za tie dva roky sa toho dosť zmenilo, našťastie k lepšiemu, takže sa zameriam na ten druhý pôrod. S personálom na pôrodnej sále som bola veľmi spokojná, ich prístup bol super. Rodila som u mladej pani doktorky Kolekovej (teraz sa už volá Lisoňová), určite ju môžem len odporúčať a aj sestričky boli veľmi milé. Malého mi hneď po pôrode ešte na sále priložili k prsníku (čo pri prvom vôbec nie), ale len na chvíľu a potom som ho videla až na izbe. Priniesli mi ho však za 3 – 4 hodinky (prvého som mala na izbe až po 1,5 dni). Ležala som na nadštandardnej izbe, takže som sestričky videla pomenej – keďže som už nebola prvorodička, tak sa o mňa až tak veľmi nezaujímali, nevadilo mi to však. Keby som bola niečo potrebovala, mala som na izbe telefón. Vadilo mi predovšetkým strašné teplo na izbe, vonku boli práve najväčšie horúčavy, nemocnica by potrebovala určite vynovenie. Myslím ale, že sa práve nejaká rekonštrukcia rozbiehala, takže teraz to už môže byť zase celé inak.
Vo všeobecnosti som nemala nijaký závažný problém a šla by som tam rodiť opäť.
varticek

Mood: Happy

Odoslaťod kasi1 »

Ja som rodila PP porodnici dva krat. Prvy krat pred takmer osmimi rokmi a druhy krat pred siestimi tyzdnami. A mozem povedat, ze za tych osem rokov sa zmenilo strasne vela a co je dolezite, tak k lepsiemu. Rodila som u pani doktorky Lisoňovej a musim povedat, ze je to jedna velmi prijemna a mila pani doktorka, kt. mozem len odporucat. Rodila som v sobotu v noci a prave vtedy tam bol dost velky natresk :lol:
Mala som pri sebe aj partnera, pre ktoreho to bol nezabudnutelny zazitok a ja som bola velmi stastna, ze sa rozhodol byt pri mne. Ked sa maly narodil, mohol ho ist pofotit a aj ked mi ho prikoladali k prsniku bol s nami.
Na oddeleni sestonedelia boli velmi mile a ustretove sestricky a aj lekari a tak isto aj sestricky a lekarky z novorodeneckeho. Jedine, co mi na tejto nemocnici prekazalo bol pristup k navstevam. Navstevam sa nema kde ukazat babatko.
Takze ja som bola velmi spokojna a urcite tuto porodnicu odporucam
kasi1

Odoslaťod suzikuzmi »

DODNES MAM TRAUMU Z MOJHO PRVEHO PORODU!! PRISTUP AJ PERSONAL-NIECO HROZNE!!! SAMOZREJME SA NASLI AJ VYNIMKY! BOLO TO UZ PRED SKORO 16TIMI ROKMI A NASTASTIE UZ MUDR.KRAMAR V TEJTO NEMOCNICI NEPRACUJE!! NIEKTORI DOKTORI SI ZMYLILI POVOLANIE! MALI BY PRACOVAT S "KRAVAMI" V MASTALI A NIE SO ZENAMI!! ZENA,KTORA PRAVE RODI,POTREBUJE URCITE PODPORU A POCHOPENIE A NIE ABY CELY POROD NA NU NERVOZNY DOKTOR VRIESKAL LEBO HO SESTRICKA BOLA ZOBUDIT O POLNOCI K PORODU!! PONAHLAL SA AKO BY CHCEL STIHNUT O 20MIN NEJAKY DOLEZITY SPOJ A PRESNE TAKY TO MALO AJ VYSLEDOK!! ZABUDOL MI BLANU Z PLACENTY VYBRAT A O 2DNI SOM PODSTUPILA CISTENIE,OTVARANIE NANOVO AKO DALSI POROD!! VELMI PEKNE DAKUJEM!!!!! KEBY SOM MALA MOZNOST,VRATILA BY SOM MU TO S RADOSTOU AJ S UROKAMI.CUDUJEM SA ZENAM,KTORE K NEMU CHODIA DO JEHO SUKROMNEJ AMB. JE TO MESIAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
suzikuzmi

Odoslaťod fifalco »

Ahoj. V Popradskej nemocnici som rodila 2x-1.krát v júli r.2009, 2x.-apríli 2011.
1. pôrod bol spontánny, zo zdravotných dôvodov indukovaný, kliešťový.
2. pôrod bol cisárskym rezom.
Manžel mohol byť pri mne pri 1. pôrode, pri cis.reze z pochopiteľných dôvodov nemohol byť :(
Prvýkrát som bola na nadštandardnej izbe, ktorá vtedy stála 16,60 €/noc. V apríli sa mi pre veľký záujem o túto izbu, neušla :ashamed: :blush: :(
V 1. dobe pôrodnej mi pomohlo skackanie na fit lopte, prostredie, v ktorom som sa pohybovala(nadšt. izba), počúvanie príjemnej hudby a hlavne prítomnosť manžela, spojená s masážou chrbta :P :vyplaz: :roll: :X
Dieťatko mi priložili k prsníku prvýkrát do dvoch hodín, resp. po pár minútach od pôrodu :)b
Bábätko bolo po odvážení, odmeraní, obodovaní a nevyhnutných úkonoch prevezené na novorod. oddelenie 8)b :)
Nosili mi ho na dojčenie niekoľkokrát za deň a po mojej rekonvalescencii po dosť traumatizujúcom pôrode(kliešte) aj na noc :mm: :dudel: :flo: :angel: O: :D Pani doktorka A. je skutočný :angel: . Veľa mi pomohla a sestričky mi svojimi cennými radami ukázali, ako sa mám starať o bábo a ako dojčiť :mm: :P :adore:
Naša vďaka patrí hlavne doktorovi D.S. za jeho milý a starostlivý prístup o nás. :)b :hard: :dudel: :cvak: :D :clap: :4: :fl: :fl: :fl: :X
fifalco

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Pôrodnice Prešovský kraj

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.