Pôrodnica Bardejov

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Pôrodnica Bardejov

Odoslaťod Aluska »

Dobry den, rada by som prispela svojimi postrehmi. Babatko sa nam v BJ narodilo v juni. Isla som tam rodit po tom, co som si aj na internete zohnala co najviac informacii o dobrych a vkalitnych porodniciach v mojom okoli, aby bolo aj mne, aj malemu fajn. Aby som neopisovala veci, ktore su spomenute v clanku o nemocnici alebo ktore neviem posudit, tak spomeniem len tie, ktore spomenute nie su alebo s ktorymi celkom nesuhlasim.
Gynekologicke oddelenie (v porovnani s inymi okolitymi nemocnicami) - fajn personal (sestricky aj lekari), fajn prostredie, strava :no: .... nuz, davat zene pred porodom fazulovu alebo kalerabovu polievku ... (a detto na sestonedeli!!!), jedina nevyhoda - pre zeny pred porodom veeeelmi malo moznosti pohybu (1 chodba, schodiska su casto kvoli utekajucim Romkam zamknute a neda sa ist ani do nemocnicneho parku). V clanku je napisane, ze "akceptujú individuálne pôrodné želania. Je však dobré ich ešte pred pôrodom prísť prekonzultovať" - mala som vypracovany "porodny plan" s mojimi zelaniami a predstavami (samozrejme za predpokladu, ze aj ja, aj babtko budeme OK, vsetko bude v poriadku a situacia to dovoli), s ktorym som chcela porodnikov oboznamit. Nestretla som sa s velkym pochopenim, skor ma odbili tym, ze ved porod sa neda naplanovat. Neviem povedat, ako by prebiehal prirodzeny porod, kedze som nahle rodila sekciou (planovala som rodit prirodzene) a ci by sa bolo prihliadalo na moj "plan". Ale predbezny pristup ma zaskocil. :? :? :?
Sestonedelie - fajn personal (sestricky aj lekari), velmi fajn prostredie, mala som smolu, ze laktacna sestra mala dovolenku, bola by sa mi kvoli nadbytku mlieka zisla, ale aj ostatny personal mi pomohol; strava - rovnako ako na gynekologii, podla vacsiny mamiciek dost nevhodna pre tehotne a dojciace zeny; velke pozitivum - aj napriek sekcii nas prepustili uz na 5.den! :)

Celkovo som bola velmi spokojna a dalsi porod planujem tiez absolvovat v BJ. Mozno dovtedy odstrania aj tie male nedostatky. :wink: :wink: :wink:
Aluska

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Aluska »

A este by som chcela odpovedat na otazky :-)
- mohol byť Váš partner s Vami v prvej dobe? - pri sekcii nie, ale pri prirodzenom porode by pravdepodobne bol
- bolo Vás v pôrodnici veľa, málo, mali ste samostatnú izbu/box? - oddelenia boli plne, ale nebolo to neprijemne, na gynekologii sme boli na izbe 3, na sestonedeli 2
- čo Vám v prvej dobe najviac pomohlo? - neviem posudit :idea:
- ako to bolo s bábätkom po pôrode? Priložili ho hneď na bruško? - pri sekcii nie, ale ukazali mi ho
- kedy ste si ho prvý krát priložili k prsníku? - po sekcii ho donesu na pooperacnu izbu zvycajne az na druhy den (ale mozno by sa dalo dohodnut ...)
- kde bolo dve hodiny po pôrode? - nuz, po sekcii na pooberacnej izbe
- kedy Vám ho doniesli? - bohuzial, az v pondelok poobede (rodila som v nedelu vecer), lebo mali aj na gynekologii, aj na sestonedeli rusno (vela porodov naraz) a personal bol dost vytazeny
- bolo na šestonedelí dosť miesta? - ano
- pomohli Vám s dojčením? - ano
Aluska

Odoslaťod ivalebedova »

Ja mám veľmi dobré spomienky na svoj pôrod (júl 2010) a som šťastná, že som rodila v Bardejove, hoci žijem v Košiciach. Začnem teda plusmi:
Mala som úžasného pôrodníka MUDr. Brnušáka, ktorý si o tretej ráno vzal taxík na vlastné náklady :-) a prišiel k pôrodu. Pred aj po pôrode sa o mňa staral, zaujímal sa, trpezlivo ma počúval a bral ma vážne. Naozaj vynikajúci odborník so skvelým ľudským prístupom.
Rodila som v príjemnom tichu noci, len s pôrodnou asistentkou, lekárom a mužom. Žiadny iný pôrod vtedy nebol, takže to bolo intímne, presne ako som chcela. Mohla som sa osprchovať, zapáliť si aromalampu. Pôrodná asistentka bola tiež príjemná, robila si dobre svoju prácu a mňa nechala na pokoji :-). Po pôrode mi syna priložili na prsia asi po 5 minútach, len ho predtým trochu utreli. Takto nás nechali asi 2 hodiny spolu s malým a mužom vychutnávať si zázrak zrodenia. Mňa potom previezli na šestonedelie a syna na novorodenecké na nejaké vyšetrenia.
Sestry na šestonedelí skvelé, na gynde to bolo trošku horšie, ale všetci sme len ľudia. Predsa, tam kde sú bábätká sa asi lepšie pracuje :-)
Prostredie príjemné, najmä na šestonedelí. Bola som na nadštandardnej izbe s dvomi lôžkami, takže tam bola úplná pohoda, súkromie.
Bábätko bolo neustále pri mne, ak som potrebovala nejakú pomoc, vždy mi sestry ochotne poradili, podebatovali. To isté aj lekári a primár.
Rada sem pôjdem rodiť znovu!!!

Mínusy:
Okolo 7.00 odniesli dieťa na novorodenecké, priniesli mi ho až okolo obeda, po tom, čo som sa ho viac krát dožadovala. Dostala som vysvetlenie, že je potrebné urobiť základné vyšetrenia. To sa mi veľmi nepáčilo, bolo to dosť dlho. Potom už bol ale celý čas pri mne.
Strava naozaj zlá, ale hladný zje všetko. Prevažovala mrkva. Veľmi nevhodne volená strava, nerešpektujúca fakt dojčenia.
ivalebedova

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Pôrodnice Prešovský kraj

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.