FNsP J.A. Reimana Prešov - I. GPO - stará budova

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Pôrodnica Prešov

Odoslaťod slasop »

Ja som rodila v prešovskej starej nemocnici už dva krát. Prvý krát spontánne a druhý krát cisárskym rezom. Prvý krát to bolo rýchle ani som sa nenazdala a už bol prvý náš drobček na svete. Tu mi veľmi pomohlo, že mi sestrička navrhla sprchu na uvoľnenie a tak len čo som vošla do sprchy už som z nej aj vychádzala pretože som už rodila. Malú mi hneď po vybratí priložili na prsia. Bol to nádherný pocit. Pocit ktorý je ťažko opísať. Potom ju zobrali, očistili, vyšetrili ju a tak do pol hodinky mi ju priniesli ešte na sálu a priložili k prsníku. O päť dní sme už išli domov. Druhý krát som sa ocitla v pôrodnici po piatich rokoch a to už mesiac pred pôrodom, našemu druhému drobčekovi sa v mamkinom brušku nechcelo rásť. A tak nás nechali v nemocnici na rizikovom oddelení. Tu som si už mohla všimnúť všetky klady a zápory tejto nemocnice. Tých kladov na prekvapenie bolo viac ako tých záporov. Nesťažujem sa na personál - ten sa ku nám správal veľmi dobre, ústretovo, čo sme potrebovali nebol problém, nesťažujem sa ani na jedlo - na nemocnicu až veľmi dobre varili, nesťažujem sa na hygienu - každý deň chodili upratovačky. Na čo sa však sťažujem to bolo 1 WC a 1 sprcha na štyri izby a to spolu asi pre 16 žien. Viete si predstaviť, keď sme na rizikovom oddelení dostali každá infúzie a každá po infúzii potrebovala na WC, čo to pre nás znamenalo? Boj o WC a často krát prekračovanie z nohy na nohu a čakanie v rade pred WC a to isté bolo aj pred sprchou. Ale keď musíš tak musíš. Aj po druhom pôrode cisárskym rezom bolo o mňa super postarané na pooperačnej izbe. Rodila som ráno a malú mi priniesli už o 15hod.. Na druhý deň ráno som už vstala za pomoci sestričky. Bol to tak isto nádherný pocit ako po prvý krát. Ale ešte lepší pocit bol keď som po mesiaci prekročila prach môjho bytu a sadla si do obľúbeného kresla s dobrým pocitom, že som dvojnásobná mamička. Teraz si materskú dovolenku vychutnám plným dúškom. Takže ak by som mala ísť rodiť ešte raz, tak si určite vyberiem znova prešovskú starú nemocnicu a kým budem rodiť tretí krát tak dúfam, že niečo spravia s tým WC a sprchou.
slasop

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod daraPO »

Dobrý deň.Ja som síce v Prešovskej pôrodnici rodila ,ale pred ôsmimi rokmi a v novšej časti(monobloku) a bolo to tiež cisárskym rezom pri Mudr.Kyselom.A nemôžem sa sťažovať na nič.Kedže bola v tom čase voľná aj novovzniknutá nadštandartná izba,tak som ju využila.A bola som tiež spokojná.Teraz čakám druhé dieťatko a už dopredu rozmýšl´ˇlam nad výberom pôrodnice,ale som sklamaná tým hodnotením Prešovskej pôrodnice,hlavne to,že je posledná v Prešovskom kraji-je to smutné.Hádam to všetko dobre dopadne.
daraPO

Odoslaťod wasenarka »

Dobry den.
Musim podotknut, ze tu bola hodnotena a opisana iba stara porodnica.Dokonca aj foto je okrem jednej fotky zo starej porodnice. V monobloku je na kazdej izbe toaleta s umyvadlom.Sprchy su spolocne akurat nadstandardna izba ma svoju sprchu. Je tam krajsie, nesmrdi tam ako na starej porodnici.
Osobne davam prednost novej porodnici t.j monoblok. BOla som spokojna ako s lekarmi, tak so sestrami.Akurat novorodenecke este ma co to dobehnut. Nie vsetky sestry maju ochotu pomoct pri dojceni.Ale inak som za novu porodnicu.
wasenarka

Odoslaťod susanap »

Dobry den, ja som v prešovskej nemocnici rodila 2x ale v starej casti. Obe porody som mala spontanne ale rizikove. Mesiac pred porodom som bola hospitalizovana z dovodu predcasneho porodu. Prvy porod bol v roku 2005 kde som mala vybaveneho osetrujuceho lekara. Otec dietata bol pri oboch porodoch. Soc. zariadenia boli tam v hrozostrasnom stave takisto ako sprchy. Porod som mala rychly kedze som uz bola otvorena takze klistir som pri prvom porode nedostala. Dieta sa mi narodilo so zdravotnymi problemami aj s vysokou novorodeneckou zltackou - mozno preto alebo pre neskusennost sa mi nedarilo prilozit dietatko - preto jej nasadili umele mlieko aj napriek tomu, ze mne sa mliecko v noci tvorilo. Musim povedat, ze bola tam mlada sestricka, ktora rovno povedala, ze ja kojit nebudem nech manzel prinesie um. mlieko. Bola tam este jedna ovela skusenejsia starsia sestricka, ktora pri mne bola mozno aj pol hodinny a snazila sa ma naucit ako kojit. Dieta som napokon kojila 27mesiacov ale keby tam ta sestricka nebola neviem ci by som to zvladla ked ostatne nemali zaujem. Druhy porod bol v roku 2008. S porodom som uz problem nemala s kojenim takisto. Vedela som ako to tam chodi ale dr. som nemala dohodnuteho - porodna sestra bola uplne super.
susanap

Odoslaťod scorpionsart »

Ahojte.. Ja by som v Presovskej porodnici nerodila ani za nic na svete.. Hrozny a arogantny personal,Vecsina DR. ma hroznu povest a ja svoje babo ani seba nechcem vystavit ziadnemu riziku.Mam zname sestricky z novej aj starej porodnice a ani oni sami by tam nerodili :) .Niesom rasistka ,no viete ze ciganky obcas chodia po izbach a kradnu veci ? Taktiez je ich tam velmi pocetne mnizstvo a vecsina z nich su hrozne spinave a doslova zapachaju..Na chodbach sa fajci a cigani maju z cakarni noclaharen ..Zazili sme to s manzelom takze vieme o com pisem.. Ja jedine do KE-Saca alebo mozno do Bardejova.. Nikomu neberiem iluzie o presovskej porodnici,no podla mna by to chcelo Novu Nadstandartnu Sukromnu Porodnicu..Radsej si priplatim za cistotu,profesionalitu Doktorov,usmievajuci sa personal,izby na inej urovni :) ..Niesom narocna ,len znechutena Presovom :) Pekny den Prajem..
scorpionsart

Odoslaťod medolenka »

ja som rodila 2x v starej ...prístup personálu na jedničku ( kedykoľvek opäť by som šla tam)...len tie socialky :ZZ:
medolenka
expert

Mood: Happy

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Pôrodnice Prešovský kraj

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.