Pôrodnica Levice

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Pôrodnica Levice

Odoslaťod hana@redakcia »

Dobrý deň nastávajúce maminy a maminy s aktuálnymi skúsenosťami.
Radi by sme rozprúdili debatu o všetkých slovenských pôrodniciach, čo Vás na nich zaujíma, aké máte skúsenosti, rady, zážitky...
Tak, keď máte chuť sa pýtať, tak sem s otázkami. Keď máte chuť odpovedať, tak sem s odpoveďami, dojmami, skúsenosťami.
Mňa napríklad zaujíma:
- mohol byť Váš partner s Vami v prvej dobe?
- bolo Vás v pôrodnici veľa, málo, mali ste samostatnú izbu/box?
- čo Vám v prvej dobe najviac pomohlo?
- ako to bolo s bábätkom po pôrode? Priložili ho hneď na bruško?
- kedy ste si ho prvý krát priložili k prsníku?
- kde bolo dve hodiny po pôrode?
- kedy Vám ho doniesli?
- bolo na šestonedelí dosť miesta?
- pomohli Vám s dojčením?

(už končím, určite je otázok kopec, to ja len nech sa má diskusia o čom rozprúdiť;-)
hana@redakcia

Skolaaaa

začiatočník

Mood: Tired
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 1
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pôrodnica Levice

Odoslaťod anez »

Ja som rodila v máji minulého roka (2010) tu v Leviciach. Bola som celkom spokojná. Síce som rodila cisárskym rezom, kvôli nepriaznivej polohe dieťatka, ale prístup a starostlivosť boli na celkom dobrej úrovni. Hlavne sestričky a pôrodné asistentky boli veľmi ústretové a ochotné. Asi ako každá mamina pred zákrokom som i ja bola dosť nervózna a v obavách, či všetko dobre dopadne, ale na každú moju otázku mi ochotne odpovedali a snažili sa ma upokojiť. I po pôrode na oddelení boli sestričky vždy ochotné a ústretové. Dieťatko mi nosili na kojenie asi tri dni. Mohla som sa sama neskôr rozhodnúť, kedy dieťatko so mnou ostane, kedy budem mať dosť síl na celodennú starostlivosť o bábo. Jediné čo by som asi chcela pripomenúť bola strava. Bola vcelku jediteľná, ale asi by sa na nej dalo ešte popracovať. No olovranty tu stoja za všetko. Podávajú tu výborný puding a iné zdravé dobroty.
anez

Pozvania odoslané: 0

Odoslaťod svirka007 »

Dobrý deň. Ja som v levickej pôrodnici rodila v decembri 2007. A ako som sa tu dočítala pribudli novinky. Napríklad ja som sa mohla osprchovať iba po klystíre (inak viac by som asi ani nestihla, pretože som mala dosť rýchly pôrod), počas pôrodu bolo všetko super, milé sestričky, ktoré poradili, povzbudili a takisto výborný pán doktor, s ktorým sme si stihli povedať aj pár vtipov...:-)) Keď už bol malý na svete, ukázali mi ho, sestrička ho vzala na odmeranie, odváženie, atď. Potom mi ho priniesli a uložili do postielky vedla mňa. Bol pri mne asi polhodinku a vzali ho na novorodenecké oddelenie. Sestrička mi oznámila, že zatial sa oň postarajú kým si ja oddýchnem po pôrode. Po tom čo ma sestrička odviezla na izbu som asi tak dve hodinky oddychovala, prišla druhá sestrička a vzala ma do sprchy, vrátila som sa na izbu, povedala mi, že sa nemusím báť, malý je v poriadku a prinesú mi ho ráno, dovtedy si mám oddýchnuť a vyspať sa. Na izbe so mnou bola ešte jedna rodička, ona rodila o dve hodiny skôr ako ja. A vzhladom na to, že sme boli obe prvorodičky, boli sme plné nadšenia a šťastné, tak namiesto spania sme sa do polnoci rozprávali. Na druhý deň ráno mi doniesli malého, ukázali ako mám kojiť, prebalovať, večer mi ukázali ako malého kúpať. Potom som sa o neho už starala ja. Sestričky boli velmi milé, chodili na kontrolu či niečo nepotrebujeme, či je všetko v poriadku. Vzhľadom na to, že malý dostal novorodeneckú žltačku, boli sme v nemocnici o niečo dlhšie. Ale dva dni pred Štedrým dňom sme prišli domov. So stravou to vtedy bolo celkom dobré, ale naozaj pudingy na olovrant, tie boli najlepšie. Takže s touto pôrodnicou som bola velmi spokojná, ak by som mala druhýkrát rodiť, tak znova si vyberiem Levice. Pozdravujem všetky mamičky :o)))
svirka007

Odoslaťod ema991 »

Ahojte, ja rodila v Leviciach nedávno - 6. február 2011 a bola som celkovo spokojná. Bola som síce v nemocnici od 1.2. (to bol môj termín a keďže som bola prvorodička, tak to bolo povinné) na gynekologii, tam to bolo v pohode. Sestričky boli milé, doktori v podstate tiež, až na to, že ked som im v noci hovorila, že mám bolesti každé 4 minúty, poslali ma "na pásy" a keďže to neboli vraj kontrakcie, mala som si pospať. Ale tak dá sa to, ked zaspávate a každé 4 minúty máte kŕče? Ráno ma už brali na sálu. Tam to bolo dobré. Manžel prišiel medzi tým, ako mi robili všetky veci potrebné pred tým (holenie, klistír) a bol so mnou cca od 10.30 - čo bol príchod na sálu až do 16,40 - čo som odchádzala so sály. Počas prvej doby som mohla aj jesť aj piť, mohla som sa voľne pohybovať podľa mojich potrieb, striedala som ležanie, sedenie na lopte, státie,... no proste všetko čo ma napadlo a myslela som si, že mi to uľaví. Pôrodná asistentka bola veeeeľmi milá a snažia sa mi pomôcť. Samotný pôrod bol v pohode, doktor bol milý. Malú mi hneď ukázali a šli ju pomerať a vyšetriť. Ako to urobili, dali mi ju hneď k prsníku a potom mi ju nechali v postielke vedľa mňa po celý čas. Manžel bol stále s nami. Na šestonedelí boli tiež milí, bola tam jedna veeľmi milá sestrička, taká strašia pani, ale hotový anjel. Večer mi dcérku na hodinku priniesli a v noci som sa v pohode vyspala, na stále mi ju dali ráno o 5,00 a odvtedy bola stále so mnou. Inak mi dali na výber, či ju chcem mať pri sebe aj v noci, alebo až od rána.
Jediné, čo by som im zazlieval je to, že nezistili, alebo mi nepovedali, že malá mala zlomenú klúčnu kosť :?!?:
Inak som bola veľmi spokojná
ema991

Odoslaťod janasidlovska »

Dobry den. Ja som rodila v auguste 2010. Rodila som tyzden po termine, takze som musela byt pred porodom na rizikovom, co sa mi velmi nepacilo, kedze som sa citila dobre. Ale doktori ma chceli mat pod kontrolou :angel: Pri porode bol so mnou manzel, ktory mi velmi pomohol. Je velmi dolezite mat pocas porodu ustretovych a chapavych ludi. A tu je tazko hodnotit nemocnicu globalne, pretoze ja osobne som mala moznost stretnut skvelych ludi, ci uz sestricky aj doktorov,ktorym patri moje velke DAKUJEM. Ale zial stretla som aj sestricky, ktore neboli prave najprivetivejsie. Dcerku sme mali pri sebe 2 hodiny po porode a potom ju zobrali na vysetrenia asi na 3 hodiny. A potom uz bola cely cas so mnou na izbe ( na moju ziadost) Dost ma prekvapilo zaobchadzanie niektorych sestriciek na novorodeneckom s babätkami :no: Mne ako aj ostatnym mamickam behal po chrbte mraz, ked sme videli ako ich prenasaju, balia... Prijala by som intenzivnejsiu komunikaciu z ich strany o stave, prebiehajucich vysetreniach, atd. Ja som bola na nadstandarnej izbe, s ktorou som bola spokojna. Na ostatnych izbach su vysoke postele, na ktore vyliezt po porode a potom vstavat k babätku je dost bolestive. Ja som si zobrala nadstandarnu izbu aj kvoli tomu, aby s nami mohol byt manzel, pretoze v pripade, ze ste na klasickej izbe, mozu pribuzni vas ako i babätko vidiet len cez okieno. Comu celkom dost dobre nerozumiem, pretoze na nadstandarne izby moze ist ktokolvek. Myslim si, ze vzdy je co zlepsovat a nie vzdy je to o peniazoch. A ci by som do Levic isla rodit znovu? Neviem, asi ano.
janasidlovska

Odoslaťod markizazLV »

Dobrý deň, aj ja som mala možnosť rodiť v Leviciach, na jeseň v roku 2010. Ako prvorodička som veľa o pôrode nevedela. Môže si žena naštudovať veľa literatúry, ale skutočnosť je vždy iná.
Pôrod som mala plánovaný, kedže som ležala v nemocnici po termíne. Klystír som dostala automaticky, nikto sa ma nepýtal či ho chcem alebo nie. A neviem o tom, že by sa vôbec niektorej ženy pýtali. Samozrejme, že je to lepšie z hygienických a zdravotných dôvodov, ale na výber nedávajú.
Rodila som 8,5 hodiny, rátam to od čípku (vyvolávačky) ktorý mi dali na vizite až po narodenie môjho dieťaťa. Bolesti som mala také silné (dostala som 2 flaše oxitocínu) , že som celý ten čas hopsala len na fitlopte, pretože som sa pre tie bolesti nemohla ani postaviť. Pôrodná asistentka mi nejako zvlášť nepomáhala, ani ma nepodporovala. Musela som si to tam odtrpieť sama až do vtedy, kedy prišiel môj manžel. Toho som zavolala asi 2 hodiny pred narodením nášho dieťaťa. Skorej som ho zavolať nechcela, lebo som si myslela, že mi aj tak nepomôže. No bola to škoda. Predsa len mi bol oporou, hlavne aj pri samotnom tlačení. Celý ten čas som nemohla piť ani jesť.
Po narodení môjho dieťaťa mi ho ani neukázali, hneď ho zobrali na ošetrenie, oblečenie. Dokonca sestrička čo ho ošetrovala nechcela ani, aby môj muž toto fotil. Až ja som nástojila na tom, potom mohol fotiť. Keď si urobila svoju prácu, tak potom mi dieťa priniesla, vraj skúsime či sa prisaje. Strašne som sa potešila, no keď ho „priložila“, lepšie povedané natlačila na prsník, tak dieťatko začalo strašne plakať a ona povedala „asi nechce“. No to je jasné, že nechcelo, keď ho takýmto nešetrným spôsobom na mňa natlačila. Keďže som bola prvorodička a o tomto som nevedela nič, nejako som to neriešila. Potom bolo bábätko celé dve hodiny pri mne, ležalo na tom vyhrievanom pultíku. Potom ho zobrali, mňa odviezli na izbu a dieťatko mi priniesli až ráno o 5. Tiež som nevedela, že som ho mohla mať už vtedy pri sebe.
Izbu som mala zaplatenú nadštandardnú na šestonedelí. Tu musím podotknúť, že za celý ten čas, čo som tam ležala mi sanitárky ani raz neumyli záchod či sprchu alebo umývadlo, neutreli prach!!! Len umyli zem a to bolo všetko.
Čo sa kojenia týka :mm: , neviem o tom, že je tam nejaká laktačná sestra. Sestričky tam boli milé, no s kojením mi nikto nepomohol. Vlastne áno, dali mi pre dieťatko fľašu a domov sme odchádzali bohužiaľ s umelým mliekom. Čiže moje skúsenosti s týmto , ešte veľa by sa mali učiť čo sa podpory kojenia týka. Oni zvolili pre nich jednoduchší spôsob - fľašu a mali pokoj.
Inak mi ukázali ako dieťatko okúpať, prebaliť a pod. Čo by som vytkla ešte sestričkám je to, že keď dieťatká brali na vyšetrenia a mamičky vtedy neboli na izbe, nikomu nič nepovedali, neinformovali, kam ich berú, tak isto keď ich priniesli nepovedali či vyšetrenie dopadlo dobre. Určite by dieťatká nemali nosiť poukladané na sebe na rukách, je to dosť nebezpečné !!! Nechápem, ako toto môže oddelenie dovoliť.
Čo sa stravy týka, dalo sa. Veď čo by sme chceli od nemocnice :wink: .
Najpozitívnejšie na mojom pobyte v pôrodnici (okrem narodenia môjho dieťaťa :dudel: ) bol prístup môjho pôrodníka a doktorky Veroniky Hoesovej, ktorá pracuje na šestonedelí. Nim dvom patrí veľká vďaka.
Keď to tak zhrniem, ak by sa odstránili nedostatky v podpore kojenia, v ústretovosti na pôrodnej sále, bolo by to fajn. Ale ono je to hlavne aj o tom, na akých zamestnancov rodička natrafí...
Napriek týmto nedostatkom by som aj svoje druhé dieťa chcela rodiť v LV. Hlavne kvôli svojmu skvelému pôrodníkovi a aj preto, že tu bývam. Snáď sa do vtedy podmienky troška zlepšia :) .
markizazLV

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Pôrodnice Nitriansky kraj

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.