Pôrodnica Nitra

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Pôrodnica Nitra

Odoslaťod hana@redakcia »

Dobrý deň nastávajúce maminy a maminy s aktuálnymi skúsenosťami.
Radi by sme rozprúdili debatu o všetkých slovenských pôrodniciach, čo Vás na nich zaujíma, aké máte skúsenosti, rady, zážitky...
Tak, keď máte chuť sa pýtať, tak sem s otázkami. Keď máte chuť odpovedať, tak sem s odpoveďami, dojmami, skúsenosťami.
Mňa napríklad zaujíma:
- mohol byť Váš partner s Vami v prvej dobe?
- bolo Vás v pôrodnici veľa, málo, mali ste samostatnú izbu/box?
- čo Vám v prvej dobe najviac pomohlo?
- ako to bolo s bábätkom po pôrode? Priložili ho hneď na bruško?
- kedy ste si ho prvý krát priložili k prsníku?
- kde bolo dve hodiny po pôrode?
- kedy Vám ho doniesli?
- bolo na šestonedelí dosť miesta?
- pomohli Vám s dojčením?

(už končím, určite je otázok kopec, to ja len nech sa má diskusia o čom rozprúdiť;-)
hana@redakcia

Skolaaaa

začiatočník

Mood: Tired
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 1
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pôrodnica Nitra

Odoslaťod silvika077 »

Môžem povedať, že som bola spokojná so všetkým.Všetci boli milí , dobre sa starali o mňa a samozrejme aj o moje dvojčatá.
Jedinú výhradu by som mala a to kvôli sprchám .No viem, že už prešli rekonštrukciou. :wink:
silvika077

Pozvania odoslané: 0

Odoslaťod chaarliizee »

Moje spomienky na pôrod v NR nie sú pozitívne. Vystihla som veľmi nepríjemného doktora, možno preto, že bol zobudený počas nočnej služby. To už neviem. Ale o to horšie skúsenosti som mala so sestričkami. Sú veľmi nepríjemné a arogantné. Česť výnimkám. Pri ďalšom pôrode sa určite rozhodnem pre inú nemocnicu.
chaarliizee

Odoslaťod mirkafertalova »

Ja mam iba pozitivne skusenosti s nitrianskou porodnicou.Ci lekari rovnako aj sestricky boli velmi mili,ustretovy, vsetko mi vysvetlili. S novorodeneckym to bolo trosku horsie,bo som bola po sekcii a nemala som mlieko, tak mi maleho dokrmovali roztokom az tak, ze z neho grckal a nechcel sa vobec prisat, ale aj tento problem som si vydiskutovala a po 4 dnoch po sekcii sme boli doma :D
mirkafertalova

Odoslaťod elka74 »

ja som bola veľmi spokojná. od predpôrodnej starostlivosti až po šestonedelie. nemám nič čo by som vytkla.
elka74

Odoslaťod palculienkastellka »

Ja som bola v pôrodnici v Nitre veľmi spokojná. Od samotného pôrodu, cez starostlivosť o bábätko, starostlivosť o mňa - mám len príjemné spomienky. Sestričky boli veľmi milé. Na izbe sme boli len dve. Druhé bábätko chcem rodiť tiež v Nitrianskej pôrodnici.
palculienkastellka

Odoslaťod ketrin1211@gmail.com »

Ahojte ja som bola spokojná s nitrianskou nemocnicou. dobre sa o nás starali. sestričky a doktorky nám pomáhali a radili nám ked sme sa niečo potrebovali opýtať. ked budem rodiť druhé dieta tak určite v Nitre.
ketrin1211@gmail.com

Odoslaťod hena23 »

dobry den
1.porod -pred 6 rokmi- manzel pri orode mi pomahal aj pri 1.dobe porodnej.samotny priebeh rychly, vsetko prebehlo OK.
2.porod - pred 2 rokmi- planovana sekcia, bola vsak neplanovane o jeden den skor. bola to cistakatastrofa. zohnat anesteziologa bolo priam nemozne, skoro som tamporodila normalne aj ked som nemohla. v poslednej sekunde ma uspali aj ked som mala planovanu len lokalnu anestezu. pri porode problemy, po orode tak isto. velmi zle spominam. pri tom len stacil keby pan dr. radsej nemenujem ma len trosku pocuval a dal mi termin aspon opar dni skor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
hena23

Odoslaťod zitajonesB »

Ahojte:-)
rodila som v NR prvy krat a urcite sa tam este vratim:-)
pozitiva:
- mily personal, ako pri porode, tak na sestonedeli
- prijemne a ciste prostredie
- pocas 1.doby porodnej som bola na izbe sama, mala som k dispoz. sprchu, postel, loptu, dokonca Dr. vravel, ze nakolko je tu malo mamiciek, mozem si zavolat manzela aj skor, nie iba pri porod...skoda vsak, ze mi to nenavrhla sestricka, ktora sa o mna cely cas pred porodom starala ;-)Dr. tam totiz prisiel cca. 1 hod. pred porodom (teda pred 2.dobou porodnou;-))
- starostlivost o babatka na novorodeneckom, poradia, vysvetlia, ak ste prilis unavene,postrazia vas pokladik, my sme mali problem s bruskom cca. 2.den, hladkali sme, cvicili sme, napapane, odrggnute a stale moje maciatko plakalo, sestricky mi s nou velmi pomohli a tiez mi ju na par hodin vzali pod svoj odborny dohlad a vtedy som si za 3 hod. neskutocne oddychla :-)
- starostlivost o nas mamicky na sestonedeli, aj niekolkokraty za den sa prisli spytat, ci je vsetko v poriadku alebo ci nieco nepotrebujeme
- vybavenie "nakupneho kocika" v ktorom sme mohli prevazat babatka
negativa:
- neprakticka a nepohodlna porodna postel, nemala ani drziaky na ruky,ani na nohy, poleziacky bez uchytiek je to nie prilis ok, esteze tam bol pri mne manzel, vyuzila som ho ako drziak;-)
- nevhodna strava pre mamicky s malymi babatkami (vajicka natvrdo, strukovinova polievka, kapustovy salat, pomazanky s cibulou...a potom aby babatka nbeboleli bruska...)
zitajonesB

Mood: Cool

Odoslaťod evina57 »

Mala som planovanu sekciu,no krpcek sa vypytal o 3 dni skor. Sluzbu mal moj gynekolog,takze porod super. Dopredu som sa informovala o anesteze,zevraj som si mohla vybrat spinal alebo celkovu ale ked uz bolo potrebne,cely personal zacal hrat na city,tak som si dala predsa spinal. Na izbe som bola asi po 4 hodinach od porodu,pretoze rodilo vela zien. Personal bol super ale iba mlade sestricky,stare boli arogantne. Napr. maly plakal a az poslednu noc mi sestricka povedala,ci chcem aby maly zomrel! ked mu nedavam vodu..a pritom spolubyvajucej to nekazala,tak ja neviem ako to maju. A ked bola vizita,mala som vodu schovat..Rozhodne pojdem rodit znovu do NR ale to uz budem na podobne situacie pripravena :-)
A este nieco - dopredu nehovoria matkam,ze deti maju navstevu,co ma "dorazilo",pretoze tam prisla osoba,ktoru som tam nechcela.
evina57
začiatočník

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Pôrodnice Nitriansky kraj

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.