Pôrodnica Michalovce

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Pôrodnica Michalovce

Odoslaťod Katherine148 »

Rodila som sice este v roku 2009 ked tam este bol dostatok lekarov, neviem ako je to tam teraz, ale ked vtedy zacal moj porod a odtiekla mi voda, manzel ma priviezol a najprv nastalo siahodlhe spovedanie pri prijati...sestricka mi kladla rozne otazky tykajuce sa tehotenstva, mojho vzdelania a tak a ja som cely ten cas stala pri dverach s tecucou plodovou vodou, bolo to trocha neprijemne :no: , kedze som prvykrat rodila a nevedela som co sa bude dalej diat. Manzel pri porode nastastie bol po cely cas aj ked to netrvalo dlho, pretoze mi napichli infuziu hned po tom, co ma pripravili na porod.V tom case som na sale rodila len ja, mali sme pripraveneho lekara, ten bol celkom fajn a babatko som videla chvilu :)b , ked ho poocistovali a zabalili, potom az na izbe, ked som sa trocha vyspala :sleepy: .Po porode bolo zrejme medzi ostatnymi detmi, no aspon si to myslim, s dojcenim mi v nemocnici velmi nepomohli, skusenosti som nemala a sestry mi toho vela nepovedali, dieta odoberali aj ked bolo na prsniku konecne prisate...zial dojcit sa mi doma dlho nepodarilo, pre problemy s rozrananymi bradavkami sme to potiahli len 3 mesiace. Teraz sa pripravujem na svoj druhy porod a dost rozmyslam o zmene porodnice...aj ked aj tu sa to vcelku dalo vydrzat, kedze som mala nadstandardnu izbu...no uvidime...vsetkym mamickam v ktorejkolvek porodnici zelam vela stastia pri porodoch, hlavne nech su nase deticky zdrave... V:)
Katherine148

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pôrodnica Michalovce

Odoslaťod jajuliatko »

Pekný deň. Moje skúsenosti s pôrodnicou v Michalovciach sú veľmi dobré. Rodila som v decembri 2010. Do nemocnice som prišla ked som už mala kontrakcie, bolo to moje prvé bábo, tak som nevedela do čoho idem. Ale. Super bolo, že som si zavolala svojho doktora, ten ma hned pozrel, skonštatoval že tam ostavam a rodime. Prešla osm všetkymi ceremoniami cez administrativu, potom priprava na pôrod (teda klistir a tak). To prebehlo všetko ok. potom už som išla na sálu, kde som čakala, kým sa to celé poriadne rozbene. Setrička bola zlatá,. stále chodila a pýtala sa ako mi je a ako čast su kontrakcie. Jednu chybičku to snad malo, že mi sami od sebaneponukli že maju lopty a neviem ake všelijake pomocky. lae mohla som si pochodovať po sale. ako som chcela. mne ale aj tak napichli infuzku, tak že loptu by som aj tak nevyužila,ale ponuknuť mohli, napr. vraj aj hudbu možu pustiť, a to tiež neponukli. ale neva. Profesionalita doktorov bola suprová. myslim že môžem aj priamo povedať, že pri mne bol dr. Kuchta. Tiež ma stale chodil komtrolovať. Ked to všetko začalo, prišiel aj slúžiaci doktor. Vďaka bohu že došiel aj on, lebo drobec mal šnuru okolo krku, tak ho museli na silu vytlačiť. To bol sice velmi neprijemny zažitok, ale ak by tam neboli obaja, tak neviem neviem, či som teraz taka štastna ako som V:) . Po samotnom pôrode sivas ešte nechajú na sále asi tak 2 hodinky, a potom nastupuje pokus o posadenie sa a prevoz na izbu. To ale u mna zlyhalo a odpadavala som im tam, tak som si tam poležala pod dozorom ešte skoro celu noc. Baby, ak idete rodiť večer, zoberte si niečo na jedlo, elbo ja osm jedla len na obed pred porodom,a potom až do skorych rannych hodin som hladovala. Na sale som jesť nič nemohla, ale ak vas po tych 2 hodinkach odvezu na izbu, tak bude radi, že niečo spapkate, človek je riadne vyčerpany a čokoladka padne vhod. Inak babetko mi sice hned po narodeni na hrudnik nepriložili, ale ked ho obliekli tak mi ho pridniesli ukazať. Mna ešte dllho šili, tak som si ho nechcela ani zobrať ku sebe na ruky, ale inak by ho dali. Izby boli fajn. Ja som bola na nadštadardnej, kde som bola sama a veelmi som si to pochvalovala. pol dna som stihla byť aj na spoločnej izbe, a ked som si po asi 20 hodinach bez spanku chcela pospať, branili mi v tom dve pani, ktore neskutočne chrapali. Tak že byť sma na izbe je uplne super. aj som sa tak nehambila pred nikym, lebo naučiť sa kojiť, tak to matura :rol8: WC na izbe sice nebolo, ale sprcha uplne stačila, lebo aj tak som sa stale hned osprchovala. Kedže som tam bola v decembri, vonku strašna kosa. ale na izbach bolo teplo. sice dosť bolo citiť aj prievan od okien, ale zima nebola. Akurat na tych spoločnych WC, tam to fučalo o stošesť, a v tej sprche ak sa mate vyzliecť a namočiť, tak to bolo dosť neprijemne. Inak všetky sestričky zlatučke. Detičky nosili o 6tej, 9, 12, 15, 18, 21, o polnoci, a potom zas až rano o 6. na izbe boli tak hodinku. Sestričky (teda väčšina) mi aj velmi pomohli, a ukazovali čo ako mam robiť. Ja ako na nadšt. izbe som ho mohla mať pri sebe, ale ani sama som nechcela. nezvladla by som to. Detičky ešte potom skušali dokrmovať, či sa poriadne napapali. čo si mylsim že je fajn, lebo ked ešte nevie od mamičky, tak by akurat hladovalo. a zoberte si so sebou aj klobučiky na kojenie, je do velmi dobra pomocka na začiatok. babätko sa skor chyti. Tak, to je moja skusenosť, a ak to mam zhodotiť komplexne, tak som určite skopojna, a nabuduce pojdem zas do MI. Veľa šťastia buduce mamičky. V:)
jajuliatko

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Pôrodnice Košický kraj

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.