Pôrodnica Sanatórium Koch

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Pôrodnica Sanatórium Koch

Odoslaťod hana@redakcia »

Dobrý deň nastávajúce maminy a maminy s aktuálnymi skúsenosťami.
Radi by sme rozprúdili debatu o Všetkých slovenských pôrodniciach, čo Vás na nich zaujíma, aké máte skúsenosti, rady, zážitky...
Tak, keď máte chuť sa pýtať, tak sem s otázkami. Keď máte chuť odpovedať, tak sem s odpoveďami, dojmami, skúsenosťami.
Mňa napríklad zaujíma:
- mohol byť Váš partner s Vami v prvej dobe?
- bolo Vás v pôrodnici veľa, málo, mali ste samostatnú izbu/box?
- čo Vám v prvej dobe najviac pomohlo?
- ako to bolo s bábätkom po pôrode? Priložili ho hneď na bruško?
- kedy ste si ho prvý krát priložili k prsníku?
- kde bolo dve hodiny po pôrode?
- kedy Vám ho doniesli?
- bolo na šestonedelí dosť miesta?
- pomohli Vám s dojčením?

A ak hľadáte informácie priamo od pôrodnice, prečítajte si jej profil v Sprievodcovi pôrodnicami - Pôrodnica Sanatórium Koch

Ak ste v tejto pôrodnici rodili, budeme radi, ak jej dáte "cumlíkovú známku".
Na našom fóre už k novootvorenému sanatóriu bežia dve ďalšie diskusie Koch opat otvoreny? a Pôrodnica Koch.
hana@redakcia

Skolaaaa

začiatočník

Mood: Tired
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 1
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pôrodnica Sanatórium Koch

Odoslaťod PPP »

Ja som bola veľmi spokojná nie pre ten komfort, to mi, priznávam, bolo tak trochu jedno, aj keď prostredie je príjemné, nepripomína nemocnicu. Hlavne tam nie je žiadny nemocničný puch, takže ma absolútne nechytala klasická nemocničná nervozita.
Personál bol úžasný, kompletne všetci, nezažila som jedinú nepríjemnú osobu. Ešte aj tie upratovačky boli perfektné. A neexistuje tu klasické čoro-moro pred vizitou, žiadna nervozita, upratovanie, schovávanie vecí, ak práve dojčíte alebo raňajkujete, nikto vás neženie do postele, vizita prebehne formou rozhovoru a priania skorého zotavenia, často sa pýtajú na Vašu spokojnosť.

Ja som ako lev bojovala o možnosť porodiť prirodzene, hoci som mala za sebou dve sekcie. A čuduj sa svete, hoci ma všade zrušili, len som to spomenula, a nikoho moje dôvody nezaujímali, tu sa so mnou nielenže bavili, ale do poslednej chvíle mi dávali šancu, zvažoval to primár aj riaditeľ, diskutovali so mnou, nechali ma na moju žiadosť čakať až po termíne, nikto ma nezastrašoval, každý chápal ešte aj to, keď som sa tam pred sekciou nakoniec zosypala a bulila ako malá, na stole som sa celá triasla... Aj vtedy mali pochopenie. Proste to nešlo, pôrod sa nerozbehol, už to bolo riskantné. Nikto ma do ničoho nenútil, diskutovali sme o našich názoroch ako partneri. Po pôrode si ma opäť prišli všetci skontrolovať a dokonca nás pustili ako po normálnom pôrode, keďže sme boli v poriadku. Jednoducho mi dali na výber, či už chcem ísť domov, je to moje štvrté dieťa, zotavovala som sa výborne, maličká takisto.

Dohodnúť sa dá na všetkom a bez nepríjemných ksichtov, napríklad som dostala o pár infúziek menej, pretože som bola celá dopichaná, žily nespolupracovali, tak ma už nechceli viac trápiť. Klystýr dávajú, len ak chcete, tie remene mi povedali, že sú tam, ak by bolo treba, alebo to niekomu vyhovovalo, ale rodička má nohy voľne. Návštevy sú povolené celodenne, strava nič moc, to súhlasím, sestričky úžasné, ani raz som ich nemusela volať, prišli, keď počuli dlhší plač, ponúkli pomoc.

Uznávam, že sa nemôžem vyjadriť k prirodzenému pôrodu, nebolo mi dopriate, ale tak či onak som tam s nimi komunikovala dosť a dosť, aby som videla, ako jednajú. A to je pre mňa to podstatné, nie nejaký drevený nábytok.

Komunikacia je, aspoň pre mňa, veľmi dôležitá. A cením si ich prístup o to viac, že prvotná reakcia bola samozrejme sekcia, ale potom si ma vypočuli, moje dôvody ich zaujímali a snažili sa to riešiť.
Skrátka sa o mňa skvele starali po celú dobu, bola som veľmi spokojná.
PPP

Pozvania odoslané: 0

Odoslaťod VIERAT »

Ja som rodila v u Kocha v auguste 2011. Aj keby som chcela, tak im nemam co vytknut, dokonca aj varili dobre :) Personal nemocnice od lekarov az po upratovacky bol mily a ustretovy. Chodili sa pytat niekolkokrat denne, ci nieco nepotrebujeme, ci uz porodne asistentky, alebo sestricky z novorodeneckeho oddelenia. Ja som v inej nemocnici nerodila, ale v nemocniciach som bola hospitalizovana uz niekolko krat, a co sa tyka pristupu personalu, neda sa to absolutne porovnat. Vybavenie izieb, takisto, ale to nie je vobec take dolezite, ako ten pristup. Suhlasim, ze cena je dost vysoka, ale ja som si povedala, ze do coho ineho by som mala investovat, ak nie do porodu svojho dietata. Pre mna to bolo velmi dolezite, aby som sa tam necitila, ako ze tam obtazujem, ze som vobec dosla, a toto sa aj splnilo, cize tie peniaze vobec nelutujem, oplatilo sa.
Pri porode aj pred nim bol cely cas so mnou pritomny moj partner. Porodne asistentky aj lekari sa s nami rozpravali, ako so starymi znamymi, vobec sme tam necitili nejaky odstup. Babatko mi hned po porode polozili na brusko a dali ho prisat. Na chvilku ho odniesli, ale znova mi ho vratili a potom uz bolo stale so mnou. V case mojho porodu sme rodili tri naraz, co je tu dost nestandardne, ale vsetci sa tvarili v pohode a rozmiestnili nas na saly a cakacku tak, aby sme kazda mali co najvacsie pohodlie. Saly su tu samostatne, cize sa nestane, ze by sa tam stretli viacere rodiace zeny naraz. Je pravda, ze tam nie je vela priestoru, ale na mna to posobilo velmi dobre, ze to nie je nejaka obrovska miestnost so stolom uprostred. Potrebovala som aj pomoc s dojcenim, pretoze malinky sa nechcel prisat, ale sestricky sa velmi snazili mi pomoct a casto sa chodili pozerat, ako nam to ide a poradit, ako na to :)
Navstevne hodiny su od cca 10tej do 21 hod. A moze prist hocikto priamo na izbu. Na izbe som bola sama, hoci bola s dvomi lozkami, ale vraj sa snazia davat po jednej osobe na izbu.
Nikto vam tam o 6 rano nezasvieti svetlo nad hlavou a nezacne hrmotat s metlou okolo kovovej postele, tak aby to co najviac buchotalo... a podobne.
Som maximalne spokojna a porodnicu Koch mozem iba odporucit.
VIERAT

Odoslaťod MarienkaT »

Dobry den, chcela by som sa Vas opytat, tie, ktore ste uz rodili u Kocha, kolko ste platili? Lebo vidim ze porod stoji 1200 (prip. 1500 Eur). Je tam vsak este nejaky doplatok za hospitalizaciu pocas tych 7 dni po porode? (alebo neviem teda kolko dni sa zostava v porodnici po porode?) Ja mam predpokladany termin porodu 15.7.2012, a zatial by som chcela rodit u Kocha. Ake su vase odporucania? Koch alebo radsej statna porodnica? Dakujem.
Moj lekar je Mudr. Mares, ale je velmi strohy a malovravny, vela sa od neho nedozviem, ak sa nepytam. Nastastie zatial nemam ziadne problemy pocas tehotenstva, takze sa nemam zatial na co stazovat. Akurat by som ocenila trocku dlhsi cas venovany jednej pacientke, a nie take rychle vybavenie ako "dalsi prosim" ked uz si to platim, tiez viac informacii, ak by som si sama nestudovala knizky, tak vlastne by som asi vela nevedela. Takisto take informacie ako o nejakych cviceniach pre tehotne, prehliadke porodnice, pripadne o inych veciach, ktore Koch ponuka v cene som sa nedozvedela, ak by som sa sama nepytala, ale ktovie, ci este neponukaju aj viac, len o tom neviem, a kedze neviem co, nemozem sa na to konkretne ani opytat. Skoda.
MarienkaT

Odoslaťod Lesna zienka »

Pravdu poviem, dosť sa čudujem ak je niekto ochotný zaplatiť za takú starostlivosť, akú ponúkajú v sanatóriu Koch až 1500 Eur. Z hľadiska štandardu je úroveň rovnaká ako v troch veľkých bratislavských špitáloch, prínosom sú len pekné kachličky v kúpeľni a epdidurál v balíku. Za tú cenu by som si predstavovala rešpektovanie individuálnych požiadaviek, napr. pôrod vo vani alebo alternatívnu polohu, o tom sa však ich internetovská stránka nezmieňuje, miesto toho je tam neuveriteľná óda na nástrih, z ktorej je zrejmé, že ho spravia každej žene, aj bez jej súhlasu, ktorá im ešte za to zaplatí 1500 Eur! Ženy, za takú cenu môžete rodiť aj v Rakúsku napr. v Hainburgu.
Lesna zienka

Odoslaťod VIERAT »

Marienka, neplati sa za hospitalizaciu. Ak chces prehliadku, robi ju vrchna sestra, maju na to presne urcene dni a cas. Zavolaj si na recepciu, resp. ak tam chodis k lekarovi, informuj sa osobne na recepcii, vsetko ti vysvetlia.
Lesna zienka, ja by som napriklad v Hainburgu rodit nechcela, kedze neviem po nemecky, a predpokladam, ze nie som jedina, co neovlada tento jazyk. Koch sice poskytuje "rovnaku uroven sluzieb" ako ine ba nemocnice, ako hovoris, papierovo... Ale skutocnost je uplne ina. Ako som uz pisala, pre mna bol velmi dolezity pristup personalu, a tie peniaze mi za to stali. Jednoducho existuju ludia, co su ochotni si za toto zaplatit :) Podla teba asi nepochopitelne, ale pre mna to bolo vyslobodenie, ze som nemusela ist do klasickej nemocnice :)
VIERAT

Odoslaťod Lesna zienka »

Ja si rozhodne stojím za tým,čo som napísala.
Keby som mala zaplatiť za pôrod 1500 Eur, tak ho nemienim absolvovať na chrbte s vyvesenými nohami a s nástrihom, ktorý bol urobený napriek môjmu nesúhlasu.
Čo je dobré na tejto nemocnici okrem pekných kachličiek v sprche? Aká je pridaná hodnota?
To čo píšu o sebe na Internete zaváňa zastaranými praktikami.Nie je tam ani zmienka o pôrodnom pláne.
Lesna zienka

Odoslaťod kabyram »

...
Naposledy upravil kabyram dňa , celkovo upravené 1 krát.
kabyram

Odoslaťod ZuzanaGall »

Ahojte,

rada by som tiez pridala informácie o porodnici.

1. manžel bol so mnou odkedy nás prijali do porodnice až do samotného porodu.
2. mala som samostatnu izbu, myslim, ze v čase ked som rodila nas bolo celkovo 7 v porodnici
3. sprcha
4. babatko zobrali asi na 5 minut prec, sestricka ho osetrovala rukavicami, manzel bol cely cas pri nej. nasledne mi malu prilozili a ostala so mnou 2 hodiny na sale. potom ju zobrali na nejake vysetrenia, ale nasledne mi ju priniesli na izbu. odvtedy bola prakticky stale so mnou.
5. s dojcenim mi pomohli, ukazali, aku polohu mam mat pri dojceni

Moj celkovy dojem z porodnice bol vyborny... sestricky boli mile, lekari sa chodili pravidelne pytat na moj stav aj na to ako sa ma malinka. co sa tyka mlieka, kontrolovali aj mne, ci ho mam dost, stale sa ma pytali, ci sa mala prisava, ci nepotrebujem s niecim pomoct.

moj dojem je taky, ze ak by som bola v klasickej nemocnici, uz by mi davno urobili cisarsky, lebo som sa otvarala velmi pomaly.

tuto porodnicu mozem iba odporucit.

ahojte
ZuzanaGall

Odoslaťod Janka_ »

Ahojte nemáte niekto info, alebo neviete ako riešia prípadné komplikácie po prepustení domov, ešte v rámci šestonedelia? Riešia to oni? Umožnia mať bábätko pri sebe? Alebo len adresujú na jednu z nemocníc?
Janka_

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Pôrodnice Bratislavský kraj

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.