Pôrodnica Bratislava Kramáre

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Pôrodnica Bratislava Kramáre

Odoslaťod cottoncandy » St 27.Júl. 2011 22:34

Ahojte,
ja som rodila na Kramároch 1.7.2011, takže mám čerstvé skúsenosti a poviem vám, že sa nemám na čo sťažovať, chválim celý personál na oddelení šestonedelia aj novorodeneckom, všetci boli ochotní a milí a pomáhali, ako sa dalo. Rodila som s vyvolávačkou,čiže ma hospitalizovali o deň skôr, mala som čas sa tam popozerať. Ok, viem, že mnohým môže vadiť prostredie, čo si budeme hovoriť, ošumelý, zastaralý nábytok a pod., ale my, čo sme prešli intrákovou výchovou, sa nesťažujeme. Pre mňa je oveľa dôležitejší prístup sestier a lekárov.
Môj pôrod bol veľmi rýchly, od prvej kontrakcie trval len dve a pol hodiny, čiže som sa na čakačku nedostala, preto neviem posúdiť, či by manžela ku mne pustili na prvú dobu pôrodnú...samotný pôrod našťastie stihol a oceňujem, že nás potom nechali aj s bábätkom dve hodiny samých na pôrodnej sále a mohli sme si vychutnávať spoločné chvíle...samozrejme boli vedľa a keď sme niečo potrebovali, ochotne všetci pomáhali...malú mi k prsníkom prikladal manžel v podstate pár minút po pôrode, len čo ju prehliadli a priniesli späť :) po uplynutí dvoch hodín na sále mohol manžel sám zaniesť malú na novorodenecké a mne ju doniesli po šiestich hodinách, samozrejme pýtali sa, či ju chcem mať na noc, alebo si chcem oddýchnuť - bola so mnou odvtedy hneď celé štyri dni, postieľku som ani nepoužívala (iba ak som išla do sprchy alebo najesť sa, tak som tam malú na chvíľu položila), spala so mnou v posteli, nebol to problém ani počas vizít
ako prvorodička som sa bála, že mi nikto neukáže, ako zaobchádzať s bábom a dojčiť, ale obavy boli zbytočné, dojčeniu tam venujú veľkú pozornosť, všetko mi poukazovali, aj ako malú obliekať, prebaľovať, kúpať...a čo nepovedali, na to som sa pýtala...treba len otvoriť ústa a spýtať sa, oni sú tam na to, aby pomohli...
...pôvodne som chcela ísť na nadštandard hlavne kvôli wc a sprche na izbe, ale nakoniec som zostala na štandarde...na izbe sme boli štyri, uznávam, je to dosť veľa, ale dá sa to prežiť...wc a sprchy boli vždy čisté a voľné, nestalo sa mi, že by som musela čakať
cottoncandy
začiatočník

Mood: Happy
Založený: St 08.Dec. 2010 13:30

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod keziah » Št 12.Jan. 2012 13:29

Na kramaroch som rodila koncom decembra 2011. V zasade to vidim tak, ze pokial ste disciplinovana a posluchajuca rodicka, persnonal je k vam mily a uzijete si klasicky nemocnicny porod so vsetkymi rutinnymi zasahmi.
Ak vsak mate o svojom porode vlastne predstavy, zrejme narazite na problemy. Z mojho porodneho planu respektovali akurat nezavedenie kanily, nepodavanie oxytocinu v 2. dobe porodnej, dotepanie pupocnika. Co nerespektovali- napriek mojmu nesuhlasu som bola dotlacena do rodenia na chrbte s vyviazanymi nohami, babatko mi po dotepani pupocnika odniesli prec na vysetrenia (i ked je to trochu aj moja chyba, lebo lekarka z novorodeneckeho porodny plan asi nevidela a ja som po porode nemala energiu argumentovat lekarke, ze arpagovej skore sa da robit aj na tele matky a ze si babo nezelam hned po porode odmerat atd.....). Sice po vysetreniach mi syna doniesli naspat na 2 hodky, ale v zavinovacke, v polohe na chrbte bolo nasledne prikladanie k prsniku aj kvoli tomu o nieco komplikovanejsie. Mozno keby som si babo vyzliekla a polozila hole na seba (mala som so sebou aj deku, ciapocku a ponozticky), tak by nefrflali, ale po tom, ako ma pocas porodu prevalcovali a musela som tlacit na chrbte som bola natolko zdecimovana, ze som uz nemala energiu ist "proti prudu". Po prevoze na izbu mi babo doniesli asi az po 2 hodinach, lebo sa muselo "vyhriat", co sa mi tiez nepacilo a po manzelovi a sestrach som sa babatka domahala, nech mi ho donesu cim skor.
Na sestonedeli aj na novorodeneckom je inak personal v zasade fajn, ale nepacilo sa mi mnozstvo vizit, napr. detska v momente, ked mi po niekolkych hodinach uspavania konecne syn tvrdo zaspal (ked som ho pri vyzliekani kvoli vazeniu zobudila, plakala som spolu s nim) a samozrejme "oblubene" gynekologicke, ked sme aj 20 minut lezali bez nohaviciek v posteli a dufali, ze sa nam nezobudia babatka a nezacnu plakat.
Nastasie syn bol uplne v poriadku, takze nas pustili domov o den skor.
Moji dvaja raráškovia, 7/2008 a 12/2011
keziah
expert

Založený: Pi 11.Júl. 2008 15:36

Odoslaťod gilmoregirl » Št 17.Júl. 2014 22:38

Ja som rodila na Kramároch pred mesiacom t.j. jún 2014. Celkovo som bola spokojnejšia ako pri prvom pôrode v Ružinove a každopádne odporúčam túto pôrodnicu.
Nemala som zazmluvneného žiadneho lekára. Bola som prijatá na 8.posch. ako potermínová ale, 3 dni so mnou v podstate nič nerobili /nastúpila som na víkend a to v piatok/ stále mi vraveli, že mám na CTG kontrakcie /ja som ich pociťovala len ako také sťahy ale nie bolestivé/ a že ako druhorodička počkajú, že sa to možno rozbehne samo. Po víkende v pondelok mi konečne dali tabletku na vyvolanie pôrodu. Našťastie mi zabrala, a o hodinu ma presunuli priamo na pôrodnicu.
- k osobe pri pôrode: Aj napriek tomu, že sme na izbe čakateliek boli v tom čase len dve maminy tak mi nebolo ponúknuté, že môže byť pri mne už vtedy partner(aj keď ja som tam dohromady strávila na tej izbe možno 1 hodinu, lebo našťastie pôrod bol rýchly). A celkovo mi takmer nikto nič nepovedal, že čo a kedy sa bude diať a nasledovať, čo mi teda dosť vadilo.
- k pôrodnému boxu: Po nevyhnutných úkonoch (CTG, sprcha, klystír, kontrola na koľko som otvorená...) som bola presunutá na pôrodný box, kde mi pichli PEDU, a odtiaľ som už vlastne išla s bábätkom, nakoľko pôrod bol ozaj rýchly.
Ako negatívum k pôrodnému boxu by som možno vytkla len to, že je tam troška málo súkromia, nakoľko tam bol ešte jeden hneď vedľa, a oddelené boli len takou nepriehľadnou preskelenou stenou a závesmi, takže zvukovo izolované neboli.
Pôrodný box nebol nejaký extra moderný podľa môjho názoru (pri prvom pôrode som bola na modernejšom).
- k tomu čo pomohlo najviac v prvej pôrodnej dobe: mne osobne nič, lebo pre mňa to bol jeden obrovský frmol, stále ma naháňala taká nepríjemná sestrička, aby som išla tam, a na WC, do sprchy... ale v podstate ma nejak neinformovali, že čo sa bude diať.
Pozitívum: V izbe čakateliek som ale zahliadla fit loptu, ktorá bola k dispozícii.
- ako to bolo s bábätkom po pôrode? Priložili ho hneď na bruško: Bábätko mi hneď po očistení a po tom ako ho partner pofotil, priniesli a priložili na telo a na prsník. Toto bol pre mňa najúžasnejší zážitok z pôrodu! Bábätko aj s partnerom boli pri mne celé 2 hodiny po pôrode. Každú chvíľu nás chodila pozerať sestrička z novorodeneckého, či sa bábätko správne prisalo, a či sme v poriadku. Chodili aj pôrodné asistenky pozerať a kontrolovať, či je všetko ok.
- odd. šestonedelia: ja som bola na nadštandarde, miesta tam bolo, aj keď bolo dosť plno. A izbu na nadštandarde každopádne môžem len odporúčať, videla som ako je to na štandardnej izbe.
To čo tu píšu iné maminy s vizitami, tak to sa nezmenilo doteraz. Každý deň 2 až 3 vizity + novorodenecká, takže naozaj, ak sme nevliezli do sprchy hneď pred 6:00 ako chodili sestričky budiť, tak potom až okolo 10:00 po všetkých vizitách sa dalo ako tak vydýchnuť.
Nám sa napríklad páčilo aj to, že bábätko bolo možné návštevám ukázať priamo, a mohli si ho aj chytiť. V iných pôrodniciach je to len cez sklo (aj keď chápem, že to nie z hygienického hľadiska až taká výhoda).
Obrázok

Obrázok
gilmoregirl

Založený: Po 27.Jún. 2011 9:10

Odoslaťod miminkaa » Po 21.Júl. 2014 11:10

ahojte
rada by som sa informovala o porodnici na Kramaroch :)
v Novembri mam termin porodu a rozmyslam medzi 2,porodnicami,
Ruzinov alebo Kramare.
chcela by som mat malicku po porode stale pri sebe , viete mi poradit ?
boli ste spokojne? dakujem za radu.
Mata :D
Obrázok
miminkaa

Mood: Happy
Obrázky: 2
Založený: Pi 18.Júl. 2014 12:37

Odoslaťod katkamamca » Št 04.Sep. 2014 17:14

ahoj gilmoregirl,

velka vdaka za najaktualnejsie info. v decembri sa chystam prave na Kramare a nastastie mam nastudovaneho dost vela. uvidim, co sa mi z mojich predstav podari vybavit, ale ako citam, niektore veci treba vydupat a byt obrnena aj v takej chvilke, ako je porod. nuz, chce to asi naozaj dobru psychicku podporu nejakeho cloveka mimo nemocnicneho personalu na porodnej sale, ktory sa neda odradit a vie pomoct mamicke vydupat, co potrebuje.

nema niekto skusenost, ako to funguje cez Vianoce, pripadne na novy rok? hadam sa mi podari tomu vyhnut, ale clovek nikdy nevie..
Obrázok
katkamamca

Mood: Tired
Založený: St 03.Sep. 2014 15:01

Odoslaťod egiginka » Po 07.Dec. 2015 16:05

Nikdy viac:( nehorazne drze a surove a neludske spravanie sestier na sale, nechavali ma hodinu na ctg a pozerali serial:(, Vzivote som sa nestretla s tam neochotnym personalom a hlavne neludskym. To co sa slubovalo na obrazkoch a ze nemocnica ma a robi, tak neni to vo vela veciach pravda . Nespokojnost s vedenim porodu. Jedine co hodnotim pozitivne; tak, ze dieta bolo prilozene, Roming in na izbach a celkovo som bola spokojna s novorodeneckym a aj nadstandardom kde som bola ubytovana. Na novorodeneckm sa snazili o podporu kojenia, oproti personalu na sale, iny svet. Uz nikdy viac, radsej si zaplatim, keby som tam mala rodit este raz asi by som hlavne jednu sestru dokopala za reci co viedla, za to, ze po kls. Nechcela mi dat toaletak, za klamanie za to, ze ignorovala monitor a skoro ublizila mojmu dietatku. No fakt neprajem najhorsiemu nepeiatelovi.
egiginka
začiatočník

Založený: Ut 24.Sep. 2013 12:30

Odoslaťod reika » St 09.Dec. 2015 20:59

Najhoršie na Kramároch bolo, že mi poplietli krvnú skupinu, čo mohlo dopadnúť dosť zle, lebo mi chceli dať transfúziu, nakoniec neviem či zabudli, alebo sa mi zlepšil stav, mi našťastie nič nedali. Keď som sestre oznámila že na správe mám zlú krvnú skupinu, len mi to perom prepísala a v ostatných správach aj pre bábätko to už nikto ani len neprepísal.

Nepáčilo sa mi, že som počas prvej doby pôrodnej nemohla byť s partnerom, keď som to veľmi potrebovala, dopredu mi bolo povedané že na izbe čakateliek byť nemôže kvôli súkromiu ostatných rodičiek, čo som akceptovala a myslela som si že aspoň na chodbu za ním budem môcť vyjsť, čo mi bolo dovolené na 15 minút, potom už nie, nakoniec som sa s ním nemohla vidieť ani medzi dverami a sestry ho nepríjemne poslali preč.

Taktiež boli dosť nepríjemné sestry v pôrodnom trakte, napríklad keď mi pustili plodovú vodu a keď ma presunuli na pôrodnú sálu a v bolestiach som si zbierala veci z čakatelskej izby, odtiekla mi voda na zem a ako v škôlke som bola pokarhaná že či mám vložku, aj keď som ju mala, nehovoriac o poznámkach ktoré sestra mala k množstvu mojich vecí. Keď som poprosila či by mi nezvýšili polohovateľné pôrodné kreslo, bolo mi povedané že sa mám posunúť vyššie. Keď mi pichali analgetiká, nikto ma nevyšetril a 5 minút na to som začala rodiť, takže najkrajšie chvílky po pôrode som v podstate prespala, keďže analgetiká začali fungovať až po pôrode a nemohli mi preto dcérku položiť na telo.

Rátala som s tým, že lekár nechá po pôrode bábätku dotepať pupočník, ževraj sa to tak robí stále, tak som sa ani nepýtala, no nestalo sa tak.

Tiež je zaujímavé že každý v tej nemocnici vám povie niečo iné, napríklad jedna lekárka povie že treba dať hypermangán, druhá že nie, lebo to vysušuje kožu, všade vám povedia nejedzte citrusy a na raňajky dostanem pol pomaranču.

Na oddelení šestonedelia som mala hneď po vizite ísť na ultrazvuk, nestihla som ani nakojiť a prebaliť, a na ultrazvuk som čakala chvíľu pred dverami, vnútri mi povedali že si mám sadnúť, keď prišiel lekár, divil sa že čo tam robím a poslali ma do ďalšej miestnosti, sem prišli ďalšie lekárky, ktoré sa takisto divili čo tam robím a kto ma poslal, predo mnou zobrali ďalšie tri pacientky a nakoniec sa zľutovali a zobrali aj mňa.

Nemôžem však iba nadávať, napríklad sestry z novorodeneckého oddelenia boli zväčša milé a ochotné poradiť a pomôcť, taktiež sestry na oddelení šestonedelia boli veľmi milé a ľudské. Lekári v pôrodnom trakte boli tiež veľmi milí a sympatickí, taktiež jedna veľmi milá sestrička, asi záleží na tom na koho práve natrafíte. Veľmi príjemná pani psychoprofylaktička, dobre zorganizované prednášky, bola som dobre informovaná. V pôrodnici bol akurát dosť nával ale našťastie som bola na dvojitom pôrodnom boxe sama. Bábätko bolo 2 hodiny po pôrode s manželom vedľa mňa a priniesli mi ho po pár hodinách na izbu. Bola som na nadštandardnej dvojlôžkovej izbe.

Vo všeobecnosti by som pôrodnicu odporučila nenáročným rodičkám, okrem tých zopár vecí čo mi vadili bolo všetko v pohode, ja sama by som však asi nabudúce šla asi ku Kochovi, aj keď so zazmluvneným lekárom je to aj na kramároch celkom fajn.
reika

Založený: So 05.Dec. 2015 17:49

Odoslaťod Vivat Benovsky » Po 30.Okt. 2017 10:33

ide to tu?
Vivat Benovsky

Založený: Po 13.Aug. 2007 18:14

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Pôrodnice Bratislavský kraj

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Používame súbory cookie.