Pôrodnica Lučenec

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Pôrodnica Lučenec

Odoslaťod gava »

Tak teda si ja začínam debatu o pôrodnici v Lučenci, hned na začiatok musím napísať, že som bola veľmi spokojná čo sa týka pôrodných sestier tak aj sestier ktoré sú na oddelení po pôrode.
No a čo sa týka odpovedí na otázky tak začnem tým že ja som partnera pri sebe nechcela, rodilo nás v tej istej dobe pomerne dosť no keď som rodila ja bola som v boxe úplne sama, čo som šťastná lebo si vôbec neviem predstaviť ako by to bole keby niekdy vedla mňa stonala ďalšia nastávajúca mamička :no: . Určite mi najviac pomohlo predýchavanie kontrakcíí, čo je podla mňa veľmi dôležité vedieť ako , ako aj dýchanie a tlačenie pri samotnom pôrode, chodila som na predprípravu, bez nej by som to mala určite omnoho ťažšie.
Bábetko mi priložili hneď po pôrode, ale potom mi ho vzali a doniesli na kojenie až po 7 hodinách čo ma rozrušilo , lebo som si ho samozrejme chcela prikladať hneď po tých dvoch hodinkách, čo sa musia stráviť na pôrodnej sále, ale sestričky mi povedali, ked som si ju pýtala, že musí byť v inkubátore nakoľko som rodila v oktobri a boho už chladnejšie. Inak sestričky na detskom oddelení boli tiež veľmi milé vysvetlili mi aj dojčenie a strarostlivosť keď prídeme domov.
Takže na záver zhrnutie: bola som so všetkým spokojná len mi vadilo, že mi malú doniesli na kojenie až po tých 7 hodinách.
gava

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod januliatko28 »

Ja som bola s Lučeneckou pôrodnicou tiež spokojná. Spokojná som bola s doktorom, s lekárkou, ktorá ma zašila tak super, že som vôbec nemala problém s boleťou štichov ani so sedením. Boli super aj sestričky, na novorodeneckom aj pri pôrode. Jediné, čo ma tak trochu sklamalo, bolo to, že mi nedovolila sestrička zavolať ku pôrodu manžela. Mal absolvovanú aj prípravu, kúpený odev, ale vraj je nás veľa na sále ( bola som tam len ja a ešte jedna pani), tak nemôže prísť. Malého mi tiež na kojenie doniesli až večer, rodila som na obed, ale to neriešim. Trošku som si zatial pospala, oddýchla som si, kojenie sa mi pekne rozbehlo. Takže celkové moje zhodnotenie: Spokojnosť a odporúčam túto pôrodnicu aj ostatným mamičkám.
januliatko28

Odoslaťod Adulienka126 »

Ahojte!
Tak mňa to len čaká a kedže som z Lc budem rodiť tu.
No ja som počula dosť zlé veci ale aj dobré tak neviem. Neviem si z toho urobiť názor. Ja by som si chcela k pôrodu zobrať priateľa alebo maminu ešte neviem a tiež by som si chcela vybrať pôrodníka.
Chcela by som sa opýtať keď chcem k pôrodu priateľa platí sa za to?
mne by tiež nevadilo keby mi malé dali až tak pozde predsa si treba po tom aj oddýchnuť a načerpať sily však už potom bude na oddych málo času :D
Adulienka126

začiatočník

Odoslaťod gava »

Ahoj, no plati sa ked tam chcete mať niekoho ale neviem kolko, a mne vadilo, ze mi malu priniesli tak pozde kôli kojeniu , lebo takto mi prišlo mliečko az na tretí den , verím tomu ze za iných okolnosti by prišlo skôr.
gava

Odoslaťod Adulienka126 »

gava ja som počula od veľa mamičiek , že im mlieko prišlo až po troch dňoch a nie každá rodila tu. Tých pár hodín o tom veľmi nerozhoduje to sa musí proste postupne naštartovať. Takto nám to vysvetľovala aj zdravotná sestra na cvičení aby sme sa nezľakli....
Adulienka126

začiatočník

Odoslaťod schamka »

Adulienka - prve prilozenie sa ma uskutocnit ihned po porode najlepsie do pol hodiny. Ak dieta nema take zdravotne problemy, ktore brania tomu, aby mohlo byt s matkou, tak preco to neumoznit? Aky je na to dovod? Poznas vyhody bondingu?
schamka

www.menejstatu.sk

expert

Mood: Tired

Odoslaťod Adulienka126 »

Schamka priložia ti ho hneď po narodení ale druhý krát ti ho donesú pozdejšie a myslím že keby bolo strašne hladné tak aj skôr.
Ja som tam nebola ale mám okolo seba dosť známych čo tam rodili a nemali s týmto problém.
Taktiež poznám mamičky čo rodili v B.Štiavnici a tam asi skorej donesú bábo a mali ten istý problém. To proste bábo musí rozťahať :D chápete každá sme iná a každej to mlieko ide inak.... ale v tom to nie že po pôrode nekojí žena čo ja viem každé dve hodiny ... skôr sa to mliečko rozprúdi keď je žena hlavne už trošku oddýchnutá a nie je už v takom strese ale to je len môj názor. Mne by to tak vyhovovalo.
Kedže čakám prvé tak to objektívne neviem zhodnotiť ale som človek ktorý sa na takéto veci vypytuje pretože ja chcem byť pripravená na všetko som taký bojko tak ma napadajú všelijaké veci. A o tomto som sa rozprávala so sestričkou, ktorá robí predprípravu na pôrod. A ona hovorila že je to bežná vec že mliečko má prísť do troch dní problém by bol keby neprišlo po tých troch dňoch...
Adulienka126

začiatočník

Odoslaťod Dasika »

rodila som v Lučenci pred 2 a pol rokmi. musím pochváliť MUDr. Braunsteina - bol naozaj ľudský. neviem, ako inac to povedat. ja som sa porodu velmi bala a aj vdaka jeho pristupu som to zvladla. aj sestricky na oddeleni boli mile, aj nejaka poradkyna o dojceni bola na izbe :D . ja osobne som manzela k porodu chcela, bola ta moznost za priplatok, ale ocinko sa nam z toho vyzul a odmietol sa zucastnit :drop: po porode mi malu odniesli a vratili mi ju uz oblecenu - ziadne prikladanie a kojenie, mozno som si mala o to zaziadat, ale nejako mi to v tych bolestiach a unave nenapadlo - doktor ma prave zasival, tak mala pocula ako prve moje zjajknutie od bolesti :lol: trosku mi prekazala klima na izbach - bola rovno nad detskymi postielkami a bolo nam povedane, ze sa nesmie vypnut - tak sme si k kolegynami mamickami prenasali postielky na noc k nasim velkym posteliam. netusim, kedy mi malu po porode priniesli - rodila som v noci a bolo to urcite na druhy den a potom uz zostala so mnou. bola moznost odlozit si dietatko naspat na detske oddelenie, ak bola mamicka unavena. takze sme sa kojili kedy sa malej zachcelo a dari sa nam kojit doteraz. bolo zaujimave, ze malu neokupali - az na stvty den, ked isla domov, po porode ju len utreli a obliekli. ale nevadilo mi to - skor sa mi to pacilo, mala taku jemnu kožu.
takze - bola som spokojna :-)
Dasika

Odoslaťod macina_svk »

Ahojte maminky, budúce maminky.
8. 3. 2016 som rodila v nemocnici v Lučenci a idem sa s vami podeliť o svoje skúsenosti s touto nemocnicou.
Takže s pôrodnicou všeobecne som bola maximálne spokojná.
Ja som muža pri pôrode nechcela ale keby áno po absolvovaní prípravy a s poplatkom niečo cez 30 eur by to možné bolo.
Rodili sme naraz dve maminky, každá v inom boxe, ale ani som to nevnímala. Neskôr sme boli aj spolu na izbe najprv samé dve a potom k nám dali ďalšiu maminku.
Keď sa malá narodila umyli ju, obliekli, keďže bola noc a dosť zima a priložili mi ju na 5 minút. Potom ju odniesli a nasledujúci deň mi ju doniesli 3krát na kojenie. Po 24 hodinách mi ju doniesli a už bola so mnou po celý čas.
Pôrod som mala ok, prirodzenou cestou, rodil ma Dr. Stieffel. Prístup lekárov aj sestričiek bol super, aj napriek tomu, že bolo v ten deň veľa rodičiek a pôrodnica bola plná, mala som pocit ako by sa všetci starali len o mňa. :)
Tak isto na oddelení šestonedelia nemám čo vytknúť, starostlivosť super, sestričky ochotné a milé. Domov sme odišli plne kojení. :)
Jedna vec ma však veľmi sklamala a to bolo nerešpektovanie môjho súkromia. Áno, viem, že som nebola na nadštandardnej izbe a že sme boli na izbe 3, ale boli to maminky, čo boli tiež po pôrode, preto som sa pred nimi necítila hlúpo ani trápne. Problém nastal, keď mama jednej spolubývajúcej (sestrička na inom oddelení), priniesla do našej izby jej manžela.
Jednak mi bolo viac než nepríjemné, že ma len pár hodín po pôrode, zničenú a polonahú pri kojení mojej dcérky očumuje cudzí chlap a po druhé som sa cítila ukrivdená pretože môj priateľ mohol vidieť našu dcérku len cez sklo asi dve minúty a mňa na chodbe len chvíľu, zatiaľ čo pani, ktorá má v nemocnici rodinu, mohla mať svojho muža na izbe cez dve hodiny a takto narúšala naše súkromie.
Keby som ja chcela, aby ma partner a mama prišli pozrieť na izbu, musela by som si zaplatiť nadštandardku, len pre to že v nemocnici nemám protekciu.
Veľmi ma to mrzí, lebo okrem tohto bolo všetko ostatné na 1* a dovolila by som si povedať, že nemocnica si zaslúži titul Baby Friendly Hospital, no aj napriek tomu pri ďalšom bábätku uprednostním inú nemocnicu.
macina_svk

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Pôrodnice Banskobystrický kraj

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.