Pôrodnica Banská Bystrica

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Pôrodnica Banská Bystrica

Odoslaťod Richard78 »

Pripojím sa aj ja mojim postrehom.
Začnem od začiatku. Sme s Bratislavy. Na pôrod sme boli v Banskej Bystrici a svoje rozhodnutie neľutujem. Banskobystrickú nemocnicu sme volili hlavne pre lekárov. Ich odbornosť a profesionalita je na vysokej úrovni. Prístup personálu na oddelení je úplné štandardný ako vo všetkých nemocniciach. Nechcem to tu rozpisovať aj sestričky sú ľudia a majú dobre dni a zlé dni. Čo sa však týka ich odbornosti , nie je im čo vyčítať. Áno ,na Slovensku sú krajšie a možno lepšie vybavené nemocnice ale to Vám dieťa nezachráni. Dôležitý faktor sú práve lekári a tí v BB vedia čo v prípade komplikácii robiť a v podmienkach aké majú sa snažia odviesť vždy dobrú prácu , za čo im patrí moja poklona.
V BB sme mali nadštandardnú izbu . Má dve veľké výhody a pre tie ich do poručujem každému. Žena ma vlastné kompletné sociálne zariadenie a na izbu sú v podstate neobmedzené návštevy. Čo pre mňa ako otca malo obrovský význam , keďže som tam trávil toľko času , koľko potrebovala moja partnerka .
Ako som už písal vyššie na Slovensku sú aj súkromné nemocnice s ktorými sa zariadenie BB nedá ani porovnávať. Ale to všetko je pekné pokiaľ ide všetko tak ako má. V prípade komplikácii je nutný prevoz do normálnej nemocnice a to si v takej chvíli ako pôrod ani neviem predstaviť.
Na záver už iba dodávam že túto nemocnicu môžem iba do poručiť.

[ img ]
Richard78

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod mamina »

Ja som obidve deti rodila v Banskej Bystrici. Chvíľku som uvažovala o Banskej Štiavnici - kde ten pôrod prebieha "modernejšie" a určite aj príjemnejšie avšak PROTI je pre mna práve to, že v prípade komplikácií nemajú špeciálne vybavenie ak by napríklad dieťatko malo zdravotný problém. Takže som to zamietla.

Pôrody v Bystrici som absolvovala v čase, ked oddelenie malo pred rekonštrukciou, takže nadštandard ako píše Richard ešte nebol. A to sú moje jediné výhrady - oddelenie vyzeralo ako pred 30mi rokmi, sociálne zariadenia otrasné,. Na izbe sme boli dve, takže to je pohoda. Prístup personálu hodnotím pozitívne - normálne.

Ale idem podľa otázok -

- mohol byť Váš partner s Vami v prvej dobe?

Áno, bol so mnou počas všetkých troch dôb.

bolo Vás v pôrodnici veľa, málo, mali ste samostatnú izbu/box?

vtedy ešte nebola možnosť samostatnej izby (teraz už je !!!). Boli sme na izbe dve. V niečom je to aj pozitívne, spolubývajúca bola príjemná, vymenili sme si aj telefónne čísla, podporovali sme sa.

- čo Vám v prvej dobe najviac pomohlo?

to, že bol pri mne manžel, že som si dala sprchu, mohla sa prechádzať

- ako to bolo s bábätkom po pôrode? Priložili ho hneď na bruško?

najprv ho ošetrili, potom mi ho priložili

- kedy ste si ho prvý krát priložili k prsníku?

po prvom ošetrení, t.j. pár minút po pôrode

- kde bolo dve hodiny po pôrode?

ja na pôrodnej sále, bábätko na oddelení šestonedelia pod dohľadom sestier a doktorov

- kedy Vám ho doniesli?

obaja synovia s narodili v 37tt, takže mali mierny adaptačný problém s udržaním teploty. Takže mne ho priniesli až na druhý den. Ale mamičkám, ktorých detičky bolo úplne ok - doniesli pár hodín po pôrode

- bolo na šestonedelí dosť miesta?

primerane

- pomohli Vám s dojčením?

pri prvom synovi áno, ale očakávala by som možno aj viac informácií. Pri druhom som už bola taká vyškolená a pripravená, že nebolo treba :D

Ak ešte budem rodiť, tak opäť v Banskej Bystrici.
mamina

expert

Mood: Happy

Odoslaťod mabel »

rodila som v BB v januári 2008

-mala som zazmluvneného výborného pôrodníka (žiaľ, už tam nepracuje)
-manžel bol pri mne celý čas (bola som sama na "vzdychárni")
-mohla som sa sprchovať, bola tam fit lopta, rebriny..
-sestričky nápomocné (až na jednu :no: )
-bola som kľudnejšia, lebo som mala istotu, že ak sa niečo s bábätkom skomplikuje, sú v tejto nemocnici odborníci (z okolia sem vozia novorodencov ak sa s nimi niečo deje)

- po pôrode som ležala na izbe s jednou mamičkou, ako prvorodička som ocenila, že nie som "sama", boli sme dve, čo sa práve stali mamičkami
- sestričky z gynekológie boli fajn
- zariadenie wc, sprchy..mňa ich stav nezaujímal (fungovali, to bolo hlavné), mala som iné "problémy"

- dcérku mi priložili až vo vankúšiku zabalenú (neprisala sa-tak sestrička skonštatovala, že s dojčením budem mať problém), dcérka bola s nami chvíľku, cca 10min a odniesli ju na novorodenecké, priniesli mi ju nasledujúce ráno a už zostala so mnou. Počas noci ani zvyšku dňa kedy som rodila, mi ju nepriniesli na dojčenie..nerozbiehala sa mi laktácia, tak dostávala UM...v podstate som mala pocit, že sestričkám z novorodeneckého je jedno, či budem dojčiť, či nie.. pre prvorodičku, ktorá i keď všetko dopredu naštuduje, aj tak sa po pôrode a pri skúšaní dojčenia cíti ako "Alenka v ríši divov", neboli tieto sestričky nápomocné (nakoniec som odsávala MM dcérke 8 mesiacov.., druhú dcérku dojčím!)

-
mabel
pokročilý

Odoslaťod Kristinka »

Ja som v našej pôrodnici rodila dva krát - prvý krát v roku 2003 a druhý krát teraz pred mesiacom, teda moje spomienky sú čerstvé :-) popíšem ten čerstvý zážitok:
- na vzdychárni som manžela nepotrebovala, tam sme si v pohode vystačili s druhou spolurodiacou kolegynkou
- asi hodinku pred samotným pôrodom som sa už spolu s manželom premiestnila na pôrodný box, v ktorom bola tá nová polohovateľná posteľ - môžem vrelo odporúčať, rodilo sa mi na nej lepšie, ako na tej starej klasickej posteli
- pôrodné asistentky boli vynikajúce, tá "moja" mi masírovala kríže pri kontrakcii, veľmi ma povzbudzovala a ukľudňovala, naozaj som v tej poslednej fáze nebola vôbec v strese a syna som na dve kontrakcie pekne vytlačila...aj manžel si pôrod užíval viac, ako ten prvý, pri ktorom som po 26 hodinách ku koncu už veľmi nespolupracovala a vysiľovala som sa zbytočným krikom :-)
- pôrodník bol vynikajúci, nebol to sice ten, ktorého som si chcela zazmluvniť, keďže som rodila skôr ako som mala termín, ale vysoko oceňujem jeho profesionalitu a na počudovanie aj humor a ľudský prístup, ktorý som u neho predtým nepostrehla :-))) hlboko sa pred ním skláňam, ospravedlňujem sa mu v myšlienkach za to, čo som si myslela predtým a z celého srdca mu ďakujem, naozaj aj vďaka nemu som mala relatívne pokojný pôrod
- malého mi doktor vložil do rúk ešte mokrého, teplučkého z môjho vnútra, bol to krásny zážitok, cítiť "na rukách" mokrého červíčka :-)
- potom bol vyšetrený detským lekárom, očistený a oblečený - manžel bol celý čas pri ňom a točil ho, kým mňa doktor šil...
- priložili mi ho asi po 20 min od pôrodu, krásne sa prisal a papal (kolostrum sa mi tvorilo od 5. mesiaca), mala som ho pri sebe tiež asi 20 min, potom ho odniesli na "adaptáciu" do detského boxu do inkubátora
- narodil sa o 20:00, o 22:00 som bola na izbe (aj s druhou mamičkou, VIP izba bola obsadená, ináč by som šla tam...:-) samotu a súkromie by som ocenila viac)
- nedarilo sa mi zaspať rovnako ako pri prvom pôrode, takže som sa išla o 3:00 osprchovať a pýtať si malého k detským sestrám, ktoré mi ho po nejakých výhradách dali a ostal so mnou (aj keď nás neskôr rozdelila ťažká žltačka, kedy musel byť pod modrým svetlom a na infúzii)
- izby sú zariadené štandardne, sociálne zariadenia a sprchy hodnotím pozitívne, od prvého pôrodu sa toho zmenilo veľa
- nevyhovovala mi posteľ na izbe, je vysoká (po šití auau, mamky viete, o čom hovorím) a cez mäkký matrac som cítila všetky železá na posteli - som už vekom asi spohodlnela
- celý personál, či doktori, ženské sestry, alebo detské sestry sú vynikajúce, klobúk dole, majú ťažké poslanie...a správajú sa tak, ako sa rodičky správajú k nim...ženy sú precitlivelé po pôrode a často vnímajú úplne normálne správanie ako útok na svoju osobu, blbú narážku a pod...
- detské sestry mi veľmi pomohli, keď sme dostali ťažkú žltačku, keď som im tam chodila sopliť celý deň :-) (teraz sa mi už smeje)
- ešte aj sanitárky a upratovačky chválim :-)
- strava: nečakajte švédske stoly, NFDR nie je interhotel - ale aspoň pekne schudnete :-) aj tak sa ponáhľate za deťmi a nemyslíte na jedlo...ale niekedy som sa aj najedla :-) ináč je dobré zaúkolovať rodinu, nech donesú fajný slepačí vývar, ten pomáha najlepšie a zasýti najviac
- čo sa týka osvety dojčenia, dôležité je, čo máte naštudované a ako to cítite vy, mamy...mne v roku 2003 povedala jedna sestrička pri prvom pôrode, že nebudem nikdy kojiť, keďže mám ploché bradavky, tak som sa len usmiala a nepovedala som nič...a kojila som dva roky...a bez klobúčikov. teraz kojím úspešne tiež a bez problémov, nespoliehajte sa na rady sestričiek, niekedy mi vlasy z nich dupkom vstávali :-))) akože "smädný je, dajte mu čajík" - no, ale čo už, dajte na svoje inštinkty :-) mne osobne tieto rady nevadili, veď sa toho ešte dosť od maminy a svokry napočúvate :-)))
- celkove NFDR hodnotím pozitívne a keby som mala rodiť tretí krát, tiež len tu...sú tu odborníci, špičkové vybavenie a keďže pri pôrode rozhodujú nie minúty, ale sekundy, nevybrala by som si BŠ, ani nič podobné, aj keď nikomu jeho názor neberiem...
- a ak som na niečo zabudla, určite ma niekto doplní...
Kristinka

Odoslaťod didi28 »

Ahojte,idem aj ja niečo zhodnotiť,ale tak trochu z iného hľadiska,keďže som rodila sekciou.Už týždeň pred pôrodom ma hospitalizovali,lebo už som prenášala a nič sa nedialo.Nakoniec sa po troch dňoch prišlo nato,že baby je v priečnej polohe,tak to posúvali na cisársky rez.Na další deň sa však rozhodli mi dať ešte vyvolávačku,že čo keď sa náááhodou otočí :uh: no ale nič sa nedialo,len malej začali z toho padať ozvy,tak ma na druhý deň zaradili do programu na cisársky rez.Robil mi ho Dr.Molitoris,musím uznať,že to všetko išlo rýchlo,za polhodinu bola malá na svete.Rez je zašitý úplne tenulinko.
Ja som bola pri vedomí,tak mi ju ešte "čerstvú" ukázali,a ešte aj potom mi ju v perinke doniesli ukázať.Na prsík ju tu neprikladajú,ani do 12 hodín mi ju nepriložili.Potom až na tretí deň ju doniesli.Môjmu mužovi ju ani nestihli ukázať,musel ísť rovno na novorodenecké a tam mu ju ukázali asi na 5 minút.. :bored: Z JISky ma previezli na oddelenie po dni,boli sme na izbe dve.Na štvrtý deň po cisárskom ma preložili na izbu s dieťaťom,na šiesty nás pustili domov.
Tu si treba naprv uvedomiť,teda že to nie je "Hotel Roosvelt" a strava a aj zariadenie nemocnice sú už staršieho dáta,tak netreba očakávať priveľa,potom človek nebude sklamaný.Sociálne zariadenia sú však prerobené.Čo sa týka dojčenia aspoň pri prvom dieťaťi som očakávala možno aj viac informácií od detských sestier,ukázali síce,počkali,ale ich prístup je jednoducho neosobný,niektoré boli nepríveté,drzé..sestričkám z novorodeneckého je jedno, či budeme dojčiť, či nie..môj názor..no ale čo,treba si všetko dopredu naštudovať,ako nato,skúšať.Sestry z gynekológie boli fantastické.aj upratovačky:)bola aspoň s nimi sranda.
Celkove NFDR hodnotím pozitívne s maličkými "zádrheľmi" :pa
didi28

Odoslaťod MirkaSmicek »

Dobrý deň mamičky chcela by som sa s vami podeliť o moju skúsenosť s porodnicou v bb nemocnici. Keďže sú tu staré hodnotenia chcela by som pridať aktuálne. Z môjho hľadiska a to som dosť náročná mamina je táto pôrodnica úžasná. Rodila som 9.8 2015 ale hospitalizovana som bola o deň skôr keďže plodová voda mi odtiekla deň predtým na pôrodných sálach bolo o mňa veľmi dobre postarané sestričky boli milé, pomáhali nám, kontrolovali nás, radili co mame robiť aby sme všetko lepšie zvládali a mali to čím skôr za sebou a to viem o čom vravím rodila som 23 hodín :-). Doktori boli úžasní lepších som mať ani nemohla od doktorky Demusovej ktorá ma prijímala po doktora Hudeca ktorý ma odrodil. Boli vysoko profesionálni, milí, priateľskí a hlavne s nich vyzaroval pokoj co taka stresujúca prvorodicka potrebuje. Aj oni ma chodili často kontrolovať zaujímali sa ako sa cítim a podobne. Naozaj veľká vďaka. Pri pôrode to bolo všetko v poriadku pôrodné sály sú veľmi dobre vybavené a kreslá sú pohodlné .Samotný pôrod už prebehol rýchlo ale sestričky nerobili nič bez môjho vedomia a súhlasu pomáhali mi žiadne tlačenie brucha a podrobné veci mi nerobili. Snažili sa mi co najlepšie a najviac pomôcť ako sa dalo a zato im ďakujem. Po pôrode mi malého dali priložiť k prsníku jasne ze po 23hod. únave sa malý k prsníku neprisal lebo som toho nebola schopná asi ani ja ani on. Potom ho zobrali na novorodenecke a mňa sili a dve hodiny som ležala na sále teda v mojom prípade spala :-) co som vtedy potrebovala ako sa povie ako soľ. Previezli ma na izbu a večer mi malého doniesli na kojenie. Celý pobyt v pôrodnici bolo o mňa veľmi dobre postarané a to som nebola v nadštandardnej izbe :-) sestričky na šestonedekach boli veľmi milé rozprávali sa s nami odpovedali nám na všetky otázky pomáhali nám aj na novorodeneckom všetko fungovalo ako malo. S malým sme s nemocnice odchádzali nadmieru spokojní, zdraví a šťastní ze sme si vybrali práve túto nemocnicu. Aby som teda nezabudla ešte raz teda ďakujem všetkým doktorom ktorých som tam stretla Dr. Demusovu,Dr.Hudeca, Dr. Paulovu ktorú som mala na poradni, doktorku ktorá robila ranné vizity,detské doktorky, všetky sestričky šestonedelie a novorodenecke odd. Vrelo a s čistým svedomím odporúčam všetkým tuto porodnicu. Ďakujem Šmicekova
MirkaSmicek

Odoslaťod gabona1 »

V BB som rodila stredného syna, nedá sa povedať, že tam bolo zle, to nie, ale v porovnaní s Martinom to bolo horšie. Prístup bol taký menej osobný.
gabona1
začiatočník

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Pôrodnice Banskobystrický kraj

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.