Pôrodnica Bratislava Antolská

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Pôrodnica Bratislava Antolská

Odoslaťod Martina z MT »

Moja skusenost z marca 2010:
Antolska je velka, dobre vybavena porodnica, kde zvladnu aj vazne rizikove pripady, ale kde vas system moze dost pohltit a rutinne spracovat, ALE
pokial vyviniete trochu aktivity a asertivne predlozite svoje individualne poziadavky, vacsina zdravotnikov to dokaze akceptovat (niektori sice este pohundru) a najdu sa tam dokonca niekolki velmi ustretovi jedinci, ktori s usmevom na tvari privitaju vas aktivny pristup k vlastnemu porodu.
Takze:
-Ja som rodila na samostatnom porodnom boxe - odporucam do tohto investovat!!!
-Partner cely - skutocne cely cas so mnou.
-Maximalne sukromie, zdravotnici prichadzali so zaklopanim, inak vyckavali "u seba" a ked sme chceli, zavoilali sme ich.
-Pomedzi kontrakcie sme si ujasnovali niektore nejasne detaily a bez problemu akceptovali moje "nie" i "chcem".
-Absolutna volnost pohybu, pouzivania sprchy, lopty, polohy, pitia... robila som, ako som potrebovala a pripadne spytave "pohlady" stacilo odbit "Takto mi to vyhovuje!"
-Uz na porodnici som ich poprosila, ze po porode chcem babatko urcite stale pri sebe, nech daju vediet na novorodenecke, ze dieta bude so mnou, ak bude ok - nebol problem a vraj to tam uz takto robia casto.
-Spisane poziadavky, tzv. porodny plan, som tentoraz nemala, len som vyhlasila "Keby daco, budte, prosim, po ruke, inak si chcem rodit a robit podla seba".
- Porodila som uplne prirodzene, bez akychkolvek zraneni tela i duse - viac tu: http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php ... ove-finale
- Podpora dojcenia zlahka pokryvkavala, co som mala moznost odpozorovat.

Zhrnutie: Povedzte si, co chcete, co je pre vas dolezite, nespoliehajte sa radsej, ze vam budu zdravotnici ponukat nieco mimo zabehanych postupov, ale vyslovenym poziadavkam vyhoviet dokazu. Skutocne prirodzeny porod je v tejto porodnici mozny.
Martina z MT

Sloboda ducha!

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Kirkuša »

Martina a ako je to tam na novorodeneckom? Co sa tyka navstev, moznosti pritomnosti otca prip. aj stale na nadstandart. izbe? Lebo som pocula nejake horory ze vraj len cez sklo a pod. tak dufam ze nie!
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Odoslaťod zmok »

Kirkuša, keď si na štandarde, tak bábätko vidia návštevy len cez sklo... mimo návštevných hodín sa dá občas prepašovať ocka za sklo, ale nie je to štandardné... na nadštandarde myslím takéto caviky nerobia (ale to neviem isto, zažila som iba štandard).
zmok

expert

Odoslaťod Zuz ana »

Na nadstandard ta moze prist pozriet aj babka s dedkom a stryco z druheho kolena. Ono totiz, tie bakterie a virusy, ktore by mohli nakazit novorodencov a pre ktore nemoze navsteva na standard, sa uz asi na nadstandarde nevyskytuju.. asi je tam nejaka zvlastna ochrana alebo co. :rol8: Ale zas... za tie prachy, by som aj prosila.. :G este v SKK to bolo 1000Sk na noc a ak bola zena sama na izbe alebo s partnerom to bolo 2000SK na noc.
Zuz ana

Tak sme sa dockali :)

expert

Odoslaťod schamka »

zial, vyzera to tak, ze tie prachy su asi jedine, co sa za tych 30-40 rokov, ked rodili nase mamy, zmenilo...
to nemyslite vazne, ze treba otca dietata prepasovat, aby s nim vobec mohol byt???? oteckovia, ved im tam narobte poriadny cirkus! keby kazdy jeden chlap narobil krik, ze ho nechcu pustit k manzelke a dietatu (to su tam zamknute???), tak by bolo po ukazovani cez sklo po mesiaci.
cele tie akoze vydobytky v porodnictve su o tom, kolko nevyhnutne musia zdrovotnici ustupit, lebo uz je tlak neunosny. vobec to nie je o tom, ze by uz konecne dospeli do 21.storocia a ze by chceli byt ochotni a napomocni....
boze, kramare vizity, antolska sklo,.... ach jaj :(
schamka

www.menejstatu.sk

expert

Mood: Tired

Odoslaťod Dot »

Schamka, oni tieto moresy prevzali zo Zochovej, kde to bola klasicka prax (pre mna prekvapujuco mnohym vyhovovala...znamemu sestricka pomaly vynadala, ked chcel dieta ponosit, ze to nevie a ze mu moze ublizit :rol8: ).
A o tom, ze by si otec novorodenca okupal, mozes snivat...
Ja som sa na Antolskej prepasovala k sestre na izbu, lebo som bola dostatocne drza a nebol tam primar :D

Inak - keby sa spojila dobre porodnicke oddelenie z Antolskej a dobre novorodenecke oddelenie z Kramarov (kam maju otcovia neobmedzeny pristup), tak vznikne na tieto pomery ideal. :D
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Odoslaťod Martina z MT »

Aj na Antolskej, aj na Zochovej somsi dieta normalne vyniesla, kam som chcela. Ale na druhej strane som nemala velmi chut postavat s nim v prievane, kedze tam nie su priestory pre navstevy, ktore by boli baby- a zena_po_porode- friendly :bored:
A co sa tyka navstev na izbe... kedze som nebola na samostanej izbe,tak som velmi neriesila navstevy na izbe-nechcela som rusit a ani byt rusena. Spolunedielke aj dosiel manzel, zdrzal sa decentne a ci sa musel nejako tajne plizit som neriesila...
Jedine ma zlahka nakoplo, ked som sa s dietatom premavala v naruci a negulala som si ho v tej pojazdnej postielke, tak primar Divinec to nejako komentoval, ze tak nemozem, ze mozem odpadnut... (vraj im tam nejaka certva mamina zahucala s dietatom v naruci - povrava sa ;--) ) ... odisla som sa premavat mimo primara a bolo.
Inak manzel bol za mnou vzdy s detmi a ja sama som velmi nechcela, aby tam pobehovali... takze sme sa trosku potesili s babatkom medzi dverami (v prievane) a potom somsa sla sama so starsimi detmi poprechadzat sa mimo oddelenia a babo som na ten cas zverila sestram.
Pripadne poznamky som najcastejsie ignorovala...
Martina z MT

Sloboda ducha!

expert

Odoslaťod Mysenka »

Zuz ana píše:Na nadstandard ta moze prist pozriet aj babka s dedkom a stryco z druheho kolena. Ono totiz, tie bakterie a virusy, ktore by mohli nakazit novorodencov a pre ktore nemoze navsteva na standard, sa uz asi na nadstandarde nevyskytuju.. asi je tam nejaka zvlastna ochrana alebo co. :rol8: Ale zas... za tie prachy, by som aj prosila.. :G este v SKK to bolo 1000Sk na noc a ak bola zena sama na izbe alebo s partnerom to bolo 2000SK na noc.

no inak, z tohto mam des. Plejady pribuznych na izbe! Chcem ist na nadstandard ale vadi mi, ze tam bude neobmedzeny vstup navstev a staci narazit na spolubyvajucu co sa s ohladmi moc nepara a mam po vtakoch. Toto uz nemienim zazit! Asi budem velmi hnusna. :ashamed: Nejde mi ani tak o choroby, i ked....ale o narusenie sukromia. Plachty tam samozrejme nie su ze ano, takze ak dieta zene prinesu zrovna ked druha tam ma kamosky ci kolegov tak fasa! Zazila som. Ledva som sa doranana a ubolena polohovala v posteli, po prirodzenom jasne bez gati, ze jo a navstevy spolubyvajucej permanetne, kolegovia, kolegyne, svokra, muz...ja som sa odtackala vzdy s muzom o poschodie nizsie mimo izbu s ohladom na kojacu spolubyvajucu. Pokial nie je zena na izbe sama, tak tam podla mna nemaju navstevy co robit. A ja po porode nie som na to, aby som robila psa Cerbera ak niekomu nedocvakava.

Schamka, vzhladom na fakt, a dost otrasny, ze tri BA porodnice praskaju doslova a do pismena vo svikoch tam ani nie su podmienky, aby sa tam oteckovia vo velkom producirovali, o ostatnom pribuzenstve ani nehovorim. Situacia je zalostna. To v Holandsku asi tak nie je, verim tomu. Tu nejaky magor zrusil porodnicu v Malackach a tak cele Zahorie chodi do BA, detto Samorin a okolie. A potom mas tak, ze na Antolskej v jeden den maju 21 porodov!
Mysenka

Kde blb, tam nebezpecno!

expert

Obrázky: 0

Odoslaťod Andrea »

Mysenka píše: A potom mas tak, ze na Antolskej v jeden den maju 21 porodov!

no, to mas vcelku v pohode, tam je viac boxov..v ruzinove mali aj 18 na 1operacku, rezervovanu pre sekcie, 1porodna sala a 1nadstandardna, ktoru som pocas 3 porodov nevidela, hoci bola prazdna ( ukazovali mi ju iba pocas prehliadky ), ale ze vraj sa tam rodi naozaj, ale ja som neprisla na sposob ako sa tam dostat...a koncom septembra ruzinov posielal rodicky prec par dni, ze nie je miesto, takze nezazmluvnene rodiace zeny si chodili hladat inu porodnicu....ale to neviem, ci nebola reakcia na antolsku, kde sa udajne stalo to iste predtym..... aspon tak sa sirili zvesti na poradniach medzi tehotnymi par dni pred porodom....
odporucam lekara zazmluvnit a clovek moze spokojne spavat
Andrea
expert

Pozvania odoslané: 1

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Pôrodnice Bratislavský kraj

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.