živnosť a rodičovský príspevok

Riešime svoje problémy s poisťovňami, daňákmi, zamestnávateľmi, bývaním, adopciami, službami, zdravotníctvom... Iná skúsenosť sa zíde.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: živnosť a rodičovský príspevok

Odoslaťod tami18 »

corky, tak neviem. právnička vedela, že nastúpila som na RD pred 1.1. 2009. neviem prečo mi potom odpísala tak. nie je to tak, že nový zákon čo má byť alebo už je schváleny to mení?
tami18
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod zdenka1 »

tami18 píše:corky, tak neviem. právnička vedela, že nastúpila som na RD pred 1.1. 2009. neviem prečo mi potom odpísala tak. nie je to tak, že nový zákon čo má byť alebo už je schváleny to mení?

ano, ale partner (otec dietatka) nastupi na RD az PO 1.1.2009, takze jeho sa tyka uz novy zakon
zdenka1

expert

Odoslaťod corky »

zdenka1 píše:
tami18 píše:corky, tak neviem. právnička vedela, že nastúpila som na RD pred 1.1. 2009. neviem prečo mi potom odpísala tak. nie je to tak, že nový zákon čo má byť alebo už je schváleny to mení?

ano, ale partner (otec dietatka) nastupi na RD az PO 1.1.2009, takze jeho sa tyka uz novy zakon

ano ... asi tam bude "pes zakopaný" ... on nastúpi až teraz a bude sa ho týkať nový zákon
neviem, či by si nemala lepšie si nechať RP na seba ... dostavala by si plný RP popri zamestnaní :whist: len dieťa NESMIE ísť do školky!Potom by si mala nárok na Príspevok na starostlivosť.
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod tami18 »

corky píše:
zdenka1 píše:

ano ... asi tam bude "pes zakopaný" ... on nastúpi až teraz a bude sa ho týkať nový zákon
neviem, či by si nemala lepšie si nechať RP na seba ... dostavala by si plný RP popri zamestnaní :whist: len dieťa NESMIE ísť do školky!Potom by si mala nárok na Príspevok na starostlivosť.
tami18
začiatočník

Odoslaťod tami18 »

corky, zdenka,
máte pravdu, vzťahuje sa na mňa starý zákon. ostanem na RD ja. ďakujem za rady
tami18
začiatočník

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Paragrafy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.