Daňový bonus - nárok a jeho uplatnenie

Riešime svoje problémy s poisťovňami, daňákmi, zamestnávateľmi, bývaním, adopciami, službami, zdravotníctvom... Iná skúsenosť sa zíde.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Daňový bonus - nárok a jeho uplatnenie

Odoslaťod Andrejusa »

Dobrý deň vie mi niekto poradiť,som slobodná mamička mám syna v roku 2008 v auguste som sa vydala a v októbri sa nám narodila dcéra.Daňový bonus na dcéru poberá manžel. Na môjho syna som poberala DB ja do mája 2008. Od mája 2008 som bola na PN.V auguste 2008 sme sa zobrali.Pýtam sa :
1. Má môj terajší manžel nárok na poberanie DB na môjho syna ( nie je jeho syn,neosvojil si ho) nakoľko som ja teraz na materskej dovolenke.
2.Zamestnávateľ mu tvrdí , že nemá nárok , ale na daňovom úrade mi tvrdia že má nárok.
3. Ak mám nárok kedy mám požiadať o vyplatenie DB za rok 2008 teda iba pomernú časť a kedy za rok 2009 a ako ,aké doklady treba?

Ďakujem
Andrejusa

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Daňový bonus - nárok a jeho uplatnenie

Odoslaťod nancy »

1. Manžel má nárok na DB, lebo je to dieťa "druhého manžela" teda Teba a predpokladám, že žijete spolu v jednej domácnosti. A syn je považovaný stále za "nezaopatrené dieťa", teda nemá viac ako 25 rokov...
2. Manžel môže požiadať svojho zamestnávateľa o vyplácanie daňového bonusu, predloží rodný list dieťaťa a napr. čestné prehlásenie, že je to syn manželky a žijú v spoločnej domácnosti. Dodatočne pri ročnom zúčtovaní dane vyznačí, že si žiada o doplatenie daňového bonusu od januára 2009.
Vyplatenie daňového bonusu za rok 2008 je už možné len na základe dodatočného daňového priznania, ktoré treba podať na svojom daňovom úrade. Aj keď si bola PN, môžeš si podať daňové priznanie, tvoje príjmy musia byť v roku 2008 minimálne vo výške 48.600 Sk - treba doložiť potvrdenie o príjme, rodný list dieťaťa.
nancy
pokročilý

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Paragrafy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.