rodičovský príspevok a práca

Riešime svoje problémy s poisťovňami, daňákmi, zamestnávateľmi, bývaním, adopciami, službami, zdravotníctvom... Iná skúsenosť sa zíde.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

rodičovský príspevok a práca

Odoslaťod tami18 »

ahoj, potrebovala by som radu. mám syna nar. v decembri 2007. na matersku som nastúpila v novembri 2007. momentálne som na RD. chcela by som vedieť či mi bude plne vyplácaný RP aj keby som nastúpila v januári 2010 do zamestnania. pracujem v školstve. pri synovi by bol môj partner, otec dieťaťa (nie sme zosobášený) alebo by sme ho dali do mestských jaslí. ako by to bolo v oboch prípadoch? ďakujem
tami18
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: rodičovský príspevok a práca

Odoslaťod corky »

zatial je to tak, ak si na Rodičovskú dovolenku nastúpila pred 1.1.2009, platí pre teba starý zákon a možeš poberať aj plat aj RP za predpokladu, že dieťa nie je umiestnené v štátom dotovanej školke (štátnej, ale aj niektoré súkromné - tie, čo su zaradené do siete škol)
dieťa može byť napríklad u rodinného príslušníka, opatrovatelky, v materskom centre, v jasliach

lenže toto sa može od januára 2010 zmeniť, už som počula takéto ohlasy, že výnimka platí len do konca tohto roka! Takže potom si bude treba zistiť aktuáne, ako to bude na Urade práce, soc.vecí a rodiny.

V prípade, že by s ato zmenilo by si potom mohla požiadať o príspevok na starostlivosť vo výške 25% RP (ak by sa staral partner, alebo niekto iný bez živnosti), alebo vo výške skutočných nákladov na starostlivosť, maximálne do výšky RP (ak by bol v jasliach, školke, u opatrovatelky - živnostníčky... )
corky

I choose to be happy...

expert

Re: rodičovský príspevok a práca

Odoslaťod tami18 »

Ďakujem corky. aj som myslela, že je to tak. nebola som si však istá
tami18
začiatočník

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Paragrafy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.