rizikova materska

Riešime svoje problémy s poisťovňami, daňákmi, zamestnávateľmi, bývaním, adopciami, službami, zdravotníctvom... Iná skúsenosť sa zíde.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

rizikova materska

Odoslaťod charlienka »

Ahojte
11.8 mi skoncila materska so synom,kedze do skolky ide az v septembru a ja nastupujem na 2 matersku v novembri, dala som sa na rizikove./niezeby som bola leniva ale firma kde som robila krachuje a nemaju ani na vyplaty tak som sa rozhodla ze tam na 2 mesiace zadarmo nenastupim a samozrejme nik ma nezamestna 2 mesiace pred porodom/
ale moja otazka znie,z coho mi teraz vypocitaju PN/matersku/ a Dr. mi dala nejaky papier na peniaze ze ku koncu mesiacu s tym mam niekam skocit....do roboty???alebo na socialku?asi do roboty..ale v robote sa tvarili ze oni ma zahlasia na socialku a uz s tym nic nemaju,tak ako to teda je..neviete poradit objasnit,hlavne kam ist s tym papierom koli vyplate.dakujem
charlienka
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: rizikova materska

Odoslaťod corky »

kedže medzi rodičovskou dovolenkou a dalšou materskou dovolenkou neodpracuješ 280 dní, podla mna sa ti bud bude rátať materská z predošlého príjmu (pred prvou materskou) - takto sa to ráta, ak ide žena priamo z rodičovskej na dalšiu materskú
alebo nebudeš mať vôbec nárok na metrské, ale rovno dostaneš RP

najlepšie bude, ak si zájdeš na Úrad práce, soc. vecí a rodiny

ten papierik, čo ti dali, tak ot je "lístok na peniaze" a ten treba dať zamestnávatelovi, alebo na sciálnu poisťovnu

a teraz to máš ako? To si teraz zamestnaná v povodnom zamestnaní a odtial na PN-ke?
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod charlienka »

corky
ano som zamestnana a odtial na PN ke preto som chcela vediet ze teda asi do roboty mam ist s tym listkom na peniaze....
charlienka
expert

Odoslaťod corky »

za zamestnanca by takéto veci mal vybavovať zamestnávatel
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod charlienka »

dik,aj ja som si to myslela,len v robote maju z toho asi chaos...
charlienka
expert

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Paragrafy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.