HPP a dohoda u rovnakeho zamestnavatela pocas RD

Riešime svoje problémy s poisťovňami, daňákmi, zamestnávateľmi, bývaním, adopciami, službami, zdravotníctvom... Iná skúsenosť sa zíde.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

HPP a dohoda u rovnakeho zamestnavatela pocas RD

Odoslaťod berglind »

Ahojte, doteraz som nikde nenasla odpoved, tak sa skusim spytat tu. Od 24.7.2009 som na RD a chcela by som pracovat na dohodu u zamestnavatela, u ktoreho mam hlavny pracovny pomer. Bola by to praca z domu na par hodin tyzdenne, neoplati sa mi kratit uvazok. Nase personalistky vravia, ze praca na dohodu subezne s pracovnym pomerom nie je mozna. Viete mi niekto poradit, ci a ako by sa to dalo zariadit? Velka vdaka.
berglind

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: HPP a dohoda u rovnakeho zamestnavatela pocas RD

Odoslaťod corky »

skutočne to nie je možné
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod ssiky »

Ja si tiez myslim, ze u toho isteho zamestnavatela pracovat na pracovnu zmluvu a zaroven na dohodu nie je mozne.
ssiky
expert

Odoslaťod corky »

problem je teraz len v tom, že ked sa vrátiš aj len na skráteny uväzok, prídeš o RP (dostaneš len 25%) a to sa ti potom asi neoplatí ... teda záleží na tom, kolko by si zrobila
ja som pri prvom tiež šla do práce skor na polovičný uväzok aj s tým, že prídem o RP ... lebo RP bol vtedy 2700 korun a zarobila som 6000 + neskor sa zmenil zákon a dostávala som od štátu 1200 korun krátený RP , za opatrovatelku som neplatila, striedali sme sa s manželom a starkou - takže sa mi to oplatilo finančne a tiež sa mi roky rátajú do praxe, takže aj teraz mam vyšší plat o par eur.

minule som pozerala FOCUS na STV1 a tam hovoria často o takýchto veciach, najnovšie infošky ... tak práve tam som počula, že ne je možne zlúčiť HPP a prácu na dohodu u jedného zamestnteľa, a to ani ak je to žena na rodičovskej dovolenke ... ale mohla by si si nájsť prácu na dohodu inde :wink:
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Ikka »

Pracovat na HPP a dohodu u jedneho zamestnavatela je mozne. Len treba rozlisit pracovnu funkciu, resp. popis pracovneho miesta. V zmluve budes mat napr. uctovnicka a na dohodu napr. analytik.
Ikka
pokročilý

Re: HPP a dohoda u rovnakeho zamestnavatela pocas RDRe: HPP

Odoslaťod berglind »

Ďakujem všetkým za odpovede, najmä tá posledná ma veľmi potešila :D Teraz len dúfam, že to naše personálne zvládne...
berglind

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Paragrafy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.