manžel alkoholik a dlhy

Riešime svoje problémy s poisťovňami, daňákmi, zamestnávateľmi, bývaním, adopciami, službami, zdravotníctvom... Iná skúsenosť sa zíde.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

manžel alkoholik a dlhy

Odoslaťod arim »

dobrý den, prosím poradte mi, je to dost súrne.
manžel bol pred rokom na protialkoh.liečení a predtým nám pitím sposobil vážne škody na majetku. po liečení sme ho podporovali a podržali, platili sme za neho so synom jeho dlžoby, lebo nám slúbil, že to bude dávat pomaly na poriadok. pred mesiacom ale začal pit na antabus, aj ked momentálne asi nepije, myslím, že ho to poznačilo, prinajmenšom je psychicky na tom tak zle, že ma začal udávat pre hlúposti a žiada na súde výživné na manžela,.bol to pre nás šok, nevieme to spracovat. je to komplikované, ale v skratke potrebujem radu - dá sa do žaloby na neho alebo v žiadosti na rozvod zapracovat aj to, že pil a prepil majetok, aj ked som mu niektoré úvery podpísala aj ja sama? dá sa nejak obránit pred súdom tým, že bol a je alkoholik a že ja na dlhoch nemám žiadny podstatný podiel?
lebo ja som tie úverybrala aj na to, aby som mu pomohla z dlhov, netušila som, že ma vlastne zneužíva a myslí už len pod vplyvom alkoholu. celkovo sa jeho charakter zmenil k horšiemu, mám zato, že je dlhoročným pitím poškodený psychicky aj fyzicky.
myslíte, že súd prihliada aj na to, že bol alkoholik, aj ked teraz takisto špatne nakladá s financiami, a že mám nejakú šancu sa ešte zachránit aj seba aj deti? ja som ho dlho podporovala v boji proti alkoholu, ale teraz proti mne začal tak tvrdý nečakaný útok, že už mám len jednumožnost a to podat na rozvod. a potrebujem vediet, ako z toho možem vyviaznut s detmi bez dalších zranení a podvodov.
dakujem za každú radu
arim

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: manžel alkoholik a dlhy

Odoslaťod slniecko »

Arim po pravnej stranke ti poradit neviem.

Ale pises, ze "pije na antabus", teda ten antabus mu asi niekto predpisuje. Moze to obvodak, alebo je v starostlivosti psychiatra? Ak ano, mozno by bolo dobre o oslovit, mozno by to pomohlo vyhnut sa dalsim utokom.

Tym nemyslim, ze by si sa nemala rozvadzat, naopak, ale mozno by to pomohlo k menej vyhrotenej situacii.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Re: manžel alkoholik a dlhy

Odoslaťod ssiky »

Arim
pri rozvode sa neriesi majetok, tam sud iba rozvadza manzelstvo a zveruje deti do vychovy. vysporiadanie BSM je samostatne sudne konanie a nastava az po rozvedeni mazelstva.
mozno by bolo vhodne este pred rozvodom podat ziadost o zrusenie BSM. obciansky zakonnik to umoznuje, ak su na to zavazne dovody, najma ak by dalsie trvanie bezpodieloveho spoluvlastnictva odporovalo dobrym mravom.
mozno pri vysporiadavani BSM zavazi to, ze manzel bol alkoholik a robil dlhy kvoli tomu, ze pil, ale vseobecne plati, ze dlhy su oboch manzelov. takze by sa na ich uhrade mali podielat obidvaja.
tazko radit v takejto situacii, skoda, ze si uz davno nepodala ziadot o zanik BSM a podporovala si manzela, aj ked bol alkoholik a videla si, ze robi iba dlhy.
ssiky
expert

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Paragrafy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.