vyplacanie materskej

Riešime svoje problémy s poisťovňami, daňákmi, zamestnávateľmi, bývaním, adopciami, službami, zdravotníctvom... Iná skúsenosť sa zíde.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

vyplacanie materskej

Odoslaťod jaaanca »

Dobry den, chcela by som vas poziadat o radu. uz 6ty rok pracujem v irsku, tera som nezamestnana od jula a som v 16tt tehotenstva, termin mam 9.1.2010, kedze tu uz nepracujem a niesom tu v irsku ani v ochrannej lehote nemam narok na matersku tu, budem pobearat podporu v nezamestnanosti, v maji 2010 by sme sa chceli vratit domov na slovensko, je mozne ze mi podporu budu este 13 tyzdnov vyplacat odtialto, nie je to iste este, chcela by som poziadat o matersku na slovensku ked sa vratim, da sa to aj spiatocne? mam na nu narok? kedze doma je ochranna lehota 6mes. od prepustenia z prace v tehotenstve? a este prosim vas, ako dlho trva materska na slovensku? je to 3 roky?
jaaanca

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: vyplacanie materskej

Odoslaťod corky »

určite nemáš nárok na materské, lebo by si si musela odvádzať nemocenské poistenie na Slovensku minimálne 270 dní pred porodom

ale ako občan Slovenskej republiky máš nárok požiadať do 3 rokov dieťaťa o vyplatenie Rodičovského príspevku, pokial ty aj dieťa budete mať tu na Slovensku trvalý pobyt a nepoberáte podobnú dávku z Írska (vraj sa vždy vypláca dávka v tom štáte, kde je vyššia)
tu je všetko o tom http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/in ... C=1&id=135 , ale najlepšie budeš mať kontaktovať Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v mieste bydliska.
Taktiež by si mala mať nárok na rodinné prídavky na dieťa a ak sa ti dieťa narodí už na Slovensku, aj na Príspevok pri narodení a Príplatok k príspevku pri narodení http://www.upsvarpo.sk/upsvarpo2/index.php?id1=236
corky

I choose to be happy...

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Paragrafy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.