tehotenstvo a výpoveď

Riešime svoje problémy s poisťovňami, daňákmi, zamestnávateľmi, bývaním, adopciami, službami, zdravotníctvom... Iná skúsenosť sa zíde.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: tehotenstvo a výpoveď

Odoslaťod meginka »

potom nic, kedze PN aj materska su obe nemocenske davky, tak tam nie je ziadny problem. Problem ti moze vzniknut pri vypocte materskej, pretoze ta sa pocita z kalendarneho roka predchadzajucemu materskej, v tvojom pripade by to mal byt rok 2009, kedze porod predpokladam v roku 2010. Tam su znovu potrebne nejake dalsie vecicky, ako byt nemocensky poistena najmenej 270 dni atd. atd. tam uz je mnozstvo kecov, takze v tomto som si nie celkom ista, z coho by sa ti to pocitalo. Viem, ze PN sa ti do vymeriavacieho zakladu nebude pocitat a z coho teda sa materska pocitat bude, to neviem. Toto by uz chcelo zajst na socialku, aby si vedela radsej predtym, ci a hlavne kedy ist na tu PN. Je mozne, ze ak ju zacnes, resp. si uz zacala PN, tak mozno budes mat vymeriavaci zaklad z roku 2008. Pisu to aj v zakone, ale tie zakony si treba tak stokrat precitat, aby im clovek uplne porozumel ;)
meginka

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod andrea16 »

dakujem za info meginka, skusim teda este tu socialku.
Ale aj tak vdaka za pomoc, prajem pekny den :)
andrea16

Odoslaťod aaa-monika »

ahojte
aj ja by som sa chcela spýtať ako je to v mojom prípade. po škole som bola skoro 2 roky doma bola som na UP potom som sa zamestnala na čiastočný úväzok kdde som iba necelých 7 mesiacov. Zmluvu mam na dobu určitú do 31.12. 2011 a doktorka ma chce vypísať na PN. tak by ma zaujímalo že či mi zamestnávateľ môže dať výpoved ked budem na PN aj po skončení zmluvy a či budem dostavať nejaké peniažky ked budem doma ked som bola zamestnaná 7 mesiacov čo je iba 210 dní za skorú odpoved dakujem
aaa-monika

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Paragrafy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.