Úprava práv a povinností

Riešime svoje problémy s poisťovňami, daňákmi, zamestnávateľmi, bývaním, adopciami, službami, zdravotníctvom... Iná skúsenosť sa zíde.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Úprava práv a povinností

Odoslaťod uzlik »

dakujem Slniecko viem ze momentalne je zakon aj na strane starych rodicov takze ked sa nemoze stretavat ich syn, mozu oni podat navrh na sud na stretavanie sa s vnucatkom je to mozne ..
a vlastne ked by som aj mala noveho partnera tak si myslim zeby ma mal brat taku aku som a hlavne respektovat mojho synceka .. to znamena ze brat nas s tym co uz mame a nezakazovat nam nas predchadzajuci zivot, to predsa nebudem robit ani ja jemu .. aj ked v dnesnej dobe najst si vobec niakeho partnera je dost problem :( hlavne ked ma zena uz dieta .. ale hlavne ze mam mojho anjelicka ktory mi vynahradi vsetko :D
myslis ze chce ta pravnicka trvat na takto dlhej dobe ? .. vsetky prispevky tak to bolo okolo 1-2 hodin .. ja urcite nemienim respektovat to ze si ho zoberie cudzia osoba na cely den a ked budem chodit do prace ? ved to je hlupost nebudem mat na svoje dieta cas a jeho "otecko" bude len kazit to za cim som si stala .. myslim tym ze v takomto pripade sa vela detom dovoluje a co som mu zakazovala mu bude dovolene a uz budu rozbroje :cry:
no uz mame termin na sept tak dufam ze sa niak vylizem sama .. ja si myslim ze bude rozhodujuce aj to ze toto cele zacal riesit az po tom ako som celu vec dala na sud, dovtedy o nas ani nezakopol a mal 3x termin a na kazdy sa ospravedlnil aby mi mohol poslat smiesne vyzivne + poslat list ze ma o maleho zaujem
uzlik

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod slniecko »

Ta pravnicka bude trvat na comkolvek, co jej prejde:) a to si pis, ze bude tlacit na pilu, plati ju predsa protistrana.
Fakt by som sa poobzerala po nejakom advokatovi. Skus sa popytat v diskusii slobodnych mamin, mozno ti budu vediet poradi niekoho nie tak draheho, alebo organizaciu na pomoc slobodnym matkm.
S tym partnerom, nestracaj nadej, toolko slobodnych mamin si naslo partnera, urcite najdes aj ty.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod Jasmin »

ahoj,
ja by som len tiez chcela poradit, ze ak on bude mat pravnika, urcite si najdi aj ty nejakeho. Ten jeho pravnik tam bude na to, aby vsetky tvoje dovody spochybnil a bude to robit tym najhnusnejsim sposobom, bude utocit na tie najslabsie miesta a bude hovorit aj to, co vobec nie je pravda. Vsak tvrdenie proti tvrdeniu, nie? na to sa vlastne ten pravnik vola, aby z "chrapuna" urobil chudacika nestastneho, ktory za nic nemoze a ktory sa uz zmenil a je ten najlepsi otec na svete. Naozaj. Aspon ja mam taku skusenost, aj moji najblizsi,....zial.
Jasmin
expert

Mood: Happy

Odoslaťod ssiky »

Baby
mate pravdu, ze je lepsie, ked je clovek zastupeny na sude pravnikom, hlavne ked ta druha strana ma tiez pravnika, ale.....
viete, co stoji pravnik? ja som robila sedema pol roka u advokata, viem ake maju sadzby, slobodna mamicka nema sancu zaplatit takehoto pravnika. jedine ze by bol znamy a robil to gratis. a pravnik, ktoreho mozete mat zadarmo, no neviem, ci sa bude tak velmi na sude trhat, ked v podstate to robi za minimalne prachy. nechcem zniet pesimisticky, ale skutocnost je podla mna taka.

Uzlik
ja ti velmi drzim palce, ci sa ti uz podari, alebo nepodari zohnat pravnika. podla mna sa milostivy pan na pojednavanie v septembri nedostavi. a ak ano, tak ver tomu, ze to nebude posledne pojednavanie, ked ma tendenciu robit taketo problemy, bude tych pojednavani kopec. hlavne argumentuj tym, ze celu predchadzajucu dobu a vlastne aj teraz, sa vobec o synceka nestara, neprispieva na jeho vychovu a vyzivu, ze mal zlu minulost (a bohvie ako je to z jeho ze vraj dobrou sucastnostou) a podobne. treba si mozno dopredu napisat na papier vsetky argumenty, aby si mala aspon nejaky zachytny bod, ked bude jeho pravnik vyryvat. ja viem, ze je to tazke, stat pred sudom a obhajovat sa, hlavne ked si na to sama, ale treba si verit, treba bojovat.
a mozno teda skus si vybavit nejakeho pravnika zadarmo, su na to organizacie, kde sa da obratit, neviem teraz presne, ale tusim na urade prace, soc. veci a rodiny. skus tam zavolat, pripadne si pozri nieco na nete.

a co sa tyka styku tvojho synceka so starou mamou. ty nechces, aby sa ona s nim stretavala? ak ti to nie je proti strsti, vsak jej mozes navrhnut, ze vas moze navstevovat, napr. u vas doma a hrat sa s nim, kedze evidentne ona ma asi vacsi zaujem o tvojho synceka ako tvoj ex.
ssiky
expert

Odoslaťod uzlik »

ja len dufam baby ze to bude tak ze si povie aj to ze slobodna matka na materskej .. a musi sa sama obhajit, kazdopadne prvy krat pojdem sama a v zalohe budem mat pravnika ked to zle dopadne tak sa urcite odvolam to este musim zistit ci sa mozem ja odvolat proti rozhodnutiu .. fakt ze na pravnika nemam nemam sancu si nieco privyrobit takze mam len matersku ale ked to bude az takto tak urcite siahnem na uspory a budem to musiet riesit ...
ssiky myslis ze nemusi prist ked uz ma vlastneho pravnika ? .. aj v tom pripade sa nemusi dostavit ? tak to som nevedela, som myslela ze ked uz ma pravnika tak pridu spolu, popripade ak to cele organizuje jeho mama tak bude mat pravnika splnomocnenie konat v jeho mene .. leto podla mna je v tom pes zakopany ze ho tam nevedia dostat na pojednavanie a kedze ma podmienku tak by mu to pritazilo lenze kazdopadne na to mlady pan kasle :cry:
uz mam napisany taky scenar zeby som mohla aj film tocit :D .. cele si to pisem a ked ma nieco napadne dopisujem .. takze argumentov mam viac nez dost, lenze ja proti pravnikovi hruuuza musim len dufat ze sudca bude na mojej strane nech povie druha strana cokolvek ak ovsem pani pravnicka nepozna sudcu to by bol naj :cry: pripad

nieee ja som o starej mame nic take nepisala ... ja som jej nikdy nebranila aby sa s mojim syncekom stretavala lenze ona mi teraz "bodla noz do chrbta" pretoze to cele organizuje ona .. vsetky tie seky teda jeden lebo ten prvy prisiel na uplne inu adresu a aj list
proste je to od nej nefer pretoze moze prist kedykolvek a nechapem co jej vadi ze mi robi takto naprieky .. dojde raz do mesiaca, niekedy sa neukaze dva mesiace a teraz ho chce na cely den ? ... ved ho nepozna maly ma alergiu na kravske mlieko a stale mu prinesie veci co jest absolutne nemoze same cokolady a cukriky, ale nikdy som jej nic nevytkla ani som jej nepovedala ze to doniesla zbytocne vie to a to ze si o tom mysli to ze lekari si navymyslaju tak to uz je jej problem
ona chodi v pohode ku nam, lenze ohovorila moju mamu v minulosti preto sa jej ku nam chodi tazsie a chodi len doobeda ked moja mama nieje doma .. moja mama s nou problem nema maly mal narodeniny tak sme ju pozvali, bola normalne pohostena nikto jej nic nedal najavo absolutne .. lenze ako hovorim sklamala som sa v celej jej rodine a hlavne aj v nej pretoze je to nezodpovedne z ich strany brat si na cely den dieta ktore ani nepoznaju .. nevedia co od neho mozu cakat, a este ze ho usprat ? ja ho uspavam este teraz hodinu tak fakt neviem ako by sa to podarilo im ..
nech to dopadne uz akokolvek .. dnes ideme hura na dofcu tak sa tesim si to s malickym uzijeme :D a zahodim na chvilu vsetky starosti za hlavu aspon na tych 12dni :D
dakujem za podporu krasny slnecny den :D
uzlik

Odoslaťod slniecko »

Uzi si to 8)
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod ssiky »

Uzlik
tak si uzi dovolenku, nemysli na svojho ex, ani na sud, proste si so syncekom uzivajte. 8)

a tvoj ex sa na sude ani nemusi ukazat, ked je zastupeny pravnikom, pravnik kona v jeho mene, jeho pritomnost bude nutna, ak ho budu chciet vypocut. inak tam chodit nemusi. ale zase aj pravnik sa moze kedykolvek ospravedlnit, ze mu to nevyhovuje, a podobne.
no rozhodne drzim palce, nech to na tom prvom pojednavani zvladnes.

a este raz krasnu dovolenku.
ssiky
expert

Odoslaťod Jasmin »

no, co som ja pocula, da sa zohnat pravnik aj za cca 2000Sk (sorry, este som stale v korunach :oops: ) za jedno pojednavanie, aspon taka je priblizne taxa mimo BA. Co podla mna nie je az take zle a pokial viem, ak je zena na materskej a nemoze si pravnika dovolit, moze poziadat o bezplatne zastupovanie. urcite by som to nepodcenovala, to, co sa tebe zda jasne v tvoj prospech, jeho pravnik uplne otoci. Nevsadzala by som na to, ze vsak sudca musi vidiet, ako sa veci maju. U nas, zial, sudy nie su v prospech ludi, ani pravnici.
Jasmin
expert

Mood: Happy

Predchádzajúca

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Paragrafy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.