Úprava práv a povinností

Riešime svoje problémy s poisťovňami, daňákmi, zamestnávateľmi, bývaním, adopciami, službami, zdravotníctvom... Iná skúsenosť sa zíde.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Úprava práv a povinností

Odoslaťod ssiky »

No ja by som zacala s navrhom na uplny zakaz styku s dietatom a ked by som videla, ze sud je na pochybach, tak az potom by som suhlasila s obmedzenym stykom.

Uzlik
myslis, ze otec dietata bude robit problemy s tym, aby sa s dietatkom nestykal, ked o neho nema vobec zaujem? treba najprv skusit, co chces ty. a mozno, ako radi mamina, tak skus aj tu zmenu priezviska, mozno to sud povoli.
ssiky
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod mamina »

ono veľa záleží aj konkrétneho sudcu :roll:
mamina

expert

Mood: Happy

Odoslaťod ssiky »

Mamina
nie vela, ale vsetko zavisi od konkretneho sudcu :? , ked sa zle vyspi alebo bude po opici, tak moze rozhodnut aj zle :?
ssiky
expert

Odoslaťod uzlik »

dakujem krasne za vase odpovede maminky :) ..
je to tak ze drogy bral a tvrdi ze sa chce z toho dostat sam, ale nic preto nerobi sediet doma nieje odvykat si .. takze neviem mu to v tomto pripade prejde .. nema na to ziadny papier ze sa lieci ani nic podobne
a viem zalezi od sudcu dufam ze bude aj nabuduce nahnevany na to ze na pojednavania nechodi myslim ze je to len v nas prospech teda dufam :? .. je mu urcite jasne ze som na materskej a chodim bez synceka ze musim zabezpecit opatrovanie mamina ostava doma a otec ide so mnou pre pripadne problemy alebo vystupy :cry: .. no hruza inak taketo sudy niekedy aj lutujem ze som sa na to dala kedze problemy nerobil a nezaujimal sa a dufam ze to tak aj ostane ja vyzivne necakam, len potrebujem mat papier na upravu prav a povinnosti a rada by som aby tie priezviska nase boli rovnake ..
a co sa tyka problemov ci ich bude robit .. asi to bude cele o tom ze bude rad ze mi moze robit zle nie preto zeby chcel byt s malym, ale skor tento dovod .. ked sme aj boli spolu a pracoval tak skor to bolo o vysluchu co som robila, kde som bola a potom ked som povedala ze co asi tak pri malom dietati mozem robit okrem tomu ze sa mu venujem tak bol ohen na streche, bol majetnicky a dufam ze nam da pokoj :cry: nic viac nechceeeeem
uzlik

Odoslaťod uzlik »

tak mamicky pojednavanie nam zas prelozili :( .. den pred mi volala pani zo sudu ze pripad mojho ex prevzala advokatka ktorej nevyhovuje termin a bla bla a ze sa to preklada na september .. a dosiel mi list dnes od ex ze ma o synceka vazny zaujem o stretavanie sa a ze sa vyrovnal s drogami od novembra 2008 no to sa da chapat tak ze odvtedy nemal ziadny priestupok .. ale toto cele robi jeho mama ktora sa nemoze zmierit s tym ze jej milovany syncek nema o svoje dieta zaujem ... takze sa tymto listom chceli poistit ze od dieta ma zaujem aby nezakazali styk dietata s otcom .. no len neviem ci to sud berie do uvahy ked to je po termine ked uz mali byt 3 pojednavania .. a este mi navrhuje stretavanie sa kazdu parnu sobotu od 09,00-18,00 nieje to niak vela ? ved ked maly nastupi do skolky tak na neho nebudem mat absolutne cas .. cez tyzden praca a sobota nic a v nedelu ? .. ja som uz z toho hotovaaa :cry:
uzlik

Odoslaťod slniecko »

Uzlik, ber to ako vychodiskovu vyjednavaciu poziciu. To, ze to navrhuju, este neznamena, ze to tak aj bude. Tu jeho mamu plne chapem, keby som mala prist o vnucatko, tiez by som bojovala. Ked si to vezmes z druhej strany, tak si ho uvidia len 2x do mesiaca. Keby moja mama nevidela svoje vnucence 2 tyzdne, bola by z toho smutna.
Skor sa mi vidi zbytocne dlhe to od 9 do 18, skus s nimi skor vyjednat kratsiu dobu a aspon zo zaciatku v tvojej pritomnosti.
A ked su oni zastupeni advokatom, nebolo by rozumne tiez si nejakeho najst?
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod ssiky »

Uzlik
ja by tom to nebrala tak cierne.
to ze on napisal sudu, ze ma zaujem o syna, je asi iba takticky tah. treba argumentova tym, ze doteraz nemal ziadny zaujem o syna, neplati na neho vyzivne, a zrazu, ked si poziadala o upravu styku, tak sa chce s nim stretavat?
a keby mal naozajstny zaujem, tak by sa v prvom rade snad mal zucastnovat pojednavani, nie? ked uz sa tak vehementne chce so synom stretavat, naco zbytocne predlzuje sudne pojednavania. a to ze neberie od novembra 2008 drogy, to je jeho tvrdenie a aku mas zaruku, ze nezacne znova?
ja by som trvala na uplnom zakaze styku, resp. stykanie sa iba v tvojej pritomnosti, nepustila by som
evidentne ti neozaj ex chce iba sposobovat problemy a o syna zaujem nema.
ale je naozaj asi predcasne robit akekolvek zavery, bohvie, ci sa vobec v septembri pojednavania zucastni.
ssiky
expert

Odoslaťod uzlik »

slniecko ale jeho mama o vnucatko nepride, doteraz sa s nim stretavala kym jeho otec nejavil zaujem bez problemov nikdy som jej nebranila a ani raz sa nestalo zeby som jej povedala nie jedine ked zavolala ze za hodinu pridem a mi prec z domu
a druha vec je ze jeho mama chodi tak max 1x do mesiaca ona ho viac ani nepotrebuje vidiet, je na dochodku takze moze prist kedykolvek chce .. nikto jej nebrani, ona len chce svojho syna prebrat k zivotu a spravit to aby som suhlasila a postrcit mu ho do izby konecne sa preber a vstan tu mas dieta ..
neviem ci je vhodne si advokata hladat, urcite bude mat niakeho v zalohe ja na to nemam financie a neviem odkial ich ma on ked nikde nepracuje uz 8 mesiacov .. budem ho musiet mat v zalohe v pripade ze sa cela situacia nebude vyvijat tak ako by som chcela ..
a myslim ze ta doba na stretavanie byva max 2 hodky tak neviem kde tu sialenu dobu zobrali ved ked budem pracovat to budem mat na svojho synceka cas len v nedelu ved je to na hlavu postavene, ja sa o neho staram, vychovavam ho a pride si "jeho otec" ktory si ho zoberie na jeden den a je pre neho hrdina a uplne najsuper rodic ktory nic nezakazuje nespravodlivost vidim v tomto celom :cry:
uzlik

Odoslaťod uzlik »

ssiky dakujem za podporu vidim to tiez takto niako s odstupom 2-3dni :? .. jednoducho natahovali cas aby mi poslal list o tom ze sa s mojim syncekom chce stretavat a poslal vyzivne ale aj to na zlu adresu takze zatial nic neposlal lebo pokial by ma na poste nepoznali tak mi to cele nepreplatia to je tvrdenie postarky takze doteraz nic neprislo aako keby teda :)
a to ze je "cisty" ako v liste pise tak to je relativny pojem .. jednoducho od oktobra 2008 nema ziadny priestupok pod vplyvom drog to je asi cele .. takze je nedokazatelne ci odvtedy si drogu dal alebo nie .. a kedze preto nic nespravil aby sa z drog dostal len sedel doma, kde je zaruka ze ked vyjde z domu a bude mat na to financne prostriedky ze nezacne znova
a vcera som si pozerala jeho podpis s podpisom ktory je na liste absolutne sa nezhoduju a rukopis na liste nieje jeho, takze ja ani nemam zaruku ze on o tom vie
... jednoducho som sklamana z celej jeho rodiny :( .. vedeli kolkokrat mi v zivote ublizil a ja som mu velakrat odpustila ale aj tak si ho budu zastavat a robit mi napriek len aby svojho synacika prebrali k zivotu .. na ukor svojho vnuka, na moj ukor aj ked to ich nezaujima aj mne to je v podstate jedno kazda matka si brani svoje dieta, a ja si budem to svoje zubami nechtami a prekonam dufam kazdu prekazku aby mal moj maly anielik vyrastol medzi ludmi ktori ho nadovsetko miluju a nie ktori ho chcu len pouzit ako babku na cloveka ktory sa nedokaze postavit na vlastne nohy :(
aj ked mam pravdu povedat bojim sa tej advokatky .. budem sa musiet obhajit sama .. a ona tam bude rozpravat aj za neho .. a predpokladam ze bude mat plne splnomocnenie ho zastupit a on tam vobec nepride :(
krasny slnecny dnicek 8)
uzlik

Re: Úprava práv a povinnostíRe: Úprava práv a povinností

Odoslaťod slniecko »

uzlik píše:slniecko ale jeho mama o vnucatko nepride, doteraz sa s nim stretavala kym jeho otec nejavil zaujem bez problemov nikdy som jej nebranila a ani raz sa nestalo zeby som jej povedala nie

Ano, ja ti verim, ze im nechces branit. Ale ona sa moze bat. Totiz, neviem, ci u nas maju nejake prava aj stari rodicia a myslim, ze nie. Takze teraz im trebars nebranis, ale pokial sa nieco stane - trebars si najdes noveho partnera, ktoremu sa nebude pacit, ze sa tvoj syn styka s exsvokrovcami, alebo, ze sa prestahujes na opacny koniec zemegule, moze sa lahko stat, ze si ho uz neuvidia. Kym ma ich syn na dieta pravo, maju aj oni aku-taku istotu. Podla mna aj preto ta panika, advokat a pravne kroky. Nie kvoli tomu, aby ti prvoplanovo urobili zle.
uzlik píše:ona len chce svojho syna prebrat k zivotu a spravit to aby som suhlasila a postrcit mu ho do izby konecne sa preber a vstan tu mas dieta ..
:

No tak kvol tomuto by som urcite ziadala styk len vo svojej pritomnosti
uzlik píše:neviem ci je vhodne si advokata hladat, urcite bude mat niakeho v zalohe ja na to nemam financie a neviem odkial ich ma on ked nikde nepracuje uz 8 mesiacov .. budem ho musiet mat v zalohe v pripade ze sa cela situacia nebude vyvijat tak ako by som chcela ..

No on ho nema, maju ho oni. Myslim, ze by bolo rozumne si advokata pohladat, inak budes vo vaznej nevyhode. Myslim, ze su organizacie, ktore toto poradenstvo poskytuju zadarmo osamelym matkam, ale neviem nic blizsie.
uzlik píše:a myslim ze ta doba na stretavanie byva max 2 hodky tak neviem kde tu sialenu dobu zobrali ved ked budem pracovat to budem mat na svojho synceka cas len v nedelu

Myslim, ze toto je krok tej advokatky, postavila si co najvyhodnejsie vyjednavaciu poziciu. Keby rovno navrhla, ze dvakrat do mesiaca po dve hodiny, nema z coho zlavovat. Vazne si myslim, ze by sa jej mal postavit profik.
uzlik píše:je to na hlavu postavene, ja sa o neho staram, vychovavam ho a pride si "jeho otec" ktory si ho zoberie na jeden den a je pre neho hrdina a uplne najsuper rodic ktory nic nezakazuje nespravodlivost vidim v tomto celom :cry:

Myslim, ze toto je bezne v rozvedenych rodinach a ked sa pozries na tie deti, ja nepoznam take, co by preto zavrhli mamku. Samozrejme je to tazke, ale nic s tym neurobis.
V kazdom pripade drzim palce, aby ste sa co najrozumnejsie vsetci dohodli.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

PredchádzajúcaĎalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Paragrafy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.