Nárok na dovolenku po nastupe do prace po MD a RD

Riešime svoje problémy s poisťovňami, daňákmi, zamestnávateľmi, bývaním, adopciami, službami, zdravotníctvom... Iná skúsenosť sa zíde.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Nárok na dovolenku po nastupe do prace po MD a RD

Odoslaťod benuska »

Dobry den,
vie mi niekto poradit, ci mam zo zakona narok v praci na nejaku dovolenku ked som bola na MD RD a zase na MD a RD bez prestavky 6 rokov? a to od 1.1.2003 do 28.1.2009, z toho v roku 2003 - 37 tyzdnov na MD a v roku 2005 - 28 tyzdnov na MD.
dakujem velmi pekne
el
benuska

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Nárok na dovolenku po nastupe do prace po MD a RD

Odoslaťod Markíza »

Tak presne toto isté zaujíma aj mňa, teda riešim to isté. Ja som bola na počas celého minulého roka na RD a teraz v máji sa vraciam do práce. Tiež ma zaujíma, či mi za daných okolností vznikol za predchádzajúci rok nárok na nejakú dovolenku a ak áno, na aký počet dní. Vďaka.
Markíza
expert

Odoslaťod benuska »

uz som si to zistila na internete a je to tak, ze ak si na MATERSKEJ nie na rodicovskej po dobu 28 tyzdnov /co zo zakona by si mala/ , tak vlasnte akoby si za rok odpracovala viac ako 100 dni a vtedy mas narok na dovolenku skratenu o 1/12 dna /
teda v pripade, ze mas bezne narok na 25 dni, tak tymto dostanes 23 dni dovolenky za matersku...
ak si nahodou osamela matka alebo mas dvojicky, a si na MD 37 tyzdnov, tak mas marok na plnu dovoleku /vsetky dni /.
tot tolko "polopate" vysvetlene. aspon tak som pochopila ja tie mudre zakony.
el :D
benuska

Odoslaťod AnkaO »

Zienky, chcem sa spytat....podla toho co pise benuska ak tomu spravne rozumiem by som mala mat narok na dovolenku od zamestnavatela ak som nastupila na MD hned po prvej RD - tu som skoncila skor prave koli nastupu na druhu MD. Cize som medzi prvou RD a druhou MD neodpracovala vobec nic. Neviete mi poradit? Zamestnavatel mi hovoril, ze narok na dovolenku z druhej MD nemam, pretoze som neodpravovala medzitym nic. Overene to vsak nema, mysli si vsak ze je to takto. Ako to valstne je? Mam ci nemam narok?
AnkaO
pokročilý

Odoslaťod benuska »

ANka,
narok na dovolenku mas, ja som to mala tak isto ako ty, MD, RD, MD, RD dokopy 6 rokov doma...
a narok mam, a kedze uz pracujem, tak mi to vyslo na 70 dni.... aj s tohtorocnou dovolenkou... pretoze ja som bola na prvej MD od 1.1. a teda ani za ten kalendarny rok som si ziadnu dovolenku nevybrala... teda mala som narok za obe MD.
samozrejme zamestnavatelovi sa nepac dat ti 70 dni dovolenky, preto je to na dohode, ze dokedy a ak vobec si ju vyberies, alebo ti ju preplati.... ale NAROK MAS...
.
benuska

Odoslaťod AnkaO »

Dakujem mockrat Benuska...pomohla si mi. Mne to teda vychadza menej dni ale aj tak....kazda korunka dobra...
este raz vdaka
AnkaO
pokročilý

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Paragrafy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.