materská a preplatenie dovolenky

Riešime svoje problémy s poisťovňami, daňákmi, zamestnávateľmi, bývaním, adopciami, službami, zdravotníctvom... Iná skúsenosť sa zíde.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

materská a preplatenie dovolenky

Odoslaťod deli06 »

Som na materskej dovolenke, pracovný pomer mi už skončil (bol na dobu určitú).Zamestnávateľ mi povedal,že mi ostali asi ešte dva dni dovolenky,ktoré mi budú preplatené. Má to nejaký vplyv na vyplácanie materskej zo sociálky? Dúfam,že neprídem o materskú :DN ... Ďakujem za odpovede
deli06

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: materská a preplatenie dovolenky

Odoslaťod monika19 »

neboj nedojdes,ty mozes kludne aj do prace chodit a dieta dat do statnej skolky na cely den a o rodicovsky ani matersky neprides :wink:
monika19
expert

Odoslaťod corky »

monika pozor, je rozdiel medzi situáciou na materskej dovolenke, ked žena dostáva "materské" od Soc. poisťovne, čo je vlastne dávka podobná ako nemocenská (počas PN) a vtedy žena nesmie pracovať, ani v TP, ani na dohodu či iným spôsobom
a potom ak je už na rodičvskej dovolenke, dostáva Rodičovský príspevok (tých 190€) od UPSVaR ... vtedy už pracovať môže, aj dieťa môže mať v nejakom zariadení ...

neviem, či je dotyčná pani ešte na materskej, alebo už na rodičovskej dovolenke
ak je ešte na materskej neviem isto, či by sa ako príjem rátalo aj takéto preplatenie dovolenky z prac. pomeru, ktorý už skončil
to sa treba asi jedine informovať na SP, alebo požiadať ex-zamestnávatela, nech tie peniaze pošle až ked bude na rodičovskom
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod deli06 »

Ešte sa chcem spýtať,môže sa popri materskej zo SP poberať opatrovné z UPSVR? :DN :DN
deli06

Odoslaťod monika19 »

jj popri rodicovskej som myslela...
ale preplatok dovolenky by jej nemal urobit ziaden problem,ani keby bola na md
monika19
expert

Odoslaťod corky »

monika19 píše:jj popri rodicovskej som myslela...
ale preplatok dovolenky by jej nemal urobit ziaden problem,ani keby bola na md

jj, myslím si aj ja, že nie, kedže to je nedoplatok za obdobie, ked ešte na MD nebola
a to opatrovatelské neviem, či sa to berie ako príjem
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod monika19 »

deli06 píše:Ešte sa chcem spýtať,môže sa popri materskej zo SP poberať opatrovné z UPSVR? :DN :DN

ono,co sa tyka opatrovneho,tak tam su v zakone take diery,ze by ma vobec neprekvapilo,keby sa v pohode dalo....poradila by som ti najst si na strankach upsvar znenie zakona co sa tohto tyka a ak tam nebude spomenute,ze ho nesmies poberat,ak si na md,tak mozes
monika19
expert

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Paragrafy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.