narok na detske pridavky??

Riešime svoje problémy s poisťovňami, daňákmi, zamestnávateľmi, bývaním, adopciami, službami, zdravotníctvom... Iná skúsenosť sa zíde.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

narok na detske pridavky??

Odoslaťod kvetka22 »

ahojte,

sestra je zamestnana v cechach, momentalne je na rodicovskej dovolenke. Rodicovsky prispevok pobera z ciech. Zije teraz aj s dietatom na Slovensku. Detske, ci rodinne, pridavky na dieta jej v CR neschvalili, ze vraj mala moc vysoky prijem. Chcela si ich uplatnit na Slovensku, ale ze vraj na ne tiez nema narok. Ona aj dieta maju trvaly pobyt tu na Slovensku.
Vedel by mi niekto poradit ako to je? Dakujem...
kvetka22
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: narok na detske pridavky??

Odoslaťod koza Tina »

A aky plat ma jej muz lebo ak su nad tak jej pridavky nebudu schvalene.Ale ak nie tak rodicovsky a ja pridavky pocas RD by mala dostavat z CR ja som to tak mala ale potom mi to zrusili lebo muz podla tej tabulky mal viac takze uz sme nemali narok.
koza Tina

skola

expert

Odoslaťod kvetka22 »

Praveze ona je slobodna matka, od otca dietata dostava 1500 czk...
kvetka22
začiatočník

Odoslaťod koza Tina »

kvetka22 píše:Praveze ona je slobodna matka, od otca dietata dostava 1500 czk...

tak potom v ziadnom pripade nemoze byt nad limit,nech ide na socialku v mieste bydliska a nech poprosi tu pracovnicku nech si to poriesi s ceskou stranou.Ja som nikdy nemusela nic pisat ale na socialke na SK mi pekne povedali ake tlacivo a kam to poslu a komunikovali medzi sebou so socialkou Ceskej strany.
koza Tina

skola

expert

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Paragrafy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.