Materská po rodičovskej dovolenke

Riešime svoje problémy s poisťovňami, daňákmi, zamestnávateľmi, bývaním, adopciami, službami, zdravotníctvom... Iná skúsenosť sa zíde.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Materská po rodičovskej dovolenke

Odoslaťod kisulka »

Ahojte, chcela by som poprosiť aká by bola výška materskej po skončení rodičovskej dovolenky. Dostávalo by sa normálne po celý čas tých 190Eur alibo by sa to rátalo z platu ako v prvom prípade na základe odrobených tých 270dní či ako to býva.
Ďakujem vám kočky veľmi pekne vopred za odpovede, ja sa v tomto vôbec nevyznám.
kisulka

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Materská po rodičovskej dovolenke

Odoslaťod keziah »

Myslim, ze by si mala dostavat materske vypocitane podla tvojho prijmu pred odchodom na prvu matersku. Pripadko pozri sem a poluskaj aj suvisiace clanky.
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php ... ke-peniaze
keziah
expert

Odoslaťod kisulka »

ďakujem za odpoveď, ale je to tak aj vtedy ak mi rodičovská končí za dva týždne a ja som tehotná len teraz . Do práce by som mala nastúpiť o dva týždnea či som 100%tehu sa dozviem o týždeň. Ešte raz dík za odpovede.
kisulka

Odoslaťod monika19 »

ak si stale zamestnana,materska sa ti vypocita z predpokladaneho prijmu za kalendarny rok predchdzajuci pred nastupom na matersku.tzn ak nastupis na matersku trebars v septembri 2011,vypocitaju ti matersku z predpokladaneho prijmu za rok 2010(tuto informaciu im da tvoj zamestnavatel na zaklade tvojho platoveho dekretu)
ak mas predpokladany termin porodu vo februari a nastupila by si na matersku v januari 2012,tak sa ti pocita predpokladany zarobok za cas co si bola na rd z 2011 za tych 6mesiacov + to co v reale(v hrubom) zarobis dalsich 6 mesiacov ,deleno 365 a mas denny vymeriavaci zaklad,z toho mas matersku tusim 60% po novom? niesom si ista
monika19
expert

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Paragrafy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.